ZERWIJMY ŁAŃCUCHY

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

ZERWIJMY ŁAŃCUCHY

Postprzez mies_MOJPIES 2 wrz 2008, o 15:10

Rozpoczęła się druga edycję akcji "Zerwijmy Łańcuchy". 5 października będziemy protestować przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach. Budy do których każdy na znak protestu będzie mógł się przywiązać staną we wszystkich polskich województwach. Sprawdź jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego! Szczegóły akcji na stronie www.zerwijmylancuchy.pl.
mies_MOJPIES
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:40

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 2 wrz 2008, o 15:29

Bardzo mi się podoba ta idea, może przyjdę ze znajomą na Długi targ do Gdańska.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cogar 2 wrz 2008, o 17:47

Świetne, tylko po co organizować akcje w miastach, skoro problem miast nie dotyczy. Żeby nie było wątpliwości nie jestem absolutnie zwolennikiem trzymania psów na łańcuchach, ale tak traktowane są one głównie na wsi.
To zwykle prości ludzie trzymają na łańcuchach psy, które wespół z kurami, krowami i innymi traktowane są jako inwentarz żywy, a nie jako zwierzęta.
Sam pochodzę ze wsi i jestem przekonany, że takie akcje mogą się spotkać co najwyżej z drwiącymi uśmieszkami.
Może jestem tylko pesymistą?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Saszka 2 wrz 2008, o 19:04

Nie jesteś pesymistą tylko realstą!
Ludzie na wsi uważają za normę trzymanie psów na łańcuchu, żywienie resztkami ze stołu i innym dziadostwem. Sama mam rodzinę na wsi to wiem, jak usłyszeli, że Dżaga śpi z Adamem w łóżku, a ja kupuję jej karmę to sie za głowy łapali-czego to ludzie w mieście nie wymyślą...
Ja wiem, że pies trzymany na łańcuchu nie jest szczęśliwy, ale jest to sprawa właściciela i niestety rzadko kiedy akcja tego typu zmienia takie poglądy................
Oprócz chęci niesienia pomocy zwierzętom starajmy się realnie ocenić przedsięwzięcia, bo szkoda marnować czas, pieniądze i energię na coś co nie przynosi porządanego efektu :cry:
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez leonberg 3 wrz 2008, o 16:10

cel szczytny. niestety musze zgodzic sie z postami poprzedników. wiekszy sens maja akcje organizowane w małych miejscowosciach niz w duzych miastach. mieszczuchów nie trzeba przekonywac do zrywania łancuchów bo juz dawno zostały zerwane. niemniej akcje popieram i przyjde na rynek.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Anashar 3 wrz 2008, o 18:41

W tym wypadku większy sens miałoby tylko zmienienie przepisów, aby ostro karać za znęcanie się nad zwierzętami lub nie zapewnienie im godziwych warunków życia. Oraz egzekwowanie tego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Negro 7 wrz 2008, o 18:39

Z tym, że w miastach problemu nie ma, niestety nie mogę się zgodzić. Właśnie z tego powodu trafiłem na tę stronę.

Od kilku dni pies z sąsiedztwa wyje niesamowicie, byłem tam popatrzeć, jak wygląda sytuacja. Pies na łancuchu, może 2 metrowym, jakieś miski się tam walają, co gorsze z tego co udało mi się zobaczyć zza płotu - nie ma żadnego schronienia przed deszczem, zadnej budy. jedynie może korony drzew, jakie rosną w tym "buszu" trochę go chronią.

I w miastach niestety takie sytuacje mają miejsce.... :(
Negro
 

Postprzez Saszka 8 wrz 2008, o 15:19

Nikt z nas nie twierdzi, że w miastach psy nie są trzymane na łańcuchach, jednakże takich sytuacji, jak opisana przez Ciebie, jest zdecydownie mniej niż na wsiach.
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez leonberg 9 wrz 2008, o 12:35

Negro napisał(a):Z tym, że w miastach problemu nie ma, niestety nie mogę się zgodzić. Właśnie z tego powodu trafiłem na tę stronę.

Od kilku dni pies z sąsiedztwa wyje niesamowicie, byłem tam popatrzeć, jak wygląda sytuacja. Pies na łancuchu, może 2 metrowym, jakieś miski się tam walają, co gorsze z tego co udało mi się zobaczyć zza płotu - nie ma żadnego schronienia przed deszczem, zadnej budy. jedynie może korony drzew, jakie rosną w tym "buszu" trochę go chronią.

I w miastach niestety takie sytuacje mają miejsce.... :(


i w miastach trafiaja sie psiaki na łancuchach i w paskudnych warunkach a na wsi kochane i cudownie zadbane. nic nie jest tylko czarne i tylko białe.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez imperatrice 5 paź 2008, o 13:02

Uważam, że oczywiście powinno się mówić o ty jak w Polsce traktowane są niektóre psy, że Polacy nie dorośli jeszcze do tego aby móc nazywać ich ludźmi w pełnym tego słowa znaczeniu bo na razie jesteśmy na etapie Homo Erectusa. Przykre, bo chciałabym móc kiedyś powiedzieć, że żyję w pełni cywilizowanym kraju, w którym zwierzęta traktuje się z szacunkiem i troską.
Co do tej akcji to mam mieszane uczucia. Z jednej strony popieram jakiekolwiek inicjatywy poprawy statusu życiowego psów w Polsce z drugiej jednak nie wydaje mi się, aby przyniosło to jakiekolwiek skutki. Przywiązywanie się do bud nic nie da trzeba po prostu surowiej karać ludzi, którzy źle traktują zwierzęta.

Pozdrawiam i ściskam mocno!
W nadziei, że jutro będzie lepiej, że coś wreszcie się zmieni...
Obrazek
Avatar użytkownika
imperatrice
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 54
Dołączył(a): 5 paź 2008, o 12:01
Lokalizacja: Żywiec/Monachium/Zakopane

Postprzez Sissy 13 gru 2008, o 16:42

Chita napisał(a):
mozna by tak zrobic. dla panstwa byloby to oplacalne. wiem ze niejeden musialby zaplacic 3000 tys i wiecej ale napewno by podzialalo. ludzie mogliby splacac to np w ratach albo nie brac nastepnego psa lub oddac psa aktualnego.


Chito,twoje wypowiedzi/tok myślenia jest nierealny. Państwo nie płaciło,nie płaci i nie będzie płaciło za badania zwierząt. Państwa nie obchodzi los zwierząt,a jeśli nawet obchodzi,to rzekomo mają pilniejsze sprawy do opłacenia etc.
Oddać gdzie? Do schronu? Przecież one i tak są wypełnione po brzegi. Psiaki są pomiędzy młotem a kowadłem. Albo będą żyć u tyrana,albo życie spędzą w schronisku,gdzie starsze psy raczej nie mają szansy na nowy dom.
Tak jest w naszym ,,fantastycznym" państwie.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Chita 21 gru 2008, o 23:30

to co napisalam bylo mysleniem na szybko! to co napisalam nie bylo przeze mnie przemyslane! teraz dopiero nad tym pomyslalam i stwierdzilam ze to nie jest zbytnio realne. dzieki za zwrocenie uwagi na moj blad. bede wiecej myslec :wink:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez ALASKAN MALAMUTE 5 sty 2009, o 10:44

Ustawa O Ochronie Zwierząt to fikcja,której nikt nie przestrzega.Policjanci nie wezma zgłoszenia o maltretowaniu zwierzęcia,tylko zbagatelizują albo odeślą do diabła.Łańcuchy nie mają czasem nawet 2 metrów.Nie ukrywam,że to dotyczy głównie katolików-bo "zwierzę to tylko zwierzę,a człowiek to ma rozum",co w wolnym tłumaczeniu oznacza,że na maltretowanie braci mniejszych mamy przyzwolenie z Góry,bo jesteśmy mądrzejsi.Aby na pewno? Niektórzy powinni starać się o dotacje na zakup rozumu,bo go nie mają.
ALASKAN MALAMUTE ( 2005-2009 )
Avatar użytkownika
ALASKAN MALAMUTE
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 27 kwi 2007, o 14:16

Postprzez Paulinka... 5 sty 2009, o 17:17

ALASKAN MALAMUTE napisał(a):Ustawa O Ochronie Zwierząt to fikcja,której nikt nie przestrzega.


Dokładnie. Na to , że pies powinien chodzić w kagańcu , na smyczy , być zaczipowany , a właściciel powinien zbierać odchody zwraca się uwagę , ale na krzywdę zwierzęcia nikt nie zwraca uwagi !!!
Paulinka...
 

Postprzez ALASKAN MALAMUTE 7 sty 2009, o 12:03

Kagańce wymyślono tak naprawdę dla ludzi,a nie dla psów.
Niektórym osobom by się taki przydał,a szczególnie osiedlowym moherowym plotkarom.
ALASKAN MALAMUTE ( 2005-2009 )
Avatar użytkownika
ALASKAN MALAMUTE
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 27 kwi 2007, o 14:16

Następna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints