chip

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 8 gru 2005, o 22:30

Posiadanie psa :arrow: wydatki na psa.

Posiadanie psa jest dobrowolne :arrow: wydatki są dobrowolne.

A na bruk nie pójdzie ani jeden pies, jesli za to będzie najwyższy mandat albo więzienie za znęcanie się.

To właśnie w tej chwili można się psa bezkarnei pozbyć, bo nie ma żadnej ewidencji. A czip = zarejestrowany właściciel. Jeśli pies jest porzucony lub źle traktiowany - czytamy czipa, ustalamy właściciela i ponosi konsekwencje. Na drugi raz się zastanowi.

I jeszcze więcej powiem: obowiazek implantowania czipa powinien spoczywać na hodowcy (właścicielu matki). Może się wtedy niektórym fabrykantom szczeniaczków odechce.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauline_g 9 gru 2005, o 11:13

chipy to bardzo dobry sposób na pozbycie się tak jak powiedzieł pewnych fabrykantów, a także pozwala nam dowiedzieć się więcej o właścicelu!!

także przy zakupie psa, pies z chipem powinnien być przebadany (chodzi do weta) i mamy większą pewność!! ale zawsze znajdą się tacy, którzy będą chcieli chipować, żeby wzbudzić zaufanie kupującego!!

chipy mają wiele zalet i zachęcam wszystkich do chipowania swoich psiaków!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jajco 10 gru 2005, o 12:38

czy twoj psiak ma chipa pauline_g?
Obrazek
Avatar użytkownika
jajco
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 150
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 10:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jajco 17 gru 2005, o 17:39

no dobra... WYJĄTKOWO przyznam wam racje :) ... dzisiaj zachipowałąm moja suczke. i chociaz wazy 5 kg to musiały ją trzymać 4 osoby!!!!! bylo cięzko... ale w sumie jestem zadowolona
Obrazek
Avatar użytkownika
jajco
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 150
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 10:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 17 gru 2005, o 17:42

Iiii, przecież to nie boli :o

Xeni pan doktor jedną reką wstrzykiwał, a drugą ją głaskał 8)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Alina 17 gru 2005, o 18:22

Moim zdaniem chipowanie głupi pomysł, mam psa z tatuażem a tego niestety nie wystarcza, jest to znęcanie sie nad psami... tatuaż, chipowanie (niewiadomo co nosić w sobie)... tragedia... Co ten kraj jeszcze wymyśli!!!
Avatar użytkownika
Alina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 gru 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jadzia 17 gru 2005, o 18:35

Nie masz racji. :!: To przecież psa nie boli. Czipowałam szczeniaczki, więc wiem. :P Bardziej bolesne niż czipowanie jest tatuowanie. :lol: I często tauaż, kiedy szczenię dorośnie, robi się nieczytelny. Zależy, gdzie jest zrobiony.
A czip zostaje na zawsze. 8) I zawsze można go odczytać i wiedzieć, czy pies jest u właściciela, czy nie. Mniej by było kradzieży psów, a także mniej psów było by wyrzucanych na ulicę, jak się znudzą nieodpowiedzialnym właścicielom. :shock:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Alina 17 gru 2005, o 18:41

hm.., może i racja, w takim razie należy zrezygnować z tatuażu...
Avatar użytkownika
Alina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 gru 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jadzia 17 gru 2005, o 18:50

Tatuaże były robione już dawno, czipy to nie dawno wprowadzona nowość. Myślę, że ZK zdecyduje się na jedną formę oznakowania psów i mam nadzieję, że to będą czipy, bo są dużo lepsze od tatuaży :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez joan 17 gru 2005, o 18:55

Zgadzam się z Jadzią, u mojego psa tatuaż jest bardzo niewyrażny i chyba będę go chipować.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Pety 29 gru 2005, o 12:38

chciałabym wrocić do tematu czipow. Na Święta jecham do rodzicow do Czech i chciałam czipowac mojego psa, ale niestety z powodu tego, że jeszcze nie ma wszystkich szczepień to mi był czip odmowiony, wiec nie rozumiem jak to jest. Pisaliści, ze niektorzy sprzedawcy psow czipuja szczenięta, że by podwyższyć cenę psa i moj wet mi nie polecił czipowac tak małego psa, tzn. psa ktory nie ma jeszcze wszystkie szczepinia. :?: :?:
Byłam więc wzmuszona psa przemecać przes granice :D. Był bardzo dzielny i całą droge spał przy moich nogach, takze był niewidoczny hehe :D :D
Dej si pozor na člověka, který nemluví a na psa, který neštěká
Avatar użytkownika
Pety
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 gru 2005, o 14:08

Postprzez jajco 29 gru 2005, o 15:29

Chipowanie nie boli. Nie słyszałam, żeby jakikolwiem pies przede mną zapiszczał. Ale takie są uroki mojej psiny. Strasznie się darła. Było mi jej szkoda.
Obrazek
Avatar użytkownika
jajco
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 150
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 10:12
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jadzia 29 gru 2005, o 17:04

Petro! Raz Ci się udało, bo szczeniak był jeszcze mały. Ale do rodziny będziesz wyjeżdżać, więc będziesz musiała wyrobić mu paszport. A ponieważ kupiłaś psa bez papierów, więc też nie ma tatuażu, a to paszportu trzeba podać numer identyfikacyjny, więc trzeba psiaka zaczipować. Rozumiem, że wet nie chciał czipować szczeniaka nie z powodu wieku, ale dlatego, że nie miał zaszczepionej wścieklizny. Ja czipowałam szczeniaczki, które wyjeżdżały do Niemiec, mimo, że miały wyrażne tatuaże, bo u Niemców jest to już norma. Moje szczeniaki, mimo, że nie miały jeszcze trzech miesięcy były już dwa razy szczepione na wszystkie choroby(nosówka, parwo, wirusowe zap. wątroby itp) a także na wściekliznę. A za czipy nowi właściciele nie płacili. Szczepienia tak jak wszystkie papiery są w cenie szczemięcia, przynajmniej u mnie.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Pety 29 gru 2005, o 21:12

Jadziu, może mnie żle zrozumiałasz. Ja w żadnym wypadku nie zamierzam przewozić psa przes granice bez dokumentow. Właśnie z powowdu wyjazdu się interesowam czipowaniem psów dla tego, że chciałam dać małemu czip i go przewieść legalnie i wet mi to nie pozwolił. Chodziło mi o to, że ktoś z forum napisał, że szczenięta są sprzedawane już z chipem więc sie zastanawiałam jak to możliwe. :?: :?:
Dej si pozor na člověka, který nemluví a na psa, který neštěká
Avatar użytkownika
Pety
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 gru 2005, o 14:08

chip

Postprzez burek 30 gru 2005, o 23:32

W niektórych miastach gminy biorą koszty na siebie i tam chipy będą obowiązkowe.To tańsze niż odławianie i utrzymywanie w schroniskachsetek wyrzuconych psów. A emerytka na pewno nie przywiąże w lesie 15letniego jamnika a jak jej zginie to ma szansę go znaleźć.
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints