Czy ktos zna przepisy i normy prawne dotyczace przywozu psow

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Czy ktos zna przepisy i normy prawne dotyczace przywozu psow

Postprzez Maggie 15 lut 2006, o 18:03

Witam,


Potrzebuje nformacji na temat norm i aktow prawnych obowiazujacych w Polsce po wejsciu do Unii przy przywozie zwierzat do Polski z Azji.


Pozdrawiam

Maggie
"Jestesmy odpowiedzialni za to co oswoilismy na tej ziemi...." Pies jest najwierniejszym przyjacielem ze wszystkich zwierzat.
Avatar użytkownika
Maggie
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lut 2006, o 17:38
Lokalizacja: Hongkong / dawniej Bydgoszcz

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 15 lut 2006, o 18:29

Żeby przewieżć psa za granicę(ogólnie, bez konkretnego kraju) trzeba wyrobić paszport dla psa(wystawia wet, ale trzeba się dowiedzieć który ma uprawnienia) :P Kosztuje to 51 zł(cena urzędowa) Poza tym pies musi być zaszczepiony na wściekliznę przynajmniej miesiąc przed wyjazdem. :lol: Jeśli pies nie ma tatuażu(wyrażnego) to trzeba go zaczipować(ceny są różne w różnych miastach, u mnie np. 70 zł) To są przepisy na wyjazd wogóle, natomiast niektóre państwa życzą sobie jeszcze spełnienia innych warunków np. do Szwecji(a także Australii i Irlandii) trzeba po szczepieniu wścieklizny odczekać 120 dni, potem zrobić badanie surowicy krwi na obecność(lub nie)przeciwciał na wściekliznę. Więc do tych państw trzeba zacząc załatwiać sprawy wcześniej :P
Oczywiście te zasady dotyczą wywozu psów z Polski, natomiast odwrotnie....myślę, że najlepiej, gdybyś skontaktowała się z ambasadą. Myślę, że chyba udzielą Ci informacji.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Czy ktos zna przepisy i normy prawne dotyczace przywozu psow

Postprzez muszka 28 lis 2020, o 00:02

W życiu różnie bywa... Także warto mieć w zanadrzu dobre prawnika, który pomoże nam rozwiązać różne problemy i to czasem niełatwe... W kancelarii antywindykacyjnej EuroLege https://www.darmowyprawnik.eu można przykładowo liczyć na wsparcie ze strony prawników, którzy doskonale orientują się w prawie finansowy. Jeżeli macie problemy z długami, jesteście już wezwani sądownie do zapłaty możecie do nich się zgłosić.
muszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 29 lip 2019, o 08:57
Imię psa: Doris
Rasa psa: Berneński

Re: Czy ktos zna przepisy i normy prawne dotyczace przywozu psow

Postprzez agrus 23 mar 2022, o 08:40

Najlepiej udać się do profesjonalnej kancelarii prawnej i się wszystko wypytać. Dzięki temu otrzymacie konkretną odpowiedź na swoje pytania. Tutaj https://www.kancelaria-gdynia.eu/ sobie na spokojnie zerknijcie. Jest tam bowiem namiar na stronę kancelarii. Sprawdźcie sobie czy zajmują się takimi sprawami. Propozycji jest tam naprawdę wiele.
agrus
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 kwi 2016, o 21:12
Imię psa: wicio
Rasa psa: mix

Re: Czy ktos zna przepisy i normy prawne dotyczace przywozu psow

Postprzez jamnik 24 lip 2022, o 10:14

Niestety ja nie ma zwierzaka więc tak naprawdę nigdy jeszcze się nad ta kwestią nie zastanawiałem. Mimo wszystko wiem, iż w życiu bywają różne sytuacje. Właśnie dlatego gdy ja czegoś nie jestem w stanie zrozumieć to idę do radcy prawnego https://ewatomala.pl/ gdzie dany problem zostanie rozłożony na czynniki pierwsze.
jamnik
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 715
Dołączył(a): 22 lis 2021, o 21:07
Imię psa: Koka
Rasa psa: Hovawart


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints