Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Postprzez Marie-Antoinette 8 sie 2011, o 15:10

Otóż poszukuje bardzo puchatego psa takiego jak Chow-Chow. Chodzi mi o takiego psiaka, który będzie maksymalnie miał ok.50 cm wzrostu (może być mniejszy) i dobrze znosił życie w mieście. Chętnie kupiłabym "chińskiego
misia", ale niestety jestem alergikiem i nie mogę sobie na to pozwolić, bo te psy w dość dużym stopniu linieją. Poza tym dobrze by było, gdyby zwierzak nie gryzł tak często i dał się w miarę tresować niż wcześniej wymieniona rasa. Tylko proszę nie podawajcie przykładów takich ras, który prawie nie można spotkać w Polsce. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i z góry ogromnie dziękuję :P
Avatar użytkownika
Marie-Antoinette
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 11:26

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Postprzez leonberg 8 sie 2011, o 15:53

witaj,
jeśli wiesz że masz alergię to powinnaś na początek porozmawiać z lekarzem alergologiem. Sierść nie jest alergenem lecz nośnikiem alergenów. Nawet nagi grzywacz chiński będzie uczulał. Powinnaś bardzo się zastanowić czy możesz mieć psa. Później zastanowić się nad rasą pamiętając że nie ma psów dla alergików chyba że psy pluszowe.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Postprzez Ania_Ś 9 sie 2011, o 12:37

Również wątpię w to że znajdziesz takiego psa dla alergika. Wszystko zależy też od stopnia alergii. Ja mam alergie a w domu mam obecnie 7 chowków ;).
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Postprzez minimini12 14 sie 2011, o 14:11

może poszukaj w schronisku takiego puchatego psiaka i nie musi być rasowy chyba, że takiego chcesz ;)
Polizanie po twarzy to tak niewiele a tak cieszy :)
Avatar użytkownika
minimini12
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 85
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 21:45
Lokalizacja: Kobyłka
Imię psa: Kuba,Reks
Rasa psa: mieszaniec

Re: Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Postprzez rangerwalker32 27 maja 2012, o 06:54

Witaj
Zgadzam się,nie ma rasy psów całkiem bezpiecznej dla alergików ale zajrzyj tutaj: http://www.dogopedia.pl/rasy-psow/psy-d ... gikow.html

i zapraszam na mojego bloga jeśli rozważysz adopcję http://czterykudlatelapy.blogspot.com/ może w poście schroniska znajdziesz jedno blisko siebie
pozdrawiam
rangerwalker32
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 15:35
Imię psa: Rudy
Rasa psa: kundel

Re: Baaardzo puchaty Psiaczek.. tylko jaka rasa ??

Postprzez pakolina 6 wrz 2012, o 14:20

jest sposób na to, by alergicy mogli przebywać ze swoimi pupilami - ja ilekroć codziennie zażywam wapno, takie nawet zwykłe w tabletce musującej do rozpuszczania w wodzie i to mi pomaga. mój chłopak ma kota, na kocią sierść mam jeszcze większe uczulenie i zażywanie wapna pomaga.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints