mial byc york a jest mieszaniec

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

mial byc york a jest mieszaniec

Postprzez mala7812 15 sty 2009, o 13:38

W listopadzie ubieglego roku kupilam pieska mial byc york ale nie stety zrobilam blad nie kupilam u prawdziwego chodowcy tylko u oszusta polaszczylam sie na cene i wyrosl mi kundelek pies jest kochany i nie zamierzam sie go pozbywac alechcialabym aby osoba od ktorej go kupilam poniosla jakas kare za oszustwo np zeby przekazala jakas kwote na schronisko mam tej osoby adres ale nie mam spisanej umowy prosz cos poradzic
mala7812
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 15 sty 2009, o 14:31

nic nie zrobisz w tej sprawie. Niestety, ale tak to jest, jak się kupuje psy z niewiadomego źródła. Najważniejsze, że kochasz psiaka i nie wywalisz go z powodu tego, że nie jest yorkiem.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez leonberg 16 sty 2009, o 08:21

1. mozna próbowac zgłosic sprawe na policji jako oszustwo. jesli wydałas wiecej niz 200 zł jest to przestepstwo. zostałas oszukana. miałas prawo sie nie znac a sprzedajacy wiedział co sprzedaje. niestety mało prawdopodobne by policja sprawa sie zajeła, maja powazniejsze rzeczy na głowie. chociaz znam kilka przypadków gdzie policja zajeła sie sprawa. wszystko zalezy od twojej determinacji. jesli nie odpuscisz i bedziesz odwiedzac systematycznie sledczego zajmujacego sie sprawa to moze zechca poprawic sobie statystyki zamknietych spraw.
2. mozna zawiadomic urzad skarbowy o prowadzeniu działalnosci hodowlanej bez zgłoszenia i nie odprowadzania podatku. czasem skuteczne. jesli bedziesz zagladac do US co 2-3 dni i meczyc bardzo urzedników to zajma sie sprawa. jesli wiesz na jakich aukcjach sprzedawca oferował psy i wiesz ile ich miał w ciagu roku do sprzedazy to mozna oszacowac obrót. kary nie sa niestety duze a powinny.
3. mozna podac sprzedawce do sadu z KC. niestety trzeba miec duzo nerwów i 3 lata czasu. mało skuteczne i tylko dla zdeterminowanych.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez @ Tuśka @ 20 sty 2009, o 13:20

Smutne... Mój Miś jest od znajomego i ma dysplazję... Twoja psiórka jest zdrowa, a moje Maleństwo zawsze będzie chore... Oddałabym wszystko co mam, żeby Miś był zdrowy... :cry: Wygląd się nie liczy... :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints