Pies dla starszej osoby

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies dla starszej osoby

Postprzez takasobieja 20 cze 2012, o 21:17

Witam, po długiej nieobecności na forum zawitałam otóż tu. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek ja! będę potrzebowała pomocy. Mianowicie szukam psa dla dziadka, który ma 87 lat, mimo to jest energiczny. Mieszka na wsi, ma domek z małym ogrodem. Jest w stanie wychodzić z nim na około półgodzinne spacery, sierścią zajmowałabym się ja i moja przyszła teściowa, ponieważ często u niego bywamy. Dodatkowo także spacery i wybiegi z moją Shakirą. Ponad to, oczywiście zadbam o dobre żywienie, ale to chyba raczej o to nie trzeba się martwić z mojej strony ;D. Pies w razie gdyby (odpukać) stracił właściciela, to oczywiscie ma się kto nim zająć. :) Dziadek chce psa, bo zdechł mu ze starości na moich oczach poprzedni, ok 2 tyg temu i dręczy go samotność, a nie chce iść do miasta. Myślałam o spanielu, łatwy w ułożeniu i nie agresywny. Proszę o propozycję. Zarówno psów które nadawały się by do budy jak i do domu. Dostosujemy się do psa. Dziadek dostosowywał się do poprzedniego, spał gdzie miał ochotę. Rozpatruje adopcję szczeniaka kundelka, dzwoniłam także do pobliskiego schronu, ale nie mają szczeniąt. Chcemy psa do ok 1 roku, żeby szlo go jeszcze ułożyć "po mojemu" :).
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pies dla starszej osoby

Postprzez ValdeQ 21 cze 2012, o 17:19

Witaj ponownie.

A ja bym Ci odradzał w tej sytuacji małe, energiczne pieski oraz wszelkie rasy z myśliwskim zacięciem. Co do nieagresywności spanieli to - jeśli masz na myśli cockera - różnie to bywa.

Gdybym to ja był w takiej sytuacji to myślałbym raczej o dużym, cielakowatym psie. Któryś szwajcar może albo wręcz bernardyn. Taki pies może chodzić z dziadkiem na spacery, nikogo nie zaczepia i w pogoń za drobiem się nie rzuci. Każdy może go pogłaskać i jest pod wrażeniem jaki grzeczny. Ale w razie czego zaatakować człowieka z dużym psem nikt się nie odważy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pies dla starszej osoby

Postprzez leonberg 22 cze 2012, o 18:19

ja bym zastanowił się jeszcze nad innym problemem. 87 lat to piękny wiek, niestety prawdopodobnie każdy psiak przeżyje właściciela. oczywiście życzę 120 lat życia w zdrowiu i bez trosk lecz trzeba za wczas zastanowić się co z psiakiem za kilka lat? psiaki bardzo przeżywają odejście właściciela.
może rozwiązaniem będzie psiak już dorosły ze schronu? może odwiedź schroniska w twojej okolicy i porozmawiaj z pracownikami i wolontariuszami? bardzo często znają psy które przebywają u nich. mamy w domu psiaka 10-12 letniego ze schronu. psiak był bidą bez szans na adopcję. przebywał w schronie dość długo. obserwowaliśmy go przy każdej wizycie w schronisku i serce jakoś tak zmiękło. znalazł kąt u nas. zero problemów. chodzi za domownikami jak cień. przed adopcją długo się zastanawialiśmy. pracownicy schroniska bardzo mam pomogli. robili dla nas wyjątki. mogliśmy zabierać psiaka do naszego weta i gromera. zabierać do domu i na spacery poza teren schroniska. mogliśmy sami sprawdzić jak zachowuje się w nowych miejscach i czy toleruje inne zwierzęta.
polecam też fundacje Pasterze http://www.pasterze.com.pl
fundację prowadzą bardzo miłe i doświadczone osoby
zajmują się głownie bremeńczykami ale czasem też innymi psiakami. prowadzą tymczasy i znają dobrze swoje psy. może Ci pomogą? bermen nie jest dużym psem ale też z niego nie ułomek. może być takim psiakiem w sam raz.
zobacz np. wątek Berniego na forum http://www.pasterzeforum.pl/index.php?topic=900.0
oraz jego zakładkę na stronie Pasterzy
widziałem osobiście tego psiaka. jest wspaniały! niesamowite co go w życiu spotkało! bardzo spokojny i zrównoważony psiak.
dorosły pies to brak problemów z dorastaniem, podgryzaniem butów i sikaniem w salonie. w przypadku Twojego Dziadka nie ograniczałbym się tylko do szczeniąt.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Pies dla starszej osoby

Postprzez takasobieja 25 cze 2012, o 17:21

Berni jest piękny! Chętnie przygarnęłabym go dla siebie.Dziękuję Wam za pomoc. Przygarneliśmy szczeniaka, kundelka, który biegał wraz ze swoim rodzeństwem i mamą niedaleko naszego domu. Prawdopodobnie matka mieszka z bezdomnymi ludźmi, którzy że tak powiem są "sąsiadami". Zastanawiałam się nad adopcją berneńczyka, dziadek stwierdził, że za duży, chce małego psa. Jest więc mały Moris. Dziadek odżył. Piesek śpi z nim w łóżku, gdzie poprzedni żyjąc u niego 14lat, nie miał nawet prawa wstępu do sypialni ;D. Dziadek mu gotuje ryż z warzywami i miąskiem. Totalnie zbzikował. Mały był całkowicie zapchlony, byliśmy u weta na odpchleniu, bo wydawał mi się na ok 7tygodniowe szczenię. I rzeczywiście wet ocenił go na ok 7tydzień. Odrobaczony został teraz, mieliśmy przeczekać rewolucje żołądkowe spowodowane stresem. Najlepsze jest to, że sama nie mogę uwierzyć, że piesek żyjący cały czas na dworzu od momentu narodzin, w wieku 7 tygodnia piszczy jak chce wyjsć. Dziadek w nocy niestety nie jest w stanie z nim wyjść co chwilę więc mały ma w przedsionku kuwetę po kocie moich teściów i uwierzcie, że w nocy pójdzie zrobić do niej sam siku! W dzień jest wypuszczany na dwór, bo do dyspozycji ma podwórko. Cykor trzyma się ludzi. Ale już po 3 dniach jest zaklimatyzowany, nie piszczy ogonek wiecznie mu stoi w powietrzu, a dziadek mimo 87 lat biega z nim po podwórku ;D. Sądzę, że cieszy się, że pies za nim biega, ponieważ Kacper, poprzedni kundelek miał "wszystko gdzieś". :). Pieskiem wrazie czego zajmie się moja teściowa i teść. Ponieważ po śmierci dziadka, oni przeprowadzą się do jego domu. Są tam codziennie więc pies będzie zarówno do nich jak i do mnie i narzeczonego przyzwyczajony. Moris z pewnością będzie mały, ponieważ łapki ma jak opuszek mojego kciuka. :D To co w tej chwili dzieje się z dziadkiem jest tematem całej rodziny. W ogole stał się innym człowiekiem.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron