chip

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Magda16 30 gru 2005, o 23:57

Hmm macie racje :) Moja psina nie ma jednak chipa.. na szczęście nigdzie za granicę nie wyjeżdżamy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Magda16
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 gru 2005, o 20:01
Lokalizacja: ze swojego pokoju

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Piotrek 31 gru 2005, o 11:04

A ile kosztuje taki chip ?? I czym wet go wstrzykuje ?? No i w jakie miejsce ??

I jaki jest duzy ten chip ?? Mozna go wyczuc reka i jak on go tam wklada rozcina mu skore ??
Ostatnio edytowano 31 gru 2005, o 11:16 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 19 lis 2005, o 11:28

Postprzez jajco 31 gru 2005, o 11:12

no do końca roku 2005 jest bezpłątny, ale nie wiem czy sie jeszcze zalapiesz... np. we wRocławiu jest 5 specjalnych punktow gdzie zakladaja chipy, wiec nie w kazdje lecznicy ci go zalozą.

W 2006 r chyba chip i paszport razem beda kosztowac kolo 120 zl - wet mi mowil.

chipa zakladają na szyi. jest malutki, zakladanie chipa psa nie boli.

:)
Obrazek
Avatar użytkownika
jajco
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 150
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 10:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 31 gru 2005, o 11:56

Czip jest wprowadzany pompką, która wygląda jak zwykła strzykawka z bardzo grubą igłą.

Wielkość jest taka, że przedostaje się przez tę igłę. Bardzo trudno go wyczuć ręką.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Tinus 31 gru 2005, o 12:43

brr.... nie lubię igieł, strzykawek ani zastrzyków!
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Atena 17 sty 2006, o 15:05

dowiedzialam sie ostatnio, ze dobrze jest po zaczipowaniu psa zarejestrowac go TUTAJ. Koszt to 30 zł (oplata jednorazowa). Podobno jest to baza zarejestrowanych psow, w ktorej po odczytaniu numeru mozna znalezc dane wlasciciela - o ile sie takowe znajduja w niej :) Zastanawiam sie tylko, czy ta baza jest znana schroniskom i lecznicom, czy po prostu ktos sobie wpadl na taki pomysl i stworzyl cos takiego...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 17 sty 2006, o 16:23

Z tego co wiem nie ma żadnej koordynacji. Jeśli ktoś w schronisku wie, to może sprawdzi.

Takich baz jest więcej i nie są połączone. Ta się nie uchowa, bo 30 złotych to o wiele za dużo. Tyle się płaci za przechowywanie ludzkich danych osobowych przez wiele lat.

Moim zdaniem powinna być stworzona baza urzędowa. Jeśli zaś mają tę funkcję pełnić bazy komercyjne, to powinna być jakaś certyfikacja i obowiązek konsolidacji informacji.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 30 lip 2006, o 08:57

Na TEJ stronie można sprawdzić lecznice w danym mieście, które są uprawnione do chipowania i wystawiania paszportów.

Na TEJ stronie jest baza europejska zachipowanych psów. Jeśli wasze psy mają chipy, sprawdźcie, czy tam są. Choć szczerze mówiąc nie wiem, jak można wpisać psa do tej bazy...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez KasiK 31 lip 2006, o 08:19

Tam jest taki guzik : Join us. Tam pisze że trzeba wysłać im E-maila. Nie chciało mi sie dalej czytać... :oops: Ale chyba chodzi o dopisanie psa do bazy.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez Atena 31 lip 2006, o 08:41

widziałam, choć też nie chciało mi się dokładnie wczytywać w to wszystko. Poczekam troszkę, bo wet ma mnie umieścić w jakiejś bazie, tylko nie pamiętam w jakiej.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Demeter 31 lip 2006, o 21:56

Jak ja bralam Blakiego ze schroniska to mial juz chip (zreszta w tym schronisku kazdy pies byl oczipowany)zaplacilam za niego 80euro (normalnie placi sie tam 105)dlatego bo nie mial ksiarzeczki zdrowia i taniej wypadlo ale i tak jest zdrowy i zaszczepiony :)
Psy patrza na nas z szacunkiem, koty z pogarda, a swinie jak na rownych sobie...

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzta.
Avatar użytkownika
Demeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 223
Dołączył(a): 27 cze 2006, o 14:02
Lokalizacja: Belgia

Postprzez Max 16 sie 2007, o 19:26

Witam....

Pisze na forum pierwszy raz wiec najpierw sie przywitam..... Witam Wszystkich :)

Chcialem wtracic swoje trzy grosze odnosnie chipowania piesorow...

Mieszkam we Wroclawiu ale nie jestem zameldowany.. zaplacilem za chipowanie i uslyszalem dziekuje - pytam jak to dziekuje...a co jest na chipie - numer- jaki numer?? - 15 cyfr.... I jest on w bazie rozumiem - doktor jakiej bazie ??? - i sie zagotowalem.... i sie zaczelo....


Mianowicie uwazam ze jest to naciaganie, naciaganie w najgorszym wydaniu...a to dlatego ze dane jakie zawiera chip sa bezuzyteczne ...bezuzyteczne do momentu kiedy niezostanie "odgornie" stworzona chocby krajowa baza identyfikacyjna dostepna kazdemu policjantowi, straznikowi miejskiemu oraz weterynarzowi...
Co z tego ze za pomoca czytnika odczytany zostanie numer id. ktory mozna sobie w buty wsadzic.....
Jezeli ktokolwiek znajdzie np. psa w szczecinie, policjant odczyta numer ID - to moze conajwyzej dac ogloszenie do prasy ogolnopolskiej, ogloszenie w TV ze znalazl psa o numerze ID ....jesli bedzie mu sie chcialo.... - i liczyc na to ze ja czy ktokolwiek z wlascicieli przeczyta o tym w gazecie lub obejrzy ogloszenie w TV....a tak poza tym to nikt nie bedzie mial pojecia ze pies np jest z Wroclawia..... to ja sie pytam w takim razie po co ten chip jest - co za glupek umieszcza na nim jakis bezurzyteczny numer w dodatku 10-15 cyfr....ciezko wstukac Kowalski, Rzeszow, pies Azor, adres taki i tak ???? - za co ja mam placic za to zeby uslyszec abym sobie poszukal jakiejs bazy i dodal do niej numer chipa mojego psa??? - WYLUDZANIE KASY W BIALY DZIEN - i prosze bez tekstow ze jak piesek sie zgubi to go szybciej odnajdziemy....owszem jak go bedziemy szukali i poruszymy niebo i ziemie....

Powinnismy zajac sie tym aby wymusic na tych ktorzy uchwalili ustawe, wydali rozporzadzenie nakazujace chipowanie zwierzat aby stworzyli PANSTWOWĄ baze ID dostepna dla Policji itd....
Ja juz zaczalem .... i co slysze na dzien dobry - ochrona danych osobowych.... pytam jakich danych jaka ochrona ?? - przyklad...samochod ma tablice rejs. policja dostaje numer rejstr. ze o takich i takich numerach auto wiechalo do sklepu i pojechalo dalej...sprawdzaja, wyciagaja z rejestru moje dane i juz mnie maja - nie ma problemu z ochrona danych?????????? - a pies w tym momencie to co ma jak nie numer rejstr. ????? - czym sie rozni od samochodu??? - tym ze zyje ????? - tez jestem jego wlascicielem...

Wiec zamiast marnowac czas na gadaniu czy warto i czy boli moje zwierze chipowanie to zacznijmy wszyscy domagac sie aby powstala krajowa DARMOWA baza ID z danymi psa i wlasciciela..... inaczej jest i bedzie to naciaganie nas wlascicieli na koszta a zwierzaki na bezpodstawne stresy....

Zachecam do przemyslen a przede wszystkim do dzialania - podana w watku strona z oplata 30zl za umieszczenie numeru ID jest kpiną !!!!

Pozdrawiam
Tomek
Max
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sie 2007, o 18:53
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez ValdeQ 17 sie 2007, o 11:02

Masz rację, co do bazy danych, jednak nawet jeśli proces odbywa się krok po kroku to i tak lepiej, niż wcale.

Ja wsczepiłem czipa suce dobrowolnie, pomimo, że i tak ma tatuaż. Na przykład dlatego, że jestem zwolennikiem czipowania wszystkich psów, nawet należących do ubezpieczonych w KRUS i innych uprzywilejowanych kast. Nie mogę inaczej mówić, a inaczej postepować.

Poza tym czip i tak jest pożyteczny. Mając numer możesz w przypadku przywłaszczenia udowodnić, że pies należy do Ciebie. Możesz też z psem wyjechać za granicę.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Agnieszka 23 lut 2008, o 01:15

Ja gdzieś juz pisałam na ten temat i powtórze jeszcze raz, zgadzajac się z poprzednią opinią, że czipy są bezużyteczne. A już tym bardziej za granicą. Nie dosc ze bezuzyteczny, to jeszcze pewnie wkrótce okaze się, że szkodliwy dla zdrowia!
Avatar użytkownika
Agnieszka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Drezno

Postprzez ValdeQ 27 lut 2008, o 00:49

Cóż, są w takim samym stopniu beużyteczne, jak paszporty.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints