Jaka rasa psa do mieszkania?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaka rasa psa do mieszkania?

Postprzez oChen 11 sty 2007, o 19:27

Witam wszystkich.

Mieszkam w mieszkaniu na I piętrze , 3 pokoje ( + lazienka , WC , kuchnia , i b. duzy przedpokoj ), 3 mieszkancow i szukam odpowiadniej rasy dla mojego trybu zycia. Myslalem nad beaglem , ale nie jestem pewien , bo slyszalem , ze musi być starannie pilnowany, poniewaz ma tendencje do ucieczek i wloczegi , oraz ze nalezy zachowac ostroznosc przy karmieniu, bo z powodu lakomstwa latwo tyje. Wczesniej mialem psa ( lecz zajmowal sie nim moj ojciec , ja bylem wtedy bardzo mlody [ 9-10 lat ] ) , lecz pewnego dnia uciekl ( strasznie po nim zalowalem , bo mial rodowod i [ co nie bylo juz tak wazne dla mnie ] kosztowal 1400zl. Szukam rasy , ktora w wygladzie przypomina beagla ( slodkie stworzonko :) ) , nie ma dlugiej siersci i jest spokojny oraz nieagresywny. Mam duzo czasu , w domu bylby sam max. 6/7h ( np. 7:00-13:00 , a potem juz caly dzien ). Nie szukam rasy typu. shit ( hihi , specjalna literowka ) su , o czym juz wspomnialem ( za duza siersc , za maly ). Mam nadzieje ,ze razem uda Nam sie cos znalesc , w razie jakichs pytan - po prostu pytajcie.



PS. Jeszcze raz w skrocie:
- 6/7h sam w domu
- wiekszy niz Yorkshire , wielkosci Owczarka Niemieckiego , lub mniejszy
- bez dlugiej siersci
- cos przypominajacego beagla
- spokojny , nieagresywny
- wieksze mieszkanie na I pietrze




Pozdrawiam , oChen.

edit//
Rasa mojego poprzedniego psa to rasowy Dalmatynczyk.

Musze sie poprawic , poniewaz moja fobia na punkcie ortografi by ze mnie ekspodowala , a wiec:



Mieszkam w mieszkaniu na I piętrze , 3 pokoje ( + lazienka , WC , kuchnia , i b. duzy przedpokoj ), 3 mieszkancow i szukam odpowiadniej rasy dla mojego trybu zycia

***bledem bylo to , iz przed "i" nie stawia sie przecinkow :)

***to nie zart - jestem jak Detektyw Monk
oChen
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 12 sty 2007, o 07:55

a jak tam z aktywnością, ileczasu mógłbyś zapewnić psu na spacery i czy mógłbyś np z nim biegać, albo uprawiać jakiś sport?
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Kosiarka 12 sty 2007, o 10:31

Wiesz, to byłoby poprawne, gdybyś skasował spację, ponieważ inną nazwą shih tzu jest właśnie shitsu.
Wielkości ONka, to raczej nie, trochę mniejszy ;).
szukam odpowiadniej rasy dla mojego trybu zycia.

To jaki jest ten Twój tryb życia?
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Beagle

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 13:41

Tak , moglbym z nim biegac codziennie po min. 1 godz. Moj tryb zycia - hm , 7:00-14:00 jestem zajety , lecz moglbym o 6:00 wyjsc z pieskiem.

Pewnie nie ja jeden zakochalem sie w pyszczku beagla ;). Moj kolega ma wlasnie beagla , i odpowiada twierdzaco na te wszystkie rzeczy o ktorych sie dowiedzialem ze stron WWW ,np. : weszy na spacerach , probowal uciec , ma sklonnosci do tycia i powiedzial "gdybys go mial , to lepiej nie ufal bym mu bez smyczy :)". Wracajac do "mojego" bylego psa , dalmatynczyka - byl on strasznie ruchliwy , wiele rasy uciekal , by potem o 2:00 w nocy drapac drzwi mieszkania. Gryzl buty , skakal na ludzi , wyrywal sie na smyczy - po prostu byl , hm , jaki on byl...nadpobudliwy ? a moze po prostu zle wychowany , bo moj ojciec sie nim glownie zajmowal. Gdy mialem 7-8 lat , ten pies dla mnie byl taką mozna powiedziec "chodzaca przytulanka" :)....mam na mysli to ,ze nie mam sporego doswiadczenia z psami.

Aaa i zeby sie nie slinil jak bulldogi , ogolnie zeby nie wygladal i nie slinil sie jak bulldogi i inne tego typu psy. Mi przypomina psa po zderzeniu z ciezarowka ;). Przepraszam za takiego lekkiego floodo-spama :x

*wiele razy uciekal

// zrobie sobie niedlugo konto , zebym mogl edytowac swoje posty :oops:
oChen
 

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 14:14

Wnioskując z tego co piszesz to jest wiele ras spełniających Twoje oczekiwania :)
Chociażby wymieniony przez Ciebie ON ;)

Jeśli lubisz spędzać aktywnie wolny czas ja bym poleciła jakiegoś wyżełka bądź labradora (rozumiem, że pies miałby być krótkowłosy). Z ras mniejszych może jakiegoś terierka :?: Jack russel terrier bądź parson russel terrier to psiaki bardzo żywiołowe, ale bardziej posłuszne niż beagle. Oczywiście jeśli są wychowane :idea:

Może sam masz jakieś typy :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 14:21

Z kolei moj sasiad ( ktory umarl jakis czas temu [*] ) mial Owczarka Niemieckiego , i nie sprawial specjalnych problemow ( z tego co wiem i pamietam ). Obecnie zastanawiam sie nad Beaglem ( chociaz podobno jest typem samodzielnego samotnika , a takiego raczej nie chce - nie wierny psina ) a ON ( ale musial bym przyblizyc sobie jego charakterystyke dokladnia i Wasza opinie , z tego co obecnie wiem z wlasnych doswiadczen - spotkan z ON mojego sasiada - jest on BARDZO inteligentny i wierny wlascicielowi. Gdy moj sasiad umarl na porannym spacerze dostal zawalu serca [nie wiem dokladnie , ale mniejsza o to] to pies caly czas szczekal i nie chcial nikogo do niego dopuscic , co nie przeczy temu iz byl on bardzo przyjazny w kontaktach z ludzmi [szczegolnie ze znajomimi typu: sasiedzi , znajomi wlasciciela/ow , ludzie spotykani na codzien]. Zapamietalem go jako przyjaznego , inteligentnego , ladnego i oddanego psa). Czekam na Wasze opinie :>

Nie szukam psa rozmiarow terrierow. Raczej cos sredniego albo duzego. Baaardzo podobaj mi sie Husky , ale juz o nich dawno zapomnialem - to nie dla mnie , meczyl by sie w miejskim stylu bycia. Na razie przemawia do mnie ON najbardziej.
A siersc moze byc dlugosci siersci Husky , ONa ( mojego obecnego faworyta ).

Mam na dzieje ,ze nikogo nie razi moja burza mozgu :D. Wlasnie wpadlem na mysl o mieszancu husky - owcz. niem...ale wciaz bardziej przemawia ON

Oto co wyczytalem :

Owczarek niemiecki ma tyle zalet, że trudno je wszystkie wymienić. Jest odważny, inteligentny, bezgranicznie oddany, wierny i posłuszny swojemu panu. Zawsze czujny, gotów obronić swojego pana przed kazdym najmniejszym zagrożeniem, nawet jeśli nie miał w tym kierunku żadnego przeszkolenia.

Bardzo łatwo przystosowuje się do życia w mieszkaniu pod warunkiem,że zapewni mu się codzienny ruch na swieżym powietrzu.

Owczarek niemiecki jest przy tym psem, którego sama tylko obecność jest w stanie odstraszyć ewentualnych złoczyńców.

Dlatego też pies tej rasy powinien być nabywany u nie przypadkowych hodowców, będacych odpowiedzialnymi za jego wychowanie i pierwszy kontakt z człowiekiem.


Owczarek niemiecki jest psem o wyjątkowej osobowości. Trudno zliczyć jego zalety: opanowany , zrównoważony , posłuszny , bezgranicznie wierny i oddany. Pewny siebie , nieustępliwy , zawsze gotowy do obrony terytorium i rodziny. Doskonały stróż , nieufny wobec obcych , spostrzegawczy i czujny. Jego zaletą jest stabilny charakter , nie zachowuje się agresywnie bez przyczyny. To chyba jedyna rasa , której przedstawiciele prawie całkowicie podporządkowują się człowiekowi. Rasa podlega bardzo rygorystycznym przepisom hodowlanym , osobników nerwowych , nadpobudliwych i lękliwych nie używa się do reprodukcji. Owczarek jest serdeczny i lojalny wobec domowników. To świetny towarzysz zabaw dla dzieci , opiekuńczy i tolerancyjny. Potrafi żyć w grupie psów , toleruje także inne zwierzęta domowe. Zapewne są psy lepiej wykonujące pewne zadania , ale żaden nie dorównuje mu liczbą specjalności , w których może być wykorzystywany. Dawniej pies pasterski , później wojskowy. Obecnie pracuje w policji , straży pożarnej , służbach specjalnych i celnych. Jest doskonałym tropicielem , wykrywa narkotyki , materiały wybuchowe i łatwopalne oraz miny. Odnajduje osoby zaginione , ofiary przestępstw i katastrof . Jest doskonałym psem lawinowym , ratownikiem wodnym i przewodnikiem niewidomych. Sprawdza się w psich sportach , np.

w agility i flyballu , przoduje w zawodach posłuszeństwa i obrony. Obdarzony wyjątkową inteligencją i pasją do nauki poddaje się każdemu rodzajowi szkolenia. Treningi i zajęcia sprawiają mu przyjemność , uczy się szybko , lubi pracować z przewodnikiem. Potrzebuje pewnego rygoru . który nie jest ograniczeniem , ale warunkiem prawidłowego rozwoju. W czasie szkolenia ważny jest autorytet , pies chętnie podporządkowuje się wymagającemu właścicielowi umiejącemu narzucić swoją wolę.


Chcesz mieć owczarka niemieckiego i przyjemność z posiadania go
TO PAMIĘTAJ, ŻE:

potrzebuje ON dużo kontaktu z przewodnikiem (z owczarkiem możesz na prawdę rozmawiać !)

to nie prawda, że ten pies dobrze czuje się w kojcu !!! – ON pragnie bliskiego kontaktu z rodziną, z którą mieszka

potrzebuje dużo ruchu i dużo zajęć

owczarek nie powinien się nudzić. To pies stworzony do PRACY - ON uwielbia pracować

powinieneś mu zapewnić wszechstronne zajęcia np: sportowe turnieje, agility, ratownictwo, kursy obrończe i stróżujące, oraz gdy istnieje taka możliwość, to pasienie stad

tego psa absolutnie NIE MOŻNA ZOSTAWIĆ SAMEMU SOBIE – TO MOŻE MIEĆ ZGUBNE NASTĘPSTWA

błędy, które popełnisz w wychowaniu i utrzymaniu psa pracującego, zawsze negatywnie wpłyną na jego zachowanie

Mam nadzieję, że ta rasa będzie nadal modna. Mam również nadzieję, że hodowcy będą cenili na równi eksterier jak i użytkowość tych wspaniałych psów. ( Polecana strona: www.santander.pl )
WARTO MIEĆ OWCZARKA NIEMIECKIEGO !!!


Oto co jeszcze wyczytalem...pisze ,ze nie mozna go samego zostawiac , a musialby byc sam przez 6 w ekstremalnych

Gdyby to mialo jakies wieksze znaczenie to moje mieszkanie to 61,5m2
oChen
 

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 15:52

Jeżeli czujesz się na siłach w wychowywaniu ONa to nad czym tu się zastanawiaćObrazekOczywiście musisz pamiętać o tym aby był to pies z DOBREJ hodowli, ponieważ w tej rasie często zdarzają się "wady" psychiczne. Chodzi mi o to, że większość dzisiejszych ONków nijak się ma do psów z lat mojego dzieciństwa (wychowywałam się z sunia ON). Często te psy nie są zsocjalizowane itp., ale najczęściej tyczy się to psów owczarkopodobnych :roll:

Co do terierów wymienionych przeze mnie to są to psy podobnego wzrostu co beagle. Również są ruchliwe, ale bardziej posłuszne i zgrane z właścicielem :)

Co do Husky to są to psy, które w mieście się męczą :? Niekoniecznie tu jest wymóg mieszkania na dworze itp., ale są to psy, które muszą pracować a nie jedynie ładnie wyglądać.


A wracając do pozostawiania psa samego w domu to w dzisiejszych realiach każdy pracuje bądź się uczy, więc nie ma innego wyjścia. Oczywiście są pewne granice ;) Piesek przed Twoim wyjściem musi mieć zapewnione jakieś zajęcie i być wybiegany wtedy takie pozostawienie go nie będzie za dużym problemem.

Mam nadzieję, że pomogłam...


Jeszcze moja mała prośba abyś tą "burzę mózgów" robił zanim wyślesz posta albo się zarejestruj, bo jak na razie cierpliwie sklejam Twoje posty, ale mogę zacząć gryźćObrazekObrazek
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Pomoglas i to bardzo :)

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 15:59

Pomoglas i to bardzo , dziekuje za pomoc :). Teraz pozostaje tylko kwestia gdzie go kupic...gdyby byl jakichs taki ON z rodowodem to bym kupil zapewne ( tani - do 400-500zl ) , ale mysle rowniez nad psem bez rodowodu. Robi to jakas roznice w psychice psa ? I jeszcze kolejna kwestia - tresura. Wie ktos ile kosztuja i ma jakies namiary na tresury i dobre hodowle ? Jak cos moje gg : 5031177 / albo na forum :). Jeszcze raz dziekuje za pomoc ( choc nie mysle ,ze to bedzie koniec moich pytan :x )
oChen
 

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 16:08

Właśnie dlatego napisałam "dobrej" hodowli, ponieważ często psy nierodowodowe mają problemy z psychiką (chodzą u mnie na osiedlu ze 4 takie przypadki :? ). Najczęściej jest to agresja różnego pokroju :roll:
Może lepiej żebyś się wstrzymał jeszcze trochę, poodkładał pieniądze i miał pewność, że pies nie bedzie miał problemów psychicznych w przyszłości. Rodowód daje Ci również pewność, że rodzice psiaka są przebadani pod względem dysplazji stawów biodrowych.

Co do szkolenia PT (pies towarzysz) to zależy z jakiego miasta jesteś. W Warszawie ceny są od 350 zł w górę za cały kurs.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Szkolenie

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 16:31

A co to szkolenie obejmuje ? Polecenia typu : lezec , siad , aport , zostaw itd. ? :). A jakim wieku musi byc piesek ,zeby zaczac ten kurs ? I czy mialbym robic cos przed tym ?
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 16:37

Nie ma ograniczeń wiekowych dla takiego szkolenia. Zależy jak sam oceniasz swojego pupila. Można szkolić szczeniaka jak i dorosłego psiaka.

Szkolenie obejmuje podstawowe komendy, które wymieniłeś jak i uczy przewodnika jak szkolić psa a to jest podstawa.

Przed PT można się ze szczeniakiem udać na tzn. psie przedszkole. Tam też uczysz się jak współpracować ze swoim psem, tylko na takim poziomie jest to szkolenie poprzez zabawę ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Czytalem

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 17:54

Czytalem o tym :). A jak ze szczepieniami ? Poczatki pewnie beda trudne...
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 18:15

Odbierając psa powinien on być odrobaczony i mieć jedno szczepienie. Resztę szczepień uzgadniasz ze swoim weterynarzem. Z tego co pamiętam to pierwsze (wykonywane przez hodowcę) szczepienie to choroby zakaźnie, potem dwukrotna powtórka a na koniec wścieklizna. Oczywiście odrobaczanie też.
Wściekliznę powtarza się co rok, choroby zakaźne najpierw co rok a potem co dwa lata.

Jeśli ktoś sądzi inaczej proszę o sprostowanie.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Koszty

Postprzez oChen 12 sty 2007, o 18:26

A ile one kosztuja ? I w jakim wieku najlepiej kupowac psy ?
"Pokaż mi swój stosunek do zwierząt, a powiem Ci kim jestes"
Avatar użytkownika
oChen
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 sty 2007, o 16:01
Lokalizacja: Tychy

Postprzez mwijatak 12 sty 2007, o 18:29

Szczeniaka powinno się odbierać po ukończeniu 7 tygodnia. Wścieklizna kosztuje ok. 20 zł (zależy od miasta) a co do chorób zakaźnych to szczerze, nie mam pojęcia. Wg mojego wyliczenia wyszło, że ok. 50 zł, ale cena pewnie też zależy od miasta.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints