pies dla starszej pani

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pies dla starszej pani

Postprzez tim 5 lut 2007, o 16:07

Prosze o pomoc.Jaki pies nadawałby się najbardziej dla starszej, 60-letnie pani?Jest osobą mającą dużo czasu w ciągu dnia (nie pracuje),bardzo smutną i samotną i nie specjalnie zamożą.Ma małe mieszkanie.Jaka rasa nie byłaby kłopotliwa w wychowaniu, ale spokojna i radosna?dziekuję za wszelkie odpowiedzi.
tim
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 sty 2007, o 18:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez olwo 5 lut 2007, o 16:15

Może jakiś kundelek ze schroniska :?:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez ValdeQ 5 lut 2007, o 16:26

Mops jest mało wymagający.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez szczotek 5 lut 2007, o 17:26

Biorąc psa ze schroniska unikniesz kłopotu z nauczeniem czystości, wychowania. Najczęściej takie psy są bardzo grzeczne więc nadadzą się dla starszej osoby.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez ShihTzu_Suzi 5 lut 2007, o 20:11

Wydaje mi się,że w tym przypadku idealnym wyborem będzie jakiś piesek ze schroniska :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez RODA 5 lut 2007, o 20:13

zobacz tego gagatka , przesympatyczny piesek ktory szuka domu , ktory go pokocha


http://www.forumrottweiler.pl/viewtopic.php?t=1445
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez Gość 5 lut 2007, o 20:29

Jeśli nie zależy Ci na psie rasowym to przygarnji psa ze schroniska (pies ze schroniska kocha mocniej). Jeśli natomiast zależy Ci na psie rasowym to dobry by był pekińczyk. Psy tej rasy bardzo nadają się dla osoby starszej bo nie wymagają dużo ruchu i zwykle to bardzo leniwe pieski.
Pozdrawiam, Killerka.
Gość
 

Postprzez Gaja75 6 lut 2007, o 10:51

Zgadzam się z przedmówczyniami... psiak ze schroniska "dorosły" byłby idealny.

Polecam suczki które zazwyczaj są już wysterylizowane, spokojne z dużym zapasem miłości...

Najlepiej abyście razem przeszli się (dojechali) do schroniska. Tam personel będzie potrafił doradzić odpowiedniego psiaka...

To by było na tyle jeśli chodzi o schronisko... :)
Wiem, co mówię bo wiele lat miałam z takiego miejsca przyjaciela...

Natomiast z rasowych to polecam pieski małe z dłuższym włosiem do czesania i bez tendencji do tycia bo widziałam już ratlerki tak spasione przez starsze panie... :? wyglądały jak szynka na patyczkach.
Gaja75
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 62
Dołączył(a): 26 sty 2007, o 14:48

Postprzez Timon 6 lut 2007, o 11:11

moim zdaniem pekinczyk nie bardzo sie nadaje dla spokojnej osoby. one sa strasznie zadziorne i probuja dominowac (nie mialam nigdy zadnego ale mialam watpliwa przyjemnosc obcowania z kilkoma osobinikami). szczegolnie psy tej rasy sa jakby to powiedziec... panami dla siebie :)
ja gdybym miala wybierac rasowego psa wolalabym wziasc np. jamnika szorstkowlosego (ale to moja osobiste zdanie).

a jesli to rzeczywiscie ma byc pies rasowy to moze baset? :)
to nie sa psy zywiolowe i chyba nie wymagaja duzo pielegnacji poza uszami i oczkami, ktorych nie mozna u nich zaniedbac.

ale rowniez uwazam, ze najlepiej wziasc jakas suczke, albo pieska ze schroniska, ktora/y jest juz po sterylizacji/kastracji i jest nieco odchowana/y.
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez Gość 6 lut 2007, o 12:16

Jamniki to JA osobiście odradzam...

Moja Pani Profesor miała takowego uwielbiała go mówiła jaki to cudowny tyran, całkowicie podporządkował ją sobie.
Miał własny fotel na którym nikomu nie wolno było siadać oraz co tu kryć był dość złośliwy w stosunku do obcych.
Jamniki mają trudny, zaborczy charakter , potrzebują konsekwencji i dominacji nad nimi by być ich przyjaciółmi... inaczej będziesz służącym.
Gość
 

Postprzez Doda1211 6 lut 2007, o 17:15

ja basseta odradzam, charakter mają zrównoważony, ale mimo wszystko jest to pies myśliwski wymagający dużo ruchu i zajęcia :)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

dzieki

Postprzez tim 8 lut 2007, o 19:56

Dziękuje za odpowiedzi.
Bardzo mi pomogły.
tim
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 sty 2007, o 18:21


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints