Paszport dla psa

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez m.m 26 mar 2007, o 19:55

gosc1 napisał(a):To powiedzmy dwu tygodniowe chodzi mi oto zeby to były szczeniaki i sie do niej (mojej siostry) przyzwyczaiły , na czym polega to czipowanie i jaki jest koszt wszystkich czynnosc


No kochany... dwu tygodniowe tym bardziej powinny być jeszcze przy matce.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 27 mar 2007, o 09:22

Gość się pewnie pomylił, chciał napisać dwumiesięczne :roll:
Ale nadal nie wiem, czy piesek nie jest za mały na taka podróż :?
A co do przyzwyczajenia, to już Ty sie nie bój, przyzwyczai się, nawet jakby miał już pół roku :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez m.m 27 mar 2007, o 09:28

Mam nadzieję, że chodziło właśnie o dwa miesiące, a nie tygodnie.
Zastanawiam się, dlaczego siostra nie kupi sobie, albo nie przygarnie pieska tam na miejscu. Odpadnie kwestia podróży i sama będzie mogła zdecydować skąd i jakiego dokładnie psa weźmie.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

paszport dla psa

Postprzez agnieszka 11 cze 2007, o 21:52

Witam ,mieszkam we francji w te wakacje chce sobie przywiesc polski 3-miesiecznego pieska,wyczytalam ze potrzebny mi jest paszport dla czworonoga,slyszalam tez o stemplu na uchu ,ktory pies powinien posiadac ,skad sie bierze te stempelki?
agnieszka
 

Postprzez ValdeQ 11 cze 2007, o 23:32

Ten "stempelek" to jest tatuaż. Wykonuje go się na zlecenie hodowcy, a numery są rejestrowane w Związku Kynologicznym. Oczywiście dotyczy to zarejestrowanych hodowców. "Rozmnażacze" sobie tym głowy nie zaprzątają.

Do wydania paszportu będzie potrzebny taki tatuaż albo wszczepiony mikroczip. Piesek musi bowiem być jednoznacznie rozpoznawalny.

Pamiętaj, żeby piesek w momencie przekraczania granicy miał ukończone 12 tygodni. W przeciwnym wypadku nie może podróżować po Unii Europejskiej.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

buu

Postprzez Pauulisia 12 sty 2008, o 21:30

już ktoś powiedział, że szczeniaki muszą miec przynajmniej * tygodni. Mam nadzieje, że to ty lko przejęzyczenie. Kurczę, do 14 grudnia można było wychipowac pieska za darmo, a mi sie przyponialo o tym do piero teraz... Normalna cena chipowania psa waha sie od 50 do 100 zl za małego psa ( cena zależy od wielkości psa, bo duży pies w takim wypadku kosztuje ok. 300zl) Paszport, z teo co wiem , można wyrobić u każdego weterynarza.
Pzdr dla psiarzy :)
Pauulisia
 

buu

Postprzez pauuulisia 12 sty 2008, o 21:34

Przepraszam, tam zrobilam bład . Piesek powinien miec ukonczone 8 tygodni :oops:
pauuulisia
 

Postprzez bjossa 12 sty 2008, o 22:07

zalezy gdzie czipujesz psa.. np. w trójmieście jest długoterminowa akcja czipowania psów za darmo 8)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 13 sty 2008, o 01:06

z tego co wiem za chipowanie wykazuje się dużym stopniem tolerancji i wszyscy płaca tyle samo (właściciele dużych i małych psiaków), chipy są uniwersalne.
Gość
 

Postprzez Agnieszka 14 lut 2008, o 21:22

Mój piesiak własnie został zaczipowany i dostał paszport. Wiem, że chodzi tu o zwyczajna identyfikację psa w przypadku jakiejś rutynowej kontroli, jednak szczerze wszystkim powiem, że mnie tu za granicą osobiście bardziej sie przyda zwyczajna etykietka z numerem telefonu uczepiona psu u szyi bo: Jesli psiak mi zwieje, to osoba która go odnajdzie i tak bedzie musiała go oddać do najblizszego schroniska, bo przecież nie dysponuje czytnikiem do czipów-oznacza to niepotrzebny stres dla zwierza. Po drugie nawet jeśli jakims cudem jako Niemiec (bo jestem w niemczech) zrozumie co jest napisane na niebieskim paseczku, który dostalismy od weterynarza i przypieliśmy do obróżki głoszącym " jestem zaczipowany, wejdź na strone identyfikacja.pl" to na owej stronie nalezy podać numer paszportu oraz czipa ( do tego strona nie jest dostępna po niemiecku) którego wspomniany znalazca i tak nie ma. PO trzecie, to nawet jeśli biedny piest trafi do schroniska i odczytają jego numer czipu, to w moich danych jest mój adres polski (nie mieckiego nie mogłam podać) i jedynie e-mail, bo numeru niemieckiego nie mogłam podać. I co? odeślą mi psa do polski czy będą pisac maile, a psiak będzie się tyle czasu telepać ze strachu? Dlatego uwazam, że o ile samo czipowanie jest znakomitym pomysłem, to dostępność do bazy danych powinna byc prostsza- i powinna istniec mozliwość zmiany tych danych przez właściciela! Takie jest moje zdanie
Avatar użytkownika
Agnieszka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Drezno

Re: buu

Postprzez Atena 15 lut 2008, o 06:53

Pauulisia napisał(a):Normalna cena chipowania psa waha sie od 50 do 100 zl za małego psa ( cena zależy od wielkości psa, bo duży pies w takim wypadku kosztuje ok. 300zl)

to są jakieś bzdury :roll: chip jest taki sam dla każdego zwierzaka, więc cena jest ta sama :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 24 lut 2008, o 18:12

Witam, mam pytanie. Czy czipowanie psa jest odreki czy trzeba czekac ?
Gość
 

Postprzez Agnieszka 24 lut 2008, o 21:39

Tak, od ręki, paszport tez od razu wypisują.
Avatar użytkownika
Agnieszka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Drezno

tatuaż a chip

Postprzez k-niewojt 28 cze 2009, o 10:35

Witam.
Mam pytanie. Czy u psa, który ma tatuaż też trzeba wszczepiać chip, żeby wyjechać za granicę? Czy można do paszportu wstawić numer tatuażu?
k-niewojt
 

Postprzez ValdeQ 3 lip 2009, o 09:56

Do paszportu wystarczy tatuaż. Ale czipa i tak warto mieć z innych względów.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints