Psiak dla całej rodziny i fretki.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez czarny_motyl 2 lut 2007, o 20:24

a moze buldog francuski?
a jak fretka dogaduje sie z psem? bawi sie, ustepuje mu czy nie zwraca uwagi na niego?
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Dogga ;/ 2 lut 2007, o 21:31

Pies może fretkę nie tylko pogryść, ale również zarazić nosówką. Zabezpieczmy ją przed tym szczepionką dla psów, ale tylko taką, która zawiera wyłącznie antygeny nosówkowe i na dodatek nie została wyprodukowana na komórkach fretek (grozi to nosówką poszczepienną). Najlepiej byłoby zaszczepić fretke szczepionką przeznaczoną specjalnie dla niego, ale można ją sprowadzić tylko z zagranicy. Przeciw nosówce należy go szczepić co roku przez całe życie. Fretka może się również zarazić grypą od nas. Szczepienia są w tym wypadku nieskuteczne, pozostaje więc izolacja zwierzątka od chorego człowieka. Na szczęście grypa jest znacznie mniej groźna dla fretki niż śmiertelna w jego wypadku nosówka. Moim zdaniem najlepszym momentem zaprzyjaźnienia psa z fretką jest okres kiedy oboje są jeszcze bardzo młodzi. Pamiętajmy że niektóre rasy psów zupełnie nienadają się do trzymania z fretką z uwagi na ich charakter. Fretka jest zwierzęciem bardzo ciekawskim. Fretka może więc zniszczyć sporo żeczy w domu.
To tylko kilka rad z moiej strony co do psa i fretki, ale mam nadzieję że się przyda :wink: .
PoZdRaWiAm
"Pomyśl czasami o cierpieniu którego wolisz nie wiedzieć".
Wysterylizuj psa.
Bądź odpowiedzialnym właścicielem.
Avatar użytkownika
Dogga ;/
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 101
Dołączył(a): 31 sty 2007, o 14:58
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Gaja75 3 lut 2007, o 01:09

Moja Gryzelda ma ok. roku, dokładnie nie wiem ile bo została do nas przywieziona jako młodzież. Porzucona w lesie przez pierwszego właściciela ma brzydkie nawyki - jest kleptomanką.

Poza tym to urocze stworzenie.

Co do psa to wchodzi w grę jedynie szczeniak małej rasy aby się mogli dobrze zaprzyjaźnić.

Wszystkie rasy myśliwskie nawet yorki tu odpadają z wiadomych względów.

Jeśli chodzi o amstaffa to na pewno odpada. Nie mam tyle czasu na ostre treningi, a te psy bywają zdradliwe. Znałam sunie która do 5-go roku była idealna, aż się rzuciła na psa potem właściciela i została uśpiona. Z drugiej strony znam też psa który jak by mu pozwolić za lizał by na śmierć wszystkich taki z niego pieszczoch.

Na razie zastanawiam się nad kupnem Grzywacza owłosionego.

Dzięki za wszystkie rady są bardzo cenne. :)
Gaja75
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 sty 2007, o 14:48

Postprzez Paulinka 3 lut 2007, o 12:15

Gaja75 napisał(a):Jeśli chodzi o amstaffa to na pewno odpada. Nie mam tyle czasu na ostre treningi, a te psy bywają zdradliwe. Znałam sunie która do 5-go roku była idealna, aż się rzuciła na psa potem właściciela i została uśpiona. Z drugiej strony znam też psa który jak by mu pozwolić za lizał by na śmierć wszystkich taki z niego pieszczoch.

Moim zdaniem psy dobrze wychowane nie rzucają się bez powodu.
Gaja poczytaj tutaj na temat terierów typu bull: http://www.victory.terramail.pl/dopoczytania.html
Bardzo dobry tekst.
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Berta 3 lut 2007, o 12:20

A może dog argentyński :?: Jest to pies spory, ale jest łatwy w pielęgnacji oraz czuły i łagodny dla swojej rodziny.
Do serca przytul psa, na ręce weź kota, po głowie niech chodzi Ci chomik i udawaj że nie jesteś idiotą i nienawidzisz zwiarząt.
Avatar użytkownika
Berta
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 84
Dołączył(a): 31 sty 2007, o 17:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Atena 3 lut 2007, o 12:21

Berta napisał(a):A może dog argentyński :?: Jest to pies spory, ale jest łatwy w pielęgnacji oraz czuły i łagodny dla swojej rodziny.


może byś tak zaczęła dokładnie czytać, a nie pisać, aby pisać :?:

Gaja75 napisał(a):Co do psa to wchodzi w grę jedynie szczeniak małej rasy aby się mogli dobrze zaprzyjaźnić.

rzeczywiście - dog argentyński spełnia to kryterium wyśmienicie :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez czarny_motyl 3 lut 2007, o 18:30

Dogga ;/ napisał(a):Pies może fretkę nie tylko pogryść, ale również zarazić nosówką. Zabezpieczmy ją przed tym szczepionką dla psów, ale tylko taką, która zawiera wyłącznie antygeny nosówkowe i na dodatek nie została wyprodukowana na komórkach fretek (grozi to nosówką poszczepienną). Najlepiej byłoby zaszczepić fretke szczepionką przeznaczoną specjalnie dla niego, ale można ją sprowadzić tylko z zagranicy. Przeciw nosówce należy go szczepić co roku przez całe życie. Fretka może się również zarazić grypą od nas. Szczepienia są w tym wypadku nieskuteczne, pozostaje więc izolacja zwierzątka od chorego człowieka. Na szczęście grypa jest znacznie mniej groźna dla fretki niż śmiertelna w jego wypadku nosówka. Moim zdaniem najlepszym momentem zaprzyjaźnienia psa z fretką jest okres kiedy oboje są jeszcze bardzo młodzi. Pamiętajmy że niektóre rasy psów zupełnie nienadają się do trzymania z fretką z uwagi na ich charakter. Fretka jest zwierzęciem bardzo ciekawskim. Fretka może więc zniszczyć sporo żeczy w domu.
To tylko kilka rad z moiej strony co do psa i fretki, ale mam nadzieję że się przyda :wink: .



fretki sa szczepione na takie choroby :roll:
probowalas szukac na fretkowym forum tam cos powinno byc
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gość 3 lut 2007, o 23:04

Fretkorum dobrze znam :).
Przed zakupem mojego pierwszego ogona przeczytałam chyba wszystko co mi wpadło do ręki a i tak rzeczywistość okazała się inna.
Fretki są szczepione dość podobnie jak koty (i moja także), świetnie dogadują się z innymi zwierzętami (bez gryzoni). Młode łatwo nawiązują kontakty... i w tym temacie raczej nie widzę problemu. Gryzelda i tak przed przybyciem szczeniaka przejdzie dodatkową kontrole weterynaryjną a szczeniak zanim do mnie trafi też będzie zaszczepiony.
Wole dmuchać na zimne niż się sparzyć.
Gość
 

Postprzez czarny_motyl 4 lut 2007, o 13:20

a moze naprawde buldog francuski chce go kiedys miec i z moich dotychczasowych informacji wynia ze raczej dla innych zwierzat jest bezpieczny
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gaja75 8 lut 2007, o 10:04

Myślałam o buldogu- :? tylko znajomi psiarze mi to z głowy wybili.
Ich doświadczenia z tą rasą nie były pozytywne, nie wiem od czego to zależy ale ponoć ta rasa na starość robi się dość niemiła... z czterech przypadków trzy psy potrafiły pokazać zęby w dość niemiły sposób.

Ja mam dzieci więc staram się eliminować wszelkie zagrożenia.
Gaja75
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 sty 2007, o 14:48

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints