Duży i aktywny piesek

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Duży i aktywny piesek

Postprzez Mateusz1811 30 wrz 2011, o 22:37

Witam !

Przymierzam się do zakupu psa i mam niestety duży problem na jakiego się zdecydować ;/.
Chce psa z rodowodem, mam na to przeznaczone ok 1500-2000 zł :).

Chciałbym psa dość dużego no i aktywnego :P . Po pracy lubię sobie pobiegać (1h ) czy pojeździć na rowerze (jak jest pogoda to i z 50 km moge zrobić), więc pies powinien być zadowolony no i zmęczony :P .
Niestety na razie mieszkam sam, więc pies musiałby zostawać sam 8-10 h dziennie ;/Mam dom z ogródkiem, więc wolałbym żeby pies przez ten czas jednak był na dworze ;]. Wieczorem i w nocy pies jak najbardziej mógłby przebywać w domku i wygrzewać się przy kaloryferze :) .
Póki co wstępnie myśle o takich rasach jak: Leonberger lub Berneńśki Pies Pasterski , trochę o nich czytałem i wydają się bardzo w porządku.
Poproszę o jak najwięcej opinii bo jednak jest tyle ras psów a moja wiedza na ich temat jest dość skromna ;].
Pozdrawiam
Ps. Mam doświadczenie w opiece nad psami ( wychowywałem się z dwoma syberianami i odpowiadałem za ich przygotowanie fizyczne ;p)
Mateusz1811
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 15:43

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez leonberg 2 paź 2011, o 18:58

Leonberger ani Berneńczyk nie są dla Ciebie. Do 18 mc życia nie mogą się przemęczać, biegać za rowerem itd. Później ruch im nie szkodzi lecz nie wyobrażam sobie biegnącego przez godzinę Leosia. :rotfl: 50 km za rowerem :rotfl: Leoś po 1 km zastrajkuje i każe się zanieść na rękach do domu. :rotfl: Nie wiem co o nich czytałeś i co uważasz za w porządku. Berneńczyki są bardziej nie zależne, mniej im potrzebny człowiek. Dla Leosia człowiek to cały świat. Im większa rodzina tym bardziej szczęśliwy.
Poszukaj innej rasy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez Mateusz1811 2 paź 2011, o 23:03

leonberg :D , chyba troche za poważnie potraktowałeś moją wypowiedź, nawet przez myśl mi nie przyszło żeby "ciągnąc" molosa 50km rowerem, chciałem po prostu zaznaczyć, że lubie aktywnie spędzać czas i pies by się ze mną nie nudził :p.
To może mógłbyś napisać ile taki leoś potrzebuje dziennej dawki ruchu aby się nie przemęczył ? :)
Nic nie poradzę że mi się takie miśki bardzo podobaja :<.
Mateusz1811
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 15:43

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez Olusi@ 8 paź 2011, o 18:38

Pierwsze co mi przyszło do głowy to owczarek australijski typ amerykański. Rasa świetnie radząca sobie w sportach, podatna na szkolenie. Nie jestem jednak pewna czy aussie zniesie tyle godzin sam, to pracoholik.
Poczytaj, podzwoń do hodowców, właścicieli, zarejestruj się na ozikowym forum, jedź na najbliższą wystawę na której one będą.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez leonberg 12 paź 2011, o 20:19

Przepraszam, nie miałem ostatnio czasu by odpowiedzieć.
Leonberger jest psem rasy olbrzymiej. Rodzi się mając wagę 300-500 g a po 12 mc ma ok 50 kg a więc rośnie bardzo szybko. Jak w każdej rasie są osobniki mniej lub bardziej energetyczne. Należy jednak pamiętać że w okresie wzrostu tj do 15 mc a czasem nawet do 18, trzeba ograniczać im ruch. Spacery i hasanie po łąkach jak najbardziej lecz tak by nie przemęczać psiaka. Ilość ruchu dla każdego osobnika może być różna. Skakanie i i długi galop nie wchodzą w grę. Idąc na spacer, po półgodzinie leoś kładzie się gdy tylko przystanie właściciel. Taki bidulek zmęczony. Zbyt duża dawka ruchu i forsowanie psiaka mają duży wpływ na rozwój budującego się kośćca u młodego psa. Jest duży i ciężki a szkielet to jeszcze chrzęści. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Nie oznacza to że te psiaki nie biegają. Widząc listonosza za płotem dobiegają do furtki w sekundę. Wszystko polega na tym że to za inteligentne bestie i na bezdurno dla samego biegania nie ruszają tyłka. Muszą mieś powód a w tedy są niesamowicie szybkie.

Kiedyś mojemu psiakowi ( dorosłemu już 2 letniemu facetowi ) lekarz zalecił spacery z bieganiem truchtem dla rozwoju masy mięśniowej i spalenia odrobiny tłuszczyku. 1 dnia łobuziak fikał koziołki idąc na spacer. Przebiegł truchcikiem obok roweru nie więcej niż 3 km. 2 dniu później, gdy tylko zobaczył rower i smycz klapną na zadek i zamienił się w posąg siedzącego psa. Prawdziwy pies z brązu. Dopóki nie schowałem roweru, dźwigiem by go nie ruszył. I tak wygląda ruch u Leosia.

Z opisu który zamieściłeś nie jest to pies dla ciebie. Lubią ruch i zabawy ale szczęśliwe są tylko gdy leżą przy nogach właściciela a najlepiej obok niego na kanapie trzymając łeb na jego kolanach.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez kuchcinskab 25 gru 2013, o 13:44

Labradorki tez sa duze i aktywne:)
kuchcinskab
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 gru 2013, o 19:06

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 10 sty 2014, o 16:58

Podobnie jak owczarek niemiecki,a już długowłosy prezentuje się naprawdę wspaniale,piękna rasa o ile nie najładniejsza:) Jest to inteligentny,rodzinny pies,który będzie również dobrym stróżem.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez Kaja228 28 sty 2014, o 23:05

również polecam Labradorki :)
Sprawdź najnowszą Rossmann gazetkę
Kaja228
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 16:52
Imię psa: Sony
Rasa psa: Husky

Re: Duży i aktywny piesek

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 18 mar 2014, o 16:33

A ja owczarka niemieckiego,więc mamy pół na pół:) Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to daj znać na którego pieska ostatecznie się zdecydowaliście i jak sobie radzi:)
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron