mały pies dla pary

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

mały pies dla pary

Postprzez coccolinka 15 lut 2012, o 20:06

Stoimy przed wyzwaniem, którym jest wybór psiaka.
Od razu na początku zaznaczę, że chodzi nam o psa z rodowodem i nie ze schroniska (byłam wolontariuszką trzy lata, ale przyjmując członka rodziny chcę aby miał określone cechy)

Bierzemy pod uwagę następujące rasy w tej kolejności:
- yorkshire terrier
- buldog francuski
- maltańczyk

Nasze oczekiwania wobec psa:
- niewielki rozmiar (do 15 kg)
- możemy zapewnić odpowiednią pielęgnację
- chcemy aby pies łatwo się dostosowywał do nowych miejsc (przeprowadzki- wynajmujemy mieszkanie, wyjazdy na wakacje- morze, góry)
- jeśli chodzi o spacery to na co dzień jesteśmy raczej leniwi :) Standardowo 3 spacery z czego jeden godzinny
- abyśmy mogli łatwo go uczyć (przede wszystkim nieszczekliwości i zostawania w domu około 5-6 godzin dziennie)
- jeśli chodzi o względy finansowe to nie musimy się bardzo ograniczać, jednakże wolelibyśmy, aby psiak nie odwiedzał zbyt często weterynarza
- psiak powinien być przyjazny, chcieć spędzać z nami czas, przytulać się aczkolwiek być gotowy na wycieczki i długie spacery przede wszystkim w lecie
- chcielibyśmy aby pies nie szczekał na wszystko co się rusza (wiemy, że to także kwestia wychowania jednak nie chcielibyśmy predyspozycji do takich zachowań)

Nasze warunki:
Jesteśmy młodymi osobami, którzy za kilka lat planują mieć dziecko (wcześniej psa), oboje pracujemy zawodowo. Jesteśmy raczej średnio aktywni. Lubimy spędzać czas w górach i nad morzem a w lecie być do późna na dworze (grille itp) ale w zimie nie wychodzimy częściej niż to konieczne. W tej chwili wynajmujemy mieszkanie ale przygotowujemy się za rok, dwa zamieszkać we własnym domu.
Ja miałam już psa, mój partner nie. Oboje chcemy suczkę, którą wykastrujemy jak tylko to będzie możliwe.

Zadaliśmy Wam to pytanie, ponieważ nie możemy sie zdecydować. Co ciekawe mój partner bardziej skłania się w stronę yorka a mnie interesuje najbardziej buldog a maltanczyk jest pewnym kompromisem.
Ciężko samodzielnie podjąć tak ważną decyzję a wolelibyśmy nie popełnić błedu, dlatego też chcemy starannie przemyśleć tę kwestię.
Może macie jakieś propozycje?
Mnie najbardziej podobają się yorki goldendust, ale czy gdzieś w Polsce można je kupić? W poprzednim mieście gdzie pomieszkiwaliśmy Państwo mieli taką suczkę. Była zachwycająca.

Odpada na pewno (nasze subiektywne oceny):
shih tzu
pinczer
beagle
hawańczyk
bichon frise
cavalier k. ch.spaniel


Jaki psiak dobrze by się czuł w naszym domu i pasowałby do naszych charakterów?
coccolinka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 15:55

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: mały pies dla pary

Postprzez Magiczna Czerń 18 cze 2012, o 08:57

a widzieliście pieski rasy Rosyjski Toy Długowłosy ?

zapraszam do zapoznania sie z rasą, pieski są prze-kochane, można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, mają rewelacyjne charaktery, nie są bojaźliwe.

Kochają całym swoim wielkim sercem, są oddane i wierne :)
Zapraszam na moja stronę

Mamy szczeniaki rosyjski toy długowłosy

Sprzedam młode świnki peruwianki z rodowodem
Avatar użytkownika
Magiczna Czerń
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 10:24
Lokalizacja: Wlkp
Imię psa: Ceres, Zevs, Dolche Vita, Ito, Nora
Rasa psa: rosyjski toy, czarny terier rosyjski

Re: mały pies dla pary

Postprzez Sissy 24 lip 2012, o 15:33

Chciałam polecić cavika,ale zobaczyłam,że go odrzucacie... Mimo wszystko warto się zastanowić,bo pasuje idealnie.
Yorki i maltany,jak wszystkie rasy miniaturowe,mają skłonność do nadmiernego szczekania. Szczekają,gdy po drugiej stronie ulicy przejdzie wiewiórka,szczekają, gdy za ścianą przesunie się fotel, szczekają,gdy w serialu zadzwoni winda... Jasne,wszystko jest kwestią odpowiedniego wychowania,ale znam yorki,u których tej szczekliwości za nic nie dało się wyplenić i pozostało ją zaakceptować.
Z kolei buldożek wydaje mi się niezbyt odpowiedni ze względu na Wasze zamiłowanie do górskich eskapad w lecie. Wiecie,że taki pasik z krótką kufą byłby raczej marnym kompanem?

EDIT: Pięknie,nie zerknęłam na daty. Pewnie już nieaktualne,ale co tam.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

paw prints
cron