Jaka rasa dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaka rasa dla mnie?

Postprzez Krewetka24 7 kwi 2016, o 16:36

Witam

Przymierzam się do zakupu drugiego psa (suczki). Posiadam już jedną suczkę kundelka w wieku 7lat. Chciałabym psa, który mógłby mieszkać na dworze w ciepłe miesiące a na zimę w domu, miałby ciepłą i dużą budę. Interesują mnie psy średnio aktywne. Mogę każdego dnia poświęcić 2godz na spacery po lesie. Zawsze miałam kundelki ale teraz chciałabym psa rasowego (rodowodowego) :D Zależy mi na psie, który nie ma w naturze uciekania z posesji gdyż posiadam raczej niskie ogrodzenie ( około 160-170m) oraz takiego który dogada się z moją suczką i niestety owczarki niemieckie odpadają bo moja suczką została pogryziona przez owczarka i do dziś się boi ich. Zawsze sama tresowałam swoje psy więc raczej nie planuje żadnego szkolenia przez profesjonalnych szkoleniowców.
Krewetka24
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2016, o 19:27

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jaka rasa dla mnie?

Postprzez Natan81 2 lip 2017, o 19:18

Może rozważ Barnardyna, Owczarka Srodkowo-Azjatyckiego lub Kaukaskiego? Każda z tych ras spokojnie okres wiosny, lata i jesieni może spędzać na polu. Bernardyny są bardzo spokojne, nawet nieco flegmatyczne, ale jednocześnie intelignetne i bardzo szybko się uczą. Owczarek Kakuaski to pies stróżujący. Z natury stanowcze, wymagają sporo nauki i poświęcenia, ponieważ zle prowadzone mogą być agresywne.
Natan81
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 269
Dołączył(a): 30 lis 2016, o 12:12
Imię psa: Kajtek
Rasa psa: mieszaniec

Re: Jaka rasa dla mnie?

Postprzez rover 25 wrz 2017, o 18:10

To że twoja suczka została pogryziona przez owczarka znaczy tyle, że może uraz do wszystkich psów a juz na pewno do dużych. Przed zakupem drugiego psa może warto żeby suczkę zobaczył behawiorysta. Podpowie jak bezboleśnie przeprowadzić asymilację z nowym domownikiem a jeśli będzie to konieczne zaleci podawanie kalmvet z vetexpert. To preparat, który łagodzi objawy stresu i niepokoju. Zyczę powodzenia i trzymam kciuki za pieski.
rover
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 11:23

Re: Jaka rasa dla mnie?

Postprzez monikabert90 14 mar 2018, o 10:12

Ja ostatnio czytałam bardzo wyczerpujący artykuł na stronie https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml na temat tego, jak wybrać odpowiedniego psa dla siebie. Wiedzieliście, że rasy psów są podzielone na 10 kategorii według których właśnie powinno wybierać się rasę dla siebie? Ogólnie to należy wziąć pod uwagę głównie wielkość zwierzęcia i jego wymagania pielęgnacyjne. Jeśli mieszkamy w małym mieszkanku i mamy bardzo mało czasu, to bardzo duży pies z długą sierścią, którą trzeba pielęgnować, na pewno nie będzie dobrym wyborem.
monikabert90
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 545
Dołączył(a): 31 gru 2016, o 10:19


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

paw prints
cron