O Dogu Niemieckim

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez czarny_motyl 16 sty 2007, o 15:39

a nie myslales/as o wielkim psie ze schroniska? przytulasny napewno bedzie a do reszty wymagan dobierze sie psiaka za pomoca jakiegos opiekuna ze schroniska
nie myslales o tym?

P.S. mozesz tam zlesc i szczeniaki i starsze a twoj pies jakiegos przyjaciela tam sobie znajdzie
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 17 sty 2007, o 07:23

Sczerze odradzam psa bez rodowodu, bo dogi to psy chorowite i za bezpapierowego zapłacisz mniej, ale za jego późniejsze leczenie zapłacisz dużo więcej niż za psa z rodowodem więc nie rób tego chćby ze względu na to że się nie opłaca :!: :!: :!:

a poza tym wiem, że jest jakaś fundacja która zajmuje się dogami które szukają domów, więc może przygarniesz jakiegoś doga :?: :idea:
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez czarny_motyl 17 sty 2007, o 11:13

http://www.dogniemieckiadopcje.prv.pl/ prosze nie przegladalam ale mam nadzieje ze cos znajdziesz
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez #Freya 11 lut 2007, o 13:57

Ja mam doga niemieckiego i uważam, że nie jest to pies dla osób nie mających doświadczenia z takimi uparciuchami. Dog (zwłaszcza samiec) potrafi być dominujący zarówno w stosunku do innych psów jak i ludzi. Jest inteligentny i bardzo pojętny, ale trzeba być konsekwentnym podczas szkolenia. Są dosyć łagodne pod warunkiem, że poświęci im się odpowiednio dużo czasu. Mój piesek jest bardzo usłuchany, ale za ogrodzenie wpuszcza tylko tych, których naprawdę lubi i których ja akceptuję. Potrafi być też bardzo agresywny, zwłaszcza pilnując ogrodzenia. Ten pies to wielka odpowiedzialność, poza tym potrzebuje długich, codziennych spacerów, dużo jedzenia i odpowiedniego szkolenia. Doga nie wolno zmuszać do biegania przed i zaraz po posiłku, aby nie dostał skrętu jelit albo żołądka. Młody dog wymaga wyjątkowej uwagi i pożywienia najwyższej jakości oraz witamin. Specjalna karma dla psów dużych ras Np. Eucanuba jest bardzo droga, poza tym trzeba gotować galaretki z kurzych łapek i mięsko (zawiera kolagen dobry na stawy). Poza tym dog ma bardzo wrażliwy żołądek i nie może jeść byle czego. Młodego psa nie można przemęczać. Zanim się zdecydujesz pamietaj, że to nie jest zwykły pies i wymaga wyjątkowego traktowania.
#Freya
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 lut 2007, o 13:25

Postprzez Gość 21 lut 2007, o 09:06

Pamiętajcie dog bez rodowodu, nie ma nic wspólnego z dogiem.. Prosze pamietac, ze czesto w hodowlach rodzą się dogi niehodowlane np. tzw. szare arlekiny. Sa to pieski z rodowodem dużo tańsze od psow wystawowych... Mają prawo do rodowodu ale nie mają prawa do udzialu w wystawach. Moze taki, zamiast tzw. doga bez papaierów... Przynajmniej macie gwarancję, ze kupujecie doga ...
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints