chip

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewka 3 maja 2008, o 15:59

No tylko ta rozmowa jest trochę dziwna, bo jedna strona ma jeden słuszny argument a ty masz mnóstwo zupełnie... hmmm... nieprzydatnych, też trochę nie mających sensu argumentów. Może warto tą sprawę przemyśleć? Nie wiem, czemu jesteś przeciwna czipom. Nie musisz psa czipować, ja np. bym myślała nad tym, jestem obojętna.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Spanielu$Koczka 3 maja 2008, o 18:30

ta... a taki argument, że chip rzadko kiedy pozwala na znalezienie psa nie jest słuszny :?: ... teraz to i ja jestem obojętna, bo coś racji macie z tymi chipami, ale jak narazie nie zachipuje psa... :?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez bjossa 3 maja 2008, o 18:45

a taki argument, że chip rzadko kiedy pozwala na znalezienie psa nie jest słuszny


rzadko ale pomaga. A kiedy pies zginie to kazdy ułamek procenta sie liczy.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez _m_ 27 maja 2008, o 17:13

sluchajcie, a ktos wie moze w gdzie w Warszawie mozna zachipowac pieska? I jeszcze jedno w jakim wieku sie to robi?

a i mam takie pytanko, czy to chipowanie w ogole w POlsce dziala, bo slyszalam ze tylko na terenie swojego maista :-? to prawda?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Postprzez yorczek 16 gru 2010, o 12:43

globialicja napisał(a):całkowicie się nie zgadzam z tymi co twierdzą a żeby chip dla psów był bezużyteczny lub całkiem nie potrzebny. Chip to bardzo dobre rozwiązanie i dla psa i dla właściciela. Nie żyjemy w średniowieczu i każdy chyba zdaje sobie sprawe ze bryloczek na obroży z adresem lub rozwieszanie ulotek typu "zaginął funfel, jest czarny i ma sierść (!)" na słupie telegraficznym na ulicy nie jest dobrym rozwiązaniem aby odnaleść psa! Chipy uławtwia odnalezienie psu właściciela, zapobiega wielu nieporozumieniom oraz co najwazniejsze jest jedynym sposobem aby ukarać bezdusznych "właścicieli" psiaków którzy traktują zwierze jak zabawke! Mieszkam w Belgi a tu chip dla psa jest obowiązkowy i jeszcze się nie spotkałam z wałęsającym się psem po ulicy!!! Czego nie moge powiedzieć o Polskich realiach! Jeśli ktoś twierdzi że chipy są niepotrzebne, zbędne itp to widocznie należy do tych "właścicieli" psów którzy kochają je, ale inaczej! Pozdro dla bezdusznych - abyście i wy wylądowali przywiązani do drzewa w lesie!!!!

Mojego psa mi ukradziono, moj pies mial wszczepionego mikroczipa, jednak policja nawet nie zlecila odczytania czipa, nic nie sprawdzila, mimo tego, ze wiem, gdzie prezebywa moj pies.... zlodziej jednak mowi, ze to jest jego pies, poastepowanie w sadzie trwa juz od roku.... :( zalosne.
yorczek
 

Poprzednia strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints