Chcialbym takiego psa... - jest taki?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Chcialbym takiego psa... - jest taki?

Postprzez Lebowski 20 wrz 2005, o 21:21

czesc
chcialbym sobie sprawic swojego pierwszego psa ale jestem troche wymagajacy (a moze mnie sie tylko tak wydaje) co do jego cech i zupelnie nie znam sie na rasach ani na mozliwosciach jakie daje trening i praca nad psem. A mianowicie.. niedlugo sie przeniose do domu z ogrodem wiec chcialbym zeby to byl pies obronny, najlepiej duzy, zeby troche odstraszal samym wygladem. Niemniej nie chcialbym zeby byl glosny i agresywny i co chwile szczekal na kazdego psa czy czlowieka ktory zblizy sie do ogrodzenia. Raczej łagodny i spokojny, ale czujny i w razie zagrożenia skłonny zaatakować. Wiem, że te cechy sie wykluczają wzajemnie, ale może jednak taki piesek istnieje. Chcialbym też, żeby nie był zbyt trudny w wychowaniu, żeby sie podporządkowywał. Moglbym mu poswiecic sporo czasu na szkolenie jesli to konieczne.

wiec please, doradzcie cos konkretnego, najbardziej zblizonego do moich wymagan, zasugerujcie jakiegos pieska

ps. przegladalem leksykon ras na tej stronce (bardzo fajny, ciekawe informacje i dosyć bogaty, brawo - to dzieki niemu wogóle trafiłem na to forum:)) i po moich wstepnych analizach najbardziej pasowałby mi bernardyn (chyba :)

dzieki wielkie
Lebo
Lebowski
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez kuzi 20 wrz 2005, o 22:00

Podczas czytania tego posta na myśl naszła mnie jedna rasa - Rottweiler.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 20 wrz 2005, o 22:27

Rotek jednak będzie szczekał na przechodniów. Ma oszczekiwać wszystkich, wszystkie psy zreszta też.

Pozostałe cechy się zgadzają.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 20 wrz 2005, o 22:43

Widze, że jednomyślnie rottweiler. A wydawało mi sie, że to pies dla łysych karczków, chcących wyładować swoja agresję poprzez swojego pupila :)

A np. bernardyn krótkowłosy bardzo odbiega od mojego ideału?

dzieki za odpowiedzi
Gość
 

Postprzez ValdeQ 20 wrz 2005, o 23:12

Osobiście nie mam zaufania do benka jako obrońcy.

A może azjata (owczarek środkowoazjatycki)? Do obrony jak znalazł, a przy tym daje się szkolić. Większość intruzów czuje respekt i słusznie, bo do obcych sa nieufne.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Grusia 20 wrz 2005, o 23:25

rottki sa cudownymi psami,ale nie bardzo nadaja sie dla kogos kto nigdy wczesniej nie mial psa. trzeba byc konsekwentym. ale mysle ze jezeli komus zalezy to jest w stanie podolac temu wyzwaniu ;) moj rottek na przechodniow ani na psy zza plotu nie szczeka. nie jest absolutnie psem halasliwym. wygladem tylko odstrasza,a poza tym jest przyjaznie nastawiony do wszystkich. mysle ze wszystko zalezy od wychowania. jesli juz zdecydujesz sie na rottka to koniecznie z rodowodem,zeby nie mial skrzywienia psychicznego,co niestety czesto zadarza sie u nierodowodowych psiakow :roll: ale goraco ta rase polecam. to naprawde wspaniale psy :lol: pozdrawiam
Avatar użytkownika
Grusia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 159
Dołączył(a): 13 kwi 2005, o 18:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lebowski 20 wrz 2005, o 23:28

A może azjata (owczarek środkowoazjatycki)?


Zabawne :) Wyszukiwałem go na goglach i na każdym zdjęciu wygląda inaczej :)[/quote]
Lebowski
 

Postprzez kuzi 21 wrz 2005, o 07:24

Szczerze powiedziawszy to jeszcze nie widziałem obszczekującego wszystkich Rottka.
Nie polecałbym z kilku powodów Bernardyna. Na pewno dobrym obrońcą nie jest. W okolicy mamy jednego Benka jako stróża. Obstrzekuje wszystkich. Skacze, jest pobudzony. Warczy. Ostatnio przechodziłem z moim młodym gniewnym i wystarczyło jedno warknięcie na dużego Benka i skończył szaleć - koniec, cisza, pies z opuszczonym ogonen spokojnie i z respektem obserwował mojego psiura.
Osoby, które na psach się nie znają, pewnie nie będą wkradały się do domów chronionych przez psy Św. Bernarda, aczkolwiek wśród osób, które cokolwiek wiedzą widok takiego psa pełniącego taką funkcję powoduje zwykle ironiczny uśmieszek na twarzy.

A, jeszcze skomentuje te zdanie na temat "łysoli" i Rottków. "Łysole" zwykle wybierają psy bojowe, nie obronne. ;)
Ostatnio edytowano 21 wrz 2005, o 09:30 przez kuzi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Grusia 21 wrz 2005, o 07:56

ej a tak wogole to łysol nie jestem, a rottka mam :lol: :twisted:
Avatar użytkownika
Grusia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 159
Dołączył(a): 13 kwi 2005, o 18:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cogar 21 wrz 2005, o 08:01

Ja już widziałem obszczekującego wszystkich Rottka, jak przechodziliśmy koło jego podwórka (Bytom fińskie domki) to myślałem, że przeskoczy przez ogrodzenie, żeby się na nas rzucić. Myślę, że to co napisała Grusia ma niebagatelne znaczenie. A co do ras... może z niewymienionych tutaj zainteresuj się jeszcze Anatolian Karabashem, Jużakiem i Kaukazem, z tym że muszę przyznać, że to raczej trudne rasy.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kuzi 21 wrz 2005, o 08:17

Oj, z tej grupy to ja poleciłbym jednak Rottka - może nie ze względu na prostotę ułożenia (subiektywna opinia - Rottweilery uważane są jako trudny uczeń, łatwo się uczy, ale trzeba go wychowywać w odpowiedni dla rasy sposób), szczególnie w porównaniu do reszty tych ras. Trzeba zaznaczyć, że np. Kaukaz nie należy do psów, które się wychowywuje :!:
Druga sprawa, Owczarek Kaukaski powinien mieć naprawde duży teren do pilnowania - ogródek przed domkiem do zdecydowanie za mało.

A co koledzy i koleżanki powiecie o Czarnym Terrierze Rosyjskim, czy Sznaucerze Olbrzymie? Groźnie nie wyglądają..., ale napastnik może się nieźle zdziwić po reakcji pieska. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Tinus 21 wrz 2005, o 08:48

Ja wrócę jednak do bernardyna. Wydaje mi się on w tym przypadku idealny. Dość łatwy w ułożeniu, swoim wyglądem może przestraszyć, na ogół nie jest specjalnie szczekliwy. A jednak może być groźny dla nieproszonych gości.
Poza tym mam wrażenie, że właśnie ten pies wzbudził sympatię Lebowski'ego, a to ważne, aby podobał nam się pies, którego będziemy mieli.
Polecam do przeczytania stronkę:
http://www.molosy.pl/ber/historia_bernardyn.htm
pozdrawiam :D
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez kuzi 21 wrz 2005, o 09:32

A może Moskowskaja Storożewaja?
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Lebowski 21 wrz 2005, o 10:49

Ja wrócę jednak do bernardyna (...) Poza tym mam wrażenie, że właśnie ten pies wzbudził sympatię Lebowski'ego, a to ważne, aby podobał nam się pies, którego będziemy mieli.


Mam pewną niechęć do Rottweilerów, pies wywołuje u mnie troche negatywne skojarzenia. To stereotyp, którego na razie nie mogę przemóc może dlatego, że nie miałem żadnego kontaktu z tą rasą a po osiedlu krąży pełno podejrzanych typów i straszy nimi małe dzieci :)

A bernardyn rzeczywiscie przypadl mi do gustu. Sprawia wrazenie flegmatyka i tym przypomina mi jednego krewnego, którego b. lubie :)
[/quote]
Lebowski
 

Postprzez Jadzia 21 wrz 2005, o 11:43

A może Berneński Pies Pasterski :?: :?: albo Sznaucer Olbrzym, z tym, że radziałabym sunię :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron