Szukanie domu dla bezdomnego psa

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Szukanie domu dla bezdomnego psa

Postprzez cleanthe 1 lip 2010, o 12:37

Witam, mam pytanie: czy moge na wlasna reke szukac domu bezdomnemu psu? Od kilku tygodni blaka sie w poblizu mojego bloku pies (suka), jest bez obrozy. Pytalam ludzi, ale nikt nie wie czyj to pies. Wywiesilam ogloszenie w duzym sklepie, wiekszosc mieszkancow z miasta i okolic przewija sie tam codziennie, wiec na pewno ktos by go poznal. Podalam swoj numer telefonu, ale nikt sie do mnie nie zglasza, wiec doszlam do wniosku, ze pies zostal po prostu porzucony. Czy w takim razie moge sama szukac mu domu? Jak to wyglada w swietle prawa? Wole sie upewnic, zeby potem nie miec jakichs nieprzyjemnosci z tego powodu. Nie chce zeby sunia zostala zamknieta w schronisku, dlatego, ze jest to naprawde sliczny, lagodny i kochany pies, wierze, ze udaloby mi sie znalezc jej dom, a wiadomo jakie bywaja warunki w schroniskach.
A poza tym: czy moge takiego pieska zaprowadzic do weterynarza? zeby spawdzil czy jest zdrowa i na ew. szczepienie przeciwko wsciekliznie i odrobaczenie.

(pies na razie biega luzem po osiedlu, gdzie spedza wiekszosc czasu odkad codziennie ja dokarmiam. szukam jej domu tymczasowego, sama niestety nie moge jej przygarnac nawet na chwile, bo sama mam sunie, ktora jej nie akceptuje, chociaz, jesli bedzie trzeba to cos wykombinuje)

Przepraszam, ze tak chaotycznie, ale to dosc pilna sprawa.
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Szukanie domu dla bezdomnego psa

Postprzez czmtsz 1 lip 2010, o 18:02

Jesli chodzi o prawo to nie mam pojecia. Ja jednak wzielabym ja do weterynarza, moze jest zaczipowana, warto sprawdzic. Niestety nie pomoge jesli chodzi o tymczasowy dom, zbyt daleko mieszkam... Moze zrob jej jakies zdjecia i wklej tutaj, ktos z okolicy moze sie skusi :) Powodzenia!

Tak sobie pomyslalam, moze warto byloby pojechac do schroniska i zapytac czy nikt jej nie szukal...
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Szukanie domu dla bezdomnego psa

Postprzez cleanthe 1 lip 2010, o 19:45

Mam zamiar wziac ja do weterynarza w najblizszym czasie. Jedyny problem jest taki, ze psina bardzo boi sie ludzi (mnie juz sie nie boi, daje sie glaskac, cieszy sie na moj widok). Jesli chodzi o czip, to tez o tym pomyslalam, ale raczej stawiam na to, ze zostala po prostu porzucona.
Mam jej zdjecia, zaraz zaloze jej tutaj watek :)
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Re: Szukanie domu dla bezdomnego psa

Postprzez ValdeQ 2 lip 2010, o 10:58

Najważniejsze pytanie jest takie, czy ten dom masz szansę znaleźć?

Ja bym na Twoim miejscu przeprowadził to formalnie, żeby się nie okazało, że jakiś "właściciel" sobie nagle o psie przypomni. Czyli powiadomił SdZ lub SM o tym, że pies się błąka bez opieki. Tylko problem w tym, że jeśli tego domu mieć nie będziesz to pies trafi do schroniska i zacznie się jego dramat - inny niż w obecnie ale kto wie czy nie gorszy. Ale jeżeli dom dla pieska byłby gotowy go przyjąć to pies mógłby przez schronisko przejść tylko na papierze, od razu by powędrował do domku. Ale dla Ciebie zaleta jest taka, że masz legalnie udokumentowane, ze pies został wzięty z ulicy przez odpowiednią instytucję i masz w papierach czy był czip, jaki był stan zwierzęcia itd.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Szukanie domu dla bezdomnego psa

Postprzez cleanthe 2 lip 2010, o 11:29

Bardzo dziekuje za odpowiedz ValdeQ. Domu dla pieska jeszcze nie mam, ale bardzo sie staram jej go znalezc i musi mi sie udac. Wiec moglabym zrobic tak, ze: jak juz znajde jej dom powiadamiam Straz dla Zwierzat lub Straz Miejska, ze blaka sie bezdomny pies, ale ja mam dla niego juz nowy dom i pies w ogole nie trafia do schroniska tylko od razu, po wypelnieniu formalnosci, do nowego domku? Nie chce zeby wyszlo potem tak, ze oni go zabiora i pies przepadnie. Pytam, dlatego, ze, z tego co slyszalam, bezdomne zwierzaki z mojej gminy (gmina Wieruszow, wojewodztwo lodzkie) laduja w schonisku w Wojtyszkach... jak poczytalam troche o tym schronisku, to postanowilam za wszelka cene znalezc psince dom. Jesli jej go nie znajde to nie wiem jeszcze jak, ale jakos ja przechowam u siebie tak dlugo jak bedzie trzeba.
Pytanie moze blahe... ale w jaki sposob powiadomic Straz dla Zwierzat? Nie wiedzialam nawet o istnieniu takiej instytucji. Kiedy dowiadywalam sie, co zrobic z bezdomnym zwierzakiem, dostalam informacje zeby isc do Urzedu Miasta i tam to zglosic, i zabiora go do schroniska. Ale do tego nie dopuszcze.

(Przepraszam za brak polskich znakow, uzywam dunskiego laptopa)
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Re: Szukanie domu dla bezdomnego psa

Postprzez ValdeQ 4 lip 2010, o 22:15

SdZ nie obejmuje całego kraju, wykaz oddziałów jest tutaj:
http://www.strazdlazwierzat.com.pl/inde ... =jednostki

zadzwoń najbliższego oddziału i się dowiedz czy do Twojej miejscowości przyjadą.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints