Czy zna sie tutaj ktos na rasach psow i pomoze w doborze?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Czy zna sie tutaj ktos na rasach psow i pomoze w doborze?

Postprzez monika88 31 mar 2017, o 14:24

Szukam psa o podobnym charakterze do goldena ale nieco mniejszego. Przeszukalam troche internet ale dalej nie wiem jaka rasa bylaby najodpowiedniejsza. Chcialabym zeby psiak byl sredniej wielkosci raczej krotka siersc (do 25kg?), gdyz poki co mieszkamy w bloku na 4 pietrze i duzy kudlaty psiak raczej odpada. Czesto jezdzimy z malymi dzieciakami na wycieczki, wiec pies musi byc lagodny, posluszny nie uparty, obojetny do innych ludzi i psow zeby nie ciagnal, nie podbiegal do kazdego, nie obszczekiwal. Czyli taki spokojny zrownowazony psiak trzymajacy sie swoich wlascicieli, lubiacy wycieczki, dlugie spacery, zabawy, jogging, trucht przy rowerze i nauke komend. Milo by jednak bylo, zeby mimo przyjaznego charakteru byl ostrozny do obcych osob i jak to sie mowi: nie wital zlodzieja merdajacym ogonem, zebym spacerujac z nim wieczorem 2 godziny czula sie w miare bezpiecznie, zeby byl czujny widzac kogos podejrzanego (nie agresywny, ale ostrzegawcze szczekniecie nie zaszkodzi) a nie merdal ogonem. Z opisu w internecie i z wygladu podoba mi sie nawet spaniel bretonski ale nie wiem czy w rzeczywistosci ta rasa bylaby odpowiednia.
monika88
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2 gru 2016, o 14:08
Imię psa: Kora
Rasa psa: kundel

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Czy zna sie tutaj ktos na rasach psow i pomoze w doborze?

Postprzez Natan81 29 cze 2017, o 11:01

monika88 napisał(a):Szukam psa o podobnym charakterze do goldena ale nieco mniejszego. Przeszukalam troche internet ale dalej nie wiem jaka rasa bylaby najodpowiedniejsza. Chcialabym zeby psiak byl sredniej wielkosci raczej krotka siersc (do 25kg?), gdyz poki co mieszkamy w bloku na 4 pietrze i duzy kudlaty psiak raczej odpada. Czesto jezdzimy z malymi dzieciakami na wycieczki, wiec pies musi byc lagodny, posluszny nie uparty, obojetny do innych ludzi i psow zeby nie ciagnal, nie podbiegal do kazdego, nie obszczekiwal. Czyli taki spokojny zrownowazony psiak trzymajacy sie swoich wlascicieli, lubiacy wycieczki, dlugie spacery, zabawy, jogging, trucht przy rowerze i nauke komend. Milo by jednak bylo, zeby mimo przyjaznego charakteru byl ostrozny do obcych osob i jak to sie mowi: nie wital zlodzieja merdajacym ogonem, zebym spacerujac z nim wieczorem 2 godziny czula sie w miare bezpiecznie, zeby byl czujny widzac kogos podejrzanego (nie agresywny, ale ostrzegawcze szczekniecie nie zaszkodzi) a nie merdal ogonem. Z opisu w internecie i z wygladu podoba mi sie nawet spaniel bretonski ale nie wiem czy w rzeczywistosci ta rasa bylaby odpowiednia.


Podobne do goldenów są labradory. Suki ważą ok 25-30 kg, samce są nieco cięższe i większe. Sam kiedyś posidałem labradora (obecnie mam owczarka podhalańskiego) i powiem Ci, że nigdy nie spotkałem się z tak łagodnym psem :) Mój obecny pies przy nim to kolosalna przepaść. Moja siostra często przyjeżdzała do nas ze swoimi dziecmi, Gaja -bo tak się wabiła- je uwielbiała, nigdy nie zrobiła krzywydy innym, na spacerze często była zaczepiana przez przechodniów, ale sama nikogo nie zaczepiała ;) To, czy pies będzie posłuszczny podczas spacerów zależy przede wszystkim od tego, jak go wychowasz. Mój był grzeczny, ale to tylko dlatego, że od małego chodziłem z nim na długie spacery i uczyłem chodzić przy nodze. Najlepiej zamiast tradycyjnej szmyczy, wybierać szelki. Są praktyczniejsze i łatwiej zapanować nam młodym pieskiem, który jest ciekawyświata. Gorąco polecam labradora :D
Natan81
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 269
Dołączył(a): 30 lis 2016, o 12:12
Imię psa: Kajtek
Rasa psa: mieszaniec


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints