Nikt nie chce mi pomóc!!!

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Nikt nie chce mi pomóc!!!

Postprzez Kajtek 20 paź 2010, o 22:19

Mam taką na pozór może niezbyt trudną sprawę. Mój sąsiad ma (a raczej miał) psa. Sąsiad zmarł w tamtym tygodniu i pozostał pies z którym nie ma co zrobić ja nie mogę się nim zająć bo mieszkam obecnie gdzie indziej i nikt z sąsiadów też do nie chce m.in. dlatego że pogryzł niedawno córkę sąsiadki. Idzie zima więc pomyślałem może oddam kundelka do schroniska tam przynajmniej ktoś da mu jeść i może znajdzie swój dom u kogoś innego. I tutaj zaczynają się schody pani ze schroniska odesłała mnie do urzędu miasta w urzędzie pan niezbyt grzecznie powiedział że to nie jego zasr... interes i że nic nie zrobi oraz nie ma takiej wiedzy co by mnie wskazać kompetentną osobę żeby sprawę zakończyć... a więc idzie zima pies biega bezpańsko głodny czy musi zdechnąć na ulicy czy jest w tym kraju ktoś kto się może zająć takim psiakiem??? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.
Kajtek
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Nikt nie chce mi pomóc!!!

Postprzez pietruszka 21 paź 2010, o 09:10

a dlaczego nie przyjęli psa w schronisku, co ci powiedzieli? skąd pochodzisz że są takie problemy
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Nikt nie chce mi pomóc!!!

Postprzez Kajtek 21 paź 2010, o 09:31

Dzwoniłem do schroniska w Dzierżoniowie. Powiedziała mi tam jedna z pań że oni nie mogą go przyjąć ode mnie. Że samorząd musi o to wystąpić a co najlepsze że jeśli to nie mój pies to nie jest mój problem. Owszem tyle że ten pies w tym momencie jest niczyj. Ja mieszkam we Wrocławiu a pies w Stroniu Śląskim.
Kajtek
 

Re: Nikt nie chce mi pomóc!!!

Postprzez pietruszka 21 paź 2010, o 12:29

w niektórych miastach jest tak że nie przyjmują psów do schroniska z poza gminy. W takiej sytuacji musisz skontaktować się z urzedem miejskim w gminie gdzie przebywa pies i tam powinni poinformować cię - dać ci namiary na "instytucję" zajmującą się wyłapywaniem bezpańskich psów. Albo we własnym zakresie złapać psa i samemu odwieźć go do schroniska w mieście gdzie mieszkasz i - okłamując schronisko - powiedzieć ze znalazłes go gdzieś przy drodze. A tak a'propo dlaczego ta pani ci powiedziała że nie może go przyjąć, jeśli dobrze rozumię chciałeś go tam dostarczyć
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron