chip

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

chip

Postprzez pauline_g 26 sie 2005, o 08:38

nie wiem czy o tym słyszeliście ale wymyslono żeby każdy pies był chipowany - ppo to by zciągać podatki - jakis st. miejski sprawdzi psa i jak nie będzie miał chipa to płaci si karę z anie płacenie podatków - jak dla mnie to ten pomysł jest idiotyczny wiecie ile psów wyladuje na ulicy przez to??
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Kamcia 26 sie 2005, o 09:03

ja uwazam że państeo po prostu che wyciągnąć pieniadze od właścieli
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez jola 26 sie 2005, o 10:14

Wszystko zalezy gdzie sie mieszka u mnie co roku schronisko organizuje darmowe czipowanie,wlasnie z mysla o najbiedniejszych :!:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ValdeQ 26 sie 2005, o 10:40

Jestem absolutnie za tym, żeby wszystkie, absolutnie wszystkie psy miały czipa. Ale też żeby wszystkie instytucje majace do czynienia z psami miały czytniki.

Żaden pies z tego powodu nie "wyląduje na ulicy". Wręcz przeciwnie, jeśli zostanie znaleziony na ulicy bez opieki, to na podstawie czipa znajdzie się właściciela i zapłaci karę za brak nadzoru, będzie go odtąd bardzo pilnował.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez pauline_g 26 sie 2005, o 13:55

psiaki wylądują na ulicy - chipy będą darmowe (ja osobiście reksa chpipuję) ale pomyslcie o rodzinach biedniejszych albo dzieciech które wybłagały u rodziców psa ale oni nie chcą si e nm za bardzo przzejmować i nie będom chcieli płacić kary więc wyrzucą psa!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 26 sie 2005, o 14:10

Przypuszczam, że chipy nie będą kosztowały po 100 złotych, tylko znacznie mniej, a osoby, których na to nie stać pewnie nie posiadają psa. Nie sądzę, żeby cena takiego chipa wyniosła z założeniem więcej niż40-50 złotych. Osoby, które zajmują się wdrażaniem takich regulacji też chyba mają nieco oleju w głowie.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 26 sie 2005, o 14:13

czytaałaam że będom darmowe - ale chodzi mi o to że wiele ludzi po prostu nie chce marnować kasy na psa - np. moi sąsiedzi - w psa nie włożyli nic tylko obrożę bo je resztki po obiedzie - z pewnością stać ich na jedzenie i normalne warunki ale po prostu nie chcą!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kuzi 26 sie 2005, o 14:36

Moim zdaniem powinno się dodać wpis, że za okazaniem rodowodu dana osoba jest zwolniona z opłat. Za sam rodowód trzeba rocznie płacić, a co jeszcze podatek.

Oczywiście - chipy dla wszystkich psów, ale rodowodowe zwolnione od podatku.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez cogar 26 sie 2005, o 14:45

jak najbardziej Cię popieram, ale tylko ze względu na to, że mam rasowego psa ;). Niestety Twój pomysł jest równie piękny co nierealny, ponieważ podatki płaci się komu innemu, a poza tym nie ma obowiązku posiadania psa z rodowodem, dlatego takie traktowanie właścicieli psów rodowodowych było by sprzeczne z konstytucją! Dodam jeszcze jedną drobnostkę- prawo, w tym i skarbowe tworzy się (przynajmniej w założeniu) w oparciu o zasadę sprawiedliwości społecznej. Pies rodowodowy jest o wiele, wiele droższy od psa bez rodowodu ergo właściciele psa rodowodowego są bogatsi. Wniosek ----> Proponujesz zabierać biednym, a darować bogatym... to nie przejdzie.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 26 sie 2005, o 14:47

wiem że musicie płacić i z tym aby nie trzeba było płacić po okazaniu roowodu się zgadzam - ale zgadzam się równiez z tym że to nie przejdzie żeby bogatym darować a innym nie!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gość 26 sie 2005, o 15:23

W chwili obecnej w Polsce czipy potrzebne sa tylko w przypadku wyjazdu za granice tak samo jak badanie krwi na wscieklizne wykonywane w instytucie w Pulawach.Obowiazku czipowania jeszcze nie ma wiec nie sadze aby nagle jakis urzednik wyskoczyl z nowym projektem wierzcie mi oni doskonale zdaja sobie sprawe z tego co by bylo gdyby(o rany co po jakiemu ja pisze).A jesli chodzi o koszt czipow tu uwaga sa dwa rodzaje i czytnikow tez to oba wynosza PLN 70,- Przerabialam ten temat w zeszlym roku i troche mnie przecwiczyli.Za granica kazdy pies jest czipowany przy przegladzie hodowlanym.Zastanawiam sie dlaczego zwiazek nie wprowadzi tego zamiast tatuazy rozumiem ze koszty wzrosna no ale nie o tyle ile to kosztuje w lecznicach.Obilo mi sie o uszy ze obowiazek maja miec schroniska.
Ja mam cale towarzystwo zaczipowane .Przynajmniej szybciej bede mogla je odnalezc w przypadku kradziezymam taka nadzieje.
Gość
 

Postprzez jola 26 sie 2005, o 15:24

tam wyzej to ja :oops:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pauline_g 26 sie 2005, o 15:25

wiem na razie tylko zeby wyjechać za granice - ale w przyszłości do ściągania podatków!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jola 26 sie 2005, o 15:45

Nie twierdze ze tak nie bedzie na razie w Łodzi jest to spora kwota bo podatek od psa to Pln 50,-
Ale psy pracujace z osobami niepelnosprawnymi sa z tego zwolnione.
Natomiast zanim powstanie baza to ja juz bede stara i palcem w klawiature nie trafie jak znam zycie i nasz kraj. Wiec nie martw sie tym co bedzie za 100 lat :twisted:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pauline_g 26 sie 2005, o 15:48

we wrocławiu z podatku zwolnieni są także emeryci i renciści!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints