Jaka rasa psa do mieszkania?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

oChen

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 18:39

Dziekuje za Twoja pomoc , mwijatak. :)

A teraz niech wypowie sie jeszcze ktos , kto posiada Owczarka Niemieckiego :) i niech poda jak moze jakies namiary na dobre hodowle ONow z rodowodem ( mam nadzieje ,ze cena zmiesci sie w 1000 ).
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: oChen

Postprzez szczotek 12 sty 2007, o 19:16

oChen napisał(a):dobre hodowle ONow z rodowodem ( mam nadzieje ,ze cena zmiesci sie w 1000 ).


Łoj, chyba sie nie zmieści. Jezeli to ma być dobra hodowla.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Hm

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 19:26

To ile wiec ( w dobrej hodowli ) ? I ile kosztuja jakies ONy z rodowodem mniej-wiecej ?
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 19:52

Ogólnie ceny psów rodowodowych ras modnych wahają się między 1500 a 2000 zł. Niemniej być może uda Ci się znaleźć psiaka z papierami za 1000 zł. Wystarczy podzwonić i poszukać ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

---

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 23:07

Wracajac do tresury - trudno się uczy ONy ? Mam na mysli czy psy probuja przejac pozycje w "stadzie" , dominowac...wiecie o co mi chodzi ? :) Moglbym sprobowac go samemu wytresowac , ale musialbym o tym poczytac w internecie...myslicie ,ze taka wiedza wystarczy na ONa ? Zwracam sie glownie do posiadaczy Owczarkow Niemieckich , chetnie poslucham ich opowiadan jak radzili sobie z wychowaniem swoich psow. I jeszcze slowko o rodowodzie - nie chce z nim jezdzic na zadne wystawy , chce po prostu miec pewnosc ,ze z jego psychika i stanem zdrowia jest i bedzie wszystko wporzadku ( ktos wspomnial o stawie barkowym , jesli mnie pamiec nie myli ). Prosze o skomentowanie ( jak juz wspomnialem wczesniej ) glownie posiadaczy Owczarkow Niemieckich :).
Ostatnio edytowano 13 sty 2007, o 13:21 przez oChen, łącznie edytowano 1 raz
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Postprzez mwijatak 13 sty 2007, o 12:14

Zrobię nieładą reklamę, ale cóż :roll: Posiadaczy owczarków niemieckich na naszym forum jest niewiele, więc może poszukaj informacji na forum poświęconym właśnie tej rasie http://www.owczarek.pl/forum/. Sądzę, że tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania odnośnie ceny jak i wychowania ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Bylem

Postprzez oChen 13 sty 2007, o 13:24

Bylem tam juz wczesniej , ale zeby wejsc w dzial Tresura trzeba miec konto VIP ( placic im 10 zl ? Nigdy ).

// edit

Aczkolwiek sa ladne zjdecia ONkow :).

Znalazlem w Waszym serwisie info. o ONie:
Możliwe problemy:
Może być hałaśliwy
Pozostawiony bez opieki może niszczyć sprzęty
Rasa tylko dla doświadczonych właścicieli
Uwaga: Pewne problemy mogą być wyeliminowane przez odpowiednio dobrane szkolenie.
Specjalne wymagania dla tej rasy:
Wymaga kontaktu, uwagi i akceptacji ze strony domowników. Z powodu wielkiej popularności tej rasy, przy zakupie należy zwracać dużą uwagę, żeby szczenię pochodziło z dobrej i odpowiedzialnej hodowli.


Moze byc halasliwy - szczekac po nocach ?
"Rasa tylko dla doświadczonych właścicieli" - do ktorych Ja nie naleze , a jednak mwijatak poleca go :shock: . Juz sam za bardzo nie wiem co myslec o tej rasie.
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Dogsia 27 sty 2007, o 17:15

Dalmatyńczyk
może przebywac 6-7 godz. sam w domu (mój tyle przebywa)
jest wiekszy niz Yorkshire, trochę mniejszy niż ONek, niektóre okazy są takiej wielkości (mój ma 60cm w kłębie)
nie ma długiej sierści
przypomina beagla
jest spokojny, nieagresywny
może mieszkac na I piętrze

to na tyle :wink:
Obrazek
Dogsia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 802
Dołączył(a): 4 lut 2006, o 18:27
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez bartex 27 sty 2007, o 17:20

a może staffordshire bull terrier czyli staffik ma krótką sierść może zostawać 7h w domu i nie jest agresywny beagle nie polecam mój kolega ma poniszczył mu wszystko wydrapał kawałek ściany i rozwalił swoje legowisko musi chodzić beagle musi chodzić na długie spacery bo inaczej zrobi ci masakre w domu ja polecam staffika
;)
Avatar użytkownika
bartex
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 16:14
Lokalizacja: Wgw

Postprzez Gość 28 sty 2007, o 10:50

bartex napisał(a):a może staffordshire bull terrier czyli staffik ma krótką sierść może zostawać 7h w domu i nie jest agresywny beagle nie polecam mój kolega ma poniszczył mu wszystko wydrapał kawałek ściany i rozwalił swoje legowisko musi chodzić beagle musi chodzić na długie spacery bo inaczej zrobi ci masakre w domu ja polecam staffika

A jak myślisz, to wina rasy czy właściciela :?: :twisted:
Gość
 

Postprzez bartex 28 sty 2007, o 15:48

Anonymous napisał(a):
bartex napisał(a):a może staffordshire bull terrier czyli staffik ma krótką sierść może zostawać 7h w domu i nie jest agresywny beagle nie polecam mój kolega ma poniszczył mu wszystko wydrapał kawałek ściany i rozwalił swoje legowisko musi chodzić beagle musi chodzić na długie spacery bo inaczej zrobi ci masakre w domu ja polecam staffika

A jak myślisz, to wina rasy czy właściciela :?: :twisted:


tego nie wiem
;)
Avatar użytkownika
bartex
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 16:14
Lokalizacja: Wgw

Re: Bylem

Postprzez mwijatak 28 sty 2007, o 16:40

oChen napisał(a):"Rasa tylko dla doświadczonych właścicieli" - do ktorych Ja nie naleze , a jednak mwijatak poleca go :shock: . Juz sam za bardzo nie wiem co myslec o tej rasie.


oChen - rozumiem, że chcesz się dowiedzieć jak najwięcej o rasie, która Cię interesuje :) Dodam tylko, że ja Ci nie polecam - to jest Twoja decyzja. Ja jedynie przedstawiam Ci swoje zdanie na ten temat ;) Co do wymogu doświadczenia ja rozumiem to jako odpowiednie szkolenie i świadomość charakteru psa...
Aaa, woli wyjaśnienia - mnie nikt nigdy nie pomagał w wyborze rasy, w czasie kiedy ja szukałam psa dla siebie internet w Polsce był luksusem ;) Kupiłam sobie mądre książki i czytałam, czytałam aż wyczytałam. A mój Demon i tak jest dziełem przypadku :lol:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints