uspienie

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

uspienie

Postprzez bs 25 lis 2009, o 17:31

Witam

Byłem uśpić dziś swojego psa i mam takie 2 pytania

1. Czy uśpienie psa boli ? szczególnie mi chodzi co czuje pies gdy dostał głupiego jasia moj strasznie walczył musiał jej dać 2 zastrzyk gdy ją połozyłem na stole oczy miała otwarte ale kazał mi wyjść

2. Nie było to moje żadne urojenie ale gdy już mnie zawołał i widziałem bardzo dokłądnie jak mój pies złapał taki jak by ostatni głęboki oddech może jeszcze żył ? powiedziałem mu o tym ale powiedział że nic takiego nie widział ! jest coś takiego możliwe strasznie mnie to dusi.

proszę o odpowiedz
bs
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: uspienie

Postprzez ValdeQ 25 lis 2009, o 17:44

1. Zależy jak to wet zrobi. Może to zrobić tak, że pies odejdzie prawie w euforii. Może to zrobić jak "łowcy skór". A to jak to zrobi zależy od tego co u niego zamówisz.

2. To jest możliwe. Jednym z najsilniejszych stymulatorów mięśni oddechowych jest stężenie dwutlenku węgla we krwi. Kiedy ośrodek oddechowy już jest sparaliżowany (pies już nie oddycha) może się zdarzyć taki agonalny wdech, a nawet kilka. Jest to odruch na poziomie pnia mózgu, zupełnie bez świadomości. Czy można powiedzieć, że wtedy jeszcze pies żył? Biologicznie jeszcze dezintegracja nie nastąpiła, skoro działały odruchy. Ale jako istota świadoma - już nie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: uspienie

Postprzez bs20 25 lis 2009, o 17:49

Dzięki za odp.


Jeszcze jedno pytanie jak pies czuję się po tym pierwszym zastrzyku ? Chodzi mi o to że po pierwszym zastrzyku mój psa ścięło tylko z nóg położyłem go na stole ale chciała z niego zejść dostała większą dawkę i na początku to samo ale później leżała ale miała oczy otwarte jak się pies wtedy czuje ? boj się czy jest w jakimś innym świecie w końcu dostał głupiego jasia
bs20
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 17:35

Re: uspienie

Postprzez ValdeQ 25 lis 2009, o 23:36

Nikt Ci nie odpowie jak się pies czuje po pierwszym zastrzyku skoro nawet nie wiadomo co to był za zastrzyk. Nie wiem po co chcesz drążyć ten temat po fakcie. Chcesz obwiniać siebie albo weta o coś? Im prędzej zapomnisz tym lepiej.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints