pies do ogrodu dla alergików

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Sowa 2 cze 2014, o 08:26

Witam,
Szukam psa do budy (niestety pewnych osób nie jestem w stanie przekonać, aby trzymać go w domu), ale chcę aby to był piesek w miarę rodzinny, mam 2 małych dzieci i często ktoś jest na dworze, ale wiadomo i na pewną samotność jest tam piesek narażony. Ponadto 2 osoby to alergicy. Dobrze by było gdyby piesek nie był za trudny w wychowaniu ani za drogi. Tak do 400-500 zł jestem w stanie go kupić. Na razie na oku mam sznaucera średniego i podpatrywałam też irlandzkiego psa wodnego, ale ani go nigdzie nie widzę, ani nie znam jego ceny, bynajmniej w wakacje będę w Anglii, więc miałabym skąd go ściągnąć.
No i ciekawi mnie jeszcze czy, jeśli kupiłabym szczeniaka do budy w sierpniu (czyli po moich wakacjach) do zdąży się przygotować do zimy? bo czytałam że skóra takich psiaków jest grubsza. No i druga rzecz, jeśli przyzwyczai się do budy i czasem go wezmę pod nieobecność pewnej osoby do domu, to nie zrobię mu krzywdy? w sensie przyzwyczai się do jakiś tam wygód w domu a potem i tak wyląduje w budzie. Będę wdzięczna za pomoc.
Sowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 17:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 2 cze 2014, o 13:28

Sznaucer do budy to jeden z gorszych wyborów,pamiętaj ze w zimę pies też będzie w budzie więc najlepiej jeżeli będzie miał długą sierść jak np owczarek niemiecki długowłosy. Poza tym trudności w wychowaniu ni em ao ile poświęcicie mu należytą ilość czasu oraz uwagi,bez tego ani rusz. Nie da się mieć psa aby tylko był,to naprawdę duża odpowiedzialność z Waszej strony.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Sowa 9 cze 2014, o 22:30

Nawet nie wiedziałam, że owczarek niemiecki może być długowłosy :) miałam już owczarka niemieckiego, ale właśnie ja i synek reagowaliśmy na niego alergią. Ten też się ciekawie zapowiada. Są może jeszcze inne rasy, które pasowały by na moim miejscu do budy?
Sowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 17:21

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Sowa 9 cze 2014, o 22:57

tak sobie poczytałam o tym owczarku długowłosym, i coś mi się wydaje, że na alergie u nas się nie sprawdzi...
już pomijam to czy będzie łatwy czy nie w wychowaniu, zawsze na szkolenie można iść, ale to aby nie wywoływał alergii i nadawał się do budy oraz do dzieci, wpadł mi w oko jeszcze ten irlandzki pies wodny, czy on by się do budy nadawał?
Sowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 17:21

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Sowa 9 cze 2014, o 23:05

no tak ich cenę właśnie ujrzałam...
Sowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 17:21

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Cała Ona * 10 cze 2014, o 13:56

Sowa napisał(a):Witam,
Szukam psa do budy (niestety pewnych osób nie jestem w stanie przekonać, aby trzymać go w domu), ale chcę aby to był piesek w miarę rodzinny, mam 2 małych dzieci i często ktoś jest na dworze, ale wiadomo i na pewną samotność jest tam piesek narażony. Ponadto 2 osoby to alergicy. Dobrze by było gdyby piesek nie był za trudny w wychowaniu ani za drogi. Tak do 400-500 zł jestem w stanie go kupić. Na razie na oku mam sznaucera średniego i podpatrywałam też irlandzkiego psa wodnego, ale ani go nigdzie nie widzę, ani nie znam jego ceny, bynajmniej w wakacje będę w Anglii, więc miałabym skąd go ściągnąć.
No i ciekawi mnie jeszcze czy, jeśli kupiłabym szczeniaka do budy w sierpniu (czyli po moich wakacjach) do zdąży się przygotować do zimy? bo czytałam że skóra takich psiaków jest grubsza. No i druga rzecz, jeśli przyzwyczai się do budy i czasem go wezmę pod nieobecność pewnej osoby do domu, to nie zrobię mu krzywdy? w sensie przyzwyczai się do jakiś tam wygód w domu a potem i tak wyląduje w budzie. Będę wdzięczna za pomoc.


Powiem tak :
Po I. Pies do budy a pies rodzinny to dwie RÓŻNE rzeczy, na prawdę ! Jedno wyklucza drugie. Rozumiem w takim razie że pies nie będzie miał prawa wstępu do domu w ogóle ?
Po II. Żaden pies nie lubi samotności. co innego jeśli idziesz do pracy i tylko wtedy pies zostaje sam a co innego jak pomimo tego że Ty jesteś w domu pies i tak musi siedzieć na zewnątrz. Wiem że mimo wszystko można stworzyć super extra warunki dla psa, który z jakiś względów musi mieszkać w budzie, ale mówisz o lecie a pomyśl co będzie w zimie ?
Po III. Chcecie psa dla alergików (najlepiej bez sierści) a zarazem z sierścią (jakoś musi wytrzymywać mrozy w budzie).
Po IV. Widzę że nie zależy Ci na psie z rodowodem, więc na Twoim miejscu szukałabym w schronach. Psa nie rodowodowego się NIE KUPUJE, bierze się go ZA DARMO.Jeśli ktoś chcę zapłaty za psa bez rodowodu, popełnia przestępstwo.

A koniecznie chcesz tego psa ? Może przemyśl jeszcze to...może za jakiś czas będziesz miała warunki aby pies mógł mieszkać z Tobą w domu...
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Sowa 10 cze 2014, o 20:47

no właśnie tu jest problem, bo ja bym chciała rodzinnego psa do domu, ale otrzymałam kategoryczne "NIE" - mąż nie przywykł do pupili w domu i mają stare zwyczaje, że jak pies to tylko do budy, z drugiej strony, póki co nie ma psa, i chyba w ogóle wolę go nie mieć w takiej sytuacji, ale i tak zostanie kupiony przez męża lub teściową (bo jak to przy domu nie ma psa), więc sama szukam takiego, który by do nas pasował i pogodził obie strony, o ile to w ogóle możliwe... rodowodu nie musi mieć tylko alergia jest tu też sporym problemem, bo tego typu psy są raczej domowe
Sowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 17:21

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez cockermanka 17 cze 2014, o 11:20

Przede wszystkim rasowego psa nie kupisz za 400-500zł. Chyba,że z pseudorodowodem z pseudostowarzyszenia - ale to szczerze odradzam.
Nie ma psów dla alergików. A wymogi,które stawiasz wykluczają się wzajemnie...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez poulskrzypud 21 paź 2014, o 08:13

Jeśli chodzi o psa dla alergika to będzie trudno, ponieważ mimo iż są psy które mają włosy, to tak naprawdę może uczulać jego mocz czy ślina. Natomiast fakt posiadania psa w domu to sam byłem świadkiem podobnego zachowania mojej cioci, która nigdy nie chciała mieć psa w domu :) Jednego mają w budzie, natomiast 3-4 lata temu ich najmłodsza córa przyniosła małego szczeniaka do domu i pokazując go cioci zrobiła taką minę, że ciocia nie mogła odmówić :D Poza tym sam szczeniak był słodki :) I tak oto mają psa, mimo iż też wielokrotnie słyszałem "KATEGORYCZNIE NIE". Jak Ci zależy, to nie odpuszczaj :mrgreen:
Zmień swoje CV na skuteczne! Wybierz nasz CV szablon
poulskrzypud
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 08:17
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Bombek
Rasa psa: York Terrier

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez cockermanka 21 paź 2014, o 11:06

poulskrzypud nie powielaj mitów o psach,które mają włosy.
U każdego psa jego owłosienie to sierść.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: pies do ogrodu dla alergików

Postprzez Alfred3232 19 sie 2021, o 17:42

Jeśli masz rodzinę to ważne jest aby stworzyć bezpieczne i czyste środowisko wolne od alergenów. Dostępne są one od producenta na stronie https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/ ... w-118.html Poczytaj sobie o nich są to odkrzurzacze antyalergiczne. Wspaniała rzecz do sprzątania, łatwy w utrzymaniu. Nie powoduje problemów zdrowotnych. Polecam
Alfred3232
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 17 lip 2019, o 10:46


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

paw prints