smycz, kaganiec czyli prawo czy obowiązek właścicieli

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez szczotek 21 paź 2006, o 09:35

Mi sie podobał przepis w moim mieście: "smycz albo kaganiec". To było fajne... ale niestety teraz jest i smycz i kaganiec. Mój bemcio ma halti i policja myśli, że to kaganiec :D

A ten ktoś kto wymyśla przepisy nie rozumie, że pies musi się wybiegać. Pies nie wybiegany to pies agresywny.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bery-m 21 paź 2006, o 19:39

Może i u nas po wejściu do Unii cos sie zrobi w kierunku miejsc dla psów. W Anglii w parkach są wydzielone ogrodzone tereny specjalnie dla psów no i oczywiście Azorki . Na Przymorzu są ,co prawda nie ogrodzone miejsca i tam spotykają się psiarze ze swoimi pupilkami: park na Zaspie, duży zalesiany teraz teren za szpitalem przy" pasie startowym"A co do tematu kaganiec i smycz jeżeli nie ma ujednoliconego prawa to trzeba stosować się do lokalnego. Ja i tak w miejscach publicznych nie spuszczam Bilasa ze smyczy no i kaganiec uzdowy tez zakładam. :wink:
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kilerka 19 lis 2006, o 19:48

Wczoraj spotkałam policjantów gdy byłam na spacerku z moim pekińczykiem.A oni powiedzieli mi że mój pekińczyk musi mieć kagoniec :roll: Czy to nie jest śmieszne :?: :rotfl: Na co niby miała bym mu ten kaganiec zakładać :?:
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Postprzez lilith_kaska 4 cze 2008, o 12:04

Stary ale jary temacik Obrazek tymbardziej ze dzis wywiazala sie dosc dziwna sytuacja.
Juz wczesniej dowiadywalam sie w Urzedzie Miasta jak to jest z ta smycza i kagancem. I u nas nie ma zadnego przepisu dotyczacego psow w kagancach i na smyczy.Tzn. chodzi mi o to ze nie ma Zakazu co do psow biegajacych luzem i bez kaganca.
Ucieszylam sie bo nie pozwole na to by Dodza (lagodny aniolek Obrazek ) chodzila w kagancu i wieczorem nie mogla sie wybiegac bez smyczy...
No i dzis Darek byl z nia rano na spacerku i natknal sie na policjantow, ktorzy prawie cos tam mierzyli czy cos. Dodza biegala sobie luzem i to w miejscu malo uczeszczany przez ludzi z dala od naszych blokow. I policjantom sie to nie spodobalo. Najpierw spytali dlaczego nie ma kaganca i nie jest na smyczy po czym poinformowli Darka ze to bedzie mandacik w wysokosci 200zl. Na to Darek ze przeciez nie ma przepisu mowiacego o tym ze pies musi miec kaganiec itd. no to niebieski na to do Darka zeby ten sobie przeczytal kodeks... I koniec rozmowy...
I co? Widac ze policja w ogole nie ma pojecia o tych rzeczach bo gdyby wiedzieli co i jak to albo nawet dyskusji by nie rozpoczynali albo bez gadania mandat by wypisali Obrazek
Rzecz jasna ja Darkowi powiedzialm kiedys jak to wyglada bo on by pewnie przyjal by ten mandat dzisiaj Obrazek
Drazni mnie to ze "wladze" tak sie zachowuja... Niech sie najpierw wszystkiego naucza a potem niech sie doczepiaja do nas...
Chcialabym jeszcze dodac ze u nas na osiedlu jest mnostwo wlascicieli ktorzy non stop puszczaja psy luzem i nigdy im sie nie oberwalo...
:evil:
Oj co za kraj daremny....Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez ValdeQ 5 cze 2008, o 10:25

Rzeczywiście pogląd o obowiązkowym kagańcu jest bardzo powszechny i wielu policjantów w to też wierzy. Ale podstawy prawqnej podać nie potrafią.

Ja bym oczywiście takiego mandatu nie przyjął.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Diana S 5 cze 2008, o 13:18

ValdeQ napisał(a):Rzeczywiście pogląd o obowiązkowym kagańcu jest bardzo powszechny i wielu policjantów w to też wierzy. Ale podstawy prawqnej podać nie potrafią.

Ja bym oczywiście takiego mandatu nie przyjął.


No, ale co w takich sytuacjach robić???
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberger.go.pl 5 cze 2008, o 18:59

Diana S napisał(a):
ValdeQ napisał(a):Rzeczywiście pogląd o obowiązkowym kagańcu jest bardzo powszechny i wielu policjantów w to też wierzy. Ale podstawy prawqnej podać nie potrafią.

Ja bym oczywiście takiego mandatu nie przyjął.


No, ale co w takich sytuacjach robić???

policjant ma obowiazek podac podstawe prawna i tyle. nie zna jej to niech meneli z piwem legitymuje :D tyle jesli chodzi o przepisy
inna sprawa ze kazdy wlasciel powinien wiedziec ze nasz kochany pupil moze byc dyskomfortem dla innych. nie kazdy jest kynologiem i nie kazdy zna sie na zachowaniu psow. jest wiele osob ktore obawiaja sie psa. smycz i kaganiec daje im poczucie bezpieczenstwa. nalezy wiec bardzo starannie wybrac miejsce spuszczania psa. nie kazdy ma ochote na kontakt z naszym psem. moze ograniczac to jego wolnosc i budzic strach. jesli chcesz by pies sie wybiegał wybierz starnnie miejsce. nie rob tego w parku, przy placach zabaw itd.
gdy moj psiak miał rok (czyli szczenior jeszcze) jego waga osiagneła ok 50 kg a wzrost w kłebie ok 65 cm, uwazał ze z kazdym przechodniem trzeba sie przywitac :D ile było sytuacji gdy starsze panie idac ulica, uciekały w popłochu? :) dla nas to smieszne lecz czy takie było to dla nich?
wiec przepisy przepisami a obowiazkiem własciela psa jest przewidziec takie sytuacje. nic tu nie znaczy ze nasz pies jest najukochanszym i pozbawionym agresji psiakiem - o tym wiemy tylko my!
leonberger.go.pl
 

Postprzez juli1988 8 cze 2008, o 10:36

zgadzam sie z Toba w 100% leonberger.go.pl

Dobrze to ujeles :wink:
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez lilith_kaska 22 lip 2008, o 15:47

Ludzie jestem kompletnie bezradna Obrazek
Odkad zaczelam sie tak w UM wypytywac jakie sa prawa i obowiazki w tej kwestii cos nagle (odnosze wrazenie ze na zlosc mi Obrazek ) ludzie zaczeli zmieniac przepisy.
Juz jakis czas temu zaczeli wywieszac kartki z info.,ze kazdy pies ma chodzic w kagancu i na smyczy, a do tego zbierac po swoim pupilu... Obrazek
Ja juz nie wiem co robic bo:
1. Moj piesek ciagnie na smyczy Obrazek i czesto puszczalam ja wieczorkiem bo nie mialam do nie sily...a nie dosc ze takie przepisy teraz to za chwile moj brzuch nie pozwoli mi na taka szarpanine z nia.
2. Kaganiec to kompletna bzdura chyba ze dla psow zabojcow... pozatym po co mojej kaganiec jak juz i tak idzie na smyczy Obrazek
3.Co do zbierania to hm.. u nas nikt tego nie robi... Obrazek co nie znaczy ze ja nie moge... ale powiedzcie mi gdzie to mam wyrzucac?? Do zwyklego kosza po drodze??
Ostatnio widze tylko jedno rozwiazanie. Wyprowadzic sie Obrazek
Co o tym myslicie. Moze to ja zle wszystko widze... ? Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez m.m 22 lip 2008, o 17:04

Może wyprowadzaj Dodżę na dłuuugiej lince? Będzie miała więcej swobody niż na smyczy, Ty jednocześnie będziesz mieć nad nią kontrolę i nikt nie powinien się czepiać- przepisy pewnie nie mówią nic o długości smyczy :wink:
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Chongo =o) 23 lip 2008, o 10:07

z tego co wyczytałam to nie ma obowiązku u Was jednoczesnego prowadzenia psa na smyczy i zakładania kagańca, no chyba, że masz psa rasy agresywnej, a tak nie jest:)
Poza tym "w miejscach mało uczęszczanych dopuszcza się prowadzenie psa bez smyczy, pod warunkiem,
że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem".
Miejsce mało uczęszczane jest pojęciem względnym...
Co do sprzątania po psie to jestm jak najbardziej za i z tego co się orientuję można wyrzucać "to" do zwykłego kosza (niestety czasami z takimi też jest problem :? )
PIES JEST PSEM I PSEM MA POZOSTAĆ

Obrazek
Avatar użytkownika
Chongo =o)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 25 sty 2006, o 11:33
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez lilith_kaska 23 lip 2008, o 10:35

Chongo =o) napisał(a):z tego co wyczytałam to nie ma obowiązku u Was jednoczesnego prowadzenia psa na smyczy i zakładania kagańca, no chyba, że masz psa rasy agresywnej, a tak nie jest:)
Poza tym "w miejscach mało uczęszczanych dopuszcza się prowadzenie psa bez smyczy, pod warunkiem,
że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem".
Miejsce mało uczęszczane jest pojęciem względnym...
Co do sprzątania po psie to jestm jak najbardziej za i z tego co się orientuję można wyrzucać "to" do zwykłego kosza (niestety czasami z takimi też jest problem :? )


Tak konkretnie to nie pytalam jeszcze o to w UM ale kartki na blokach wywieszali.... :(
Co do miejsc malo uczeszczanych to praktycznie nie ma tu takich... :? A jak juz cos znajde to i tak sie doczepiaja... Powoli mam dosc wychodzenia z psem na tym "osiedlu"...
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Chongo =o) 23 lip 2008, o 10:50

lilith_kaska napisał(a):Tak konkretnie to nie pytalam jeszcze o to w UM ale kartki na blokach wywieszali.... :(
Co do miejsc malo uczeszczanych to praktycznie nie ma tu takich... :? A jak juz cos znajde to i tak sie doczepiaja... Powoli mam dosc wychodzenia z psem na tym "osiedlu"...


Tutaj masz link do uchwały(rozdział 5, paragraf 11):
http://www.rydultowy.bip.info.pl/dokume ... %20-%2096k
a tutaj do artykułu:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/arty ... 54794.html
co prawda mowa jest o Gliwicach, ale co do "miejsc mało uczęszczanych" to są takie same przepisy
PIES JEST PSEM I PSEM MA POZOSTAĆ

Obrazek
Avatar użytkownika
Chongo =o)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 25 sty 2006, o 11:33
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez lilith_kaska 23 lip 2008, o 15:36

Dzieki Chongo=o) ale szczerze mowiac i tak mysle ze jak spotkam kogos z "władzy" to i tak mandat wlepia... :? Oni juz tacy sa. Chyba trzeba sie zaopatrzyc w kaganiec....łeee i tysiace woreczkow...
Tylko uwazam to za nie sprawiedliwe ze ja bede stosowac sie do przepisow a inni (nikt) tego nie robi... :(
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Atena 23 lip 2008, o 18:24

lilith_kaska napisał(a):Dzieki Chongo=o)

Kasiu, Gosia, nie Chongo =) :wink:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints