Appenzeller

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Appenzeller

Postprzez AlinaSz 28 sty 2007, o 17:05

Mamy dom z niewielkim ogrodem (600m2) w mieście. Chcielibysmy kupić szczeniaka appenzellera (suczkę). Byłby to nasz pierwszy pies. Nie mamy więc doświadczenia w wychowywaniu psa. Czy są to psy trudne? Wiemy, że potrzebują bardzo dużo ruchu. A poza tym? Jakie czekają nas niespodzianki?
AlinaSz
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość2 14 lut 2007, o 11:02

O ile mi wiadomo w Polsce jest 1 bądź 2 hodowle tych psów,a więc i cena bedzie niczego sobie.
600 m2 powinno wystarczyć .
Bardzo ładny pies.
Gość2
 

Postprzez ValdeQ 14 lut 2007, o 11:41

Albo może jakiegoś podobnego, a bardziej popularnego Szwajcara?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

...

Postprzez natalia2012 14 lut 2007, o 18:28

moim zdaniem taki teren powinin wystarczyć jak na takiego psa, ale jak chcesz sobe go kupić to radze Ci pierw poczytać o nim w internecie np. na google o tej rasie poszukać napewno dowiesz sie dużo ciekawego o czym zapewne nie wiesz ...
Avatar użytkownika
natalia2012
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 lut 2007, o 19:24

Postprzez Gość 20 lut 2007, o 14:24

entelek będzie lepszy, bo appenzeller to dosyć trudny pies, lepiej aby właściciel posiadał wcześniej jakiegoś innego pluszaka. Entelek nie potrzebuje tego doświadczenia, jest łagodniejszy. I częstszy do spotkania w Polsce. Ale czy wam naprawde zależy na takim małym szwajcarze? Poleciłabym wielkiego berneńczyka, bardzo popularnego. jest milutki i nie taki "trudny". dla niego taki teren też powinien wystarczyć. Czy w rodzinie są dzieci? Jeśli tak, to entelek lub berneńczyk nadają się bardziej niż appenzeller.
Gość
 

Postprzez Gość 5 kwi 2007, o 07:58

Hej, a ja mam suczkę Appenzellera, mieszkam w domu z ogrodem, mam dzieciaki i cóż mogę powiedzieć. Nigdy nie myślałam, że będziemy tak kochać naszą sunię. Dla dzieci jest to wspaniały pies, mogą go zagłaskać. Uwielbia mieć wszystkich na oku, kiedy nas nie ma pilnuje domu, nieufny do obcych, groźnie szczeka, ale nikomu nie zrobił krzywdy. Kiedy wracamy nie pozwoli zostawić sie na dworze, musi byc z nami i znajduje sobie takie miejsce w domu by wszystkich mieć na oku. Łatwo i szybko się uczy. Z tego co mi wiadomo dla appenzellera najważniejszy jest właściciel, a dopiero potem on sam i to się potwierdza, entlebuher pana stawia na drugim miejscu, po sobie. jedyne z czym nie mogę sobie poradzić, to skakanie i dobijanie się do drzwi, jeśli jesteśmy w domu nie ma takiej opcji żeby pies został na dworze, najlepiej odczuła to nasza elewacja. Bardzo lubi też innie zwirzaki i potrafi świetnie"dogadać" się nawet z maleńkim yorkiem. Bez obaw małe dziewczynki wychodzą z nią na spacer, posłuszna, wesoła, zawsze blisko, nie ucieka, pilnuje.
Gość
 


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości

paw prints