pytanko o konkurs :)

Na życzenie uzytkowników - druga edycja konkursu.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 9 sie 2007, o 09:28

A ja widze tu sprzeczne żądania.

Najpierw chcecie, żeby głosować cały czas i co miesiąc mieć nowego Mistrza. Teraz chcecie, żeby głosować od dnia do dnia, a zgłaszać równiez od dnia do dnia. I mieć tylko 4 dni na ocenianie. Dlaczego? Przeciez można dowolnego dnia ocenić lub skomentować dowolne zdjęcie.

W jaki sposób zamieszczenie przez kogoś 10 zdjęć w kategorii przeszkadza w ocenianiu? Przecież nie będzie każdy oceniał każdego zdjęcia.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Panibee 9 sie 2007, o 09:55

Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Atena 9 sie 2007, o 09:57

muszę na spokojnie to przemyśleć i napisać konkretnie, o co mi chodzi, bo jak na razie, to nie umiem nawet zebrać myśli :?

panibee napisał(a):Rozumiem, że już można głosować?

nie mam zielonego pojęcia :lol:

panibee napisał(a):Czyli kto umieści zdjęcie najszybciej, ma szansę na większą ilość głosów?

no na to wygląda, dlatego byłabym za opcją głosowania tylko w określonych terminach.

panibee napisał(a):Czy zdjęcia do tej galeri muszą być też przetworzone na jakiejś stronie, czy mogą iść prosto z mojego komputera?

Kamilo, pliki umieszcza się z własnego komputera, za pomocą zakładki Dodaj Pliki.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 9 sie 2007, o 10:20

Atena napisał(a):
panibee napisał(a):Czyli kto umieści zdjęcie najszybciej, ma szansę na większą ilość głosów?

no na to wygląda, dlatego byłabym za opcją głosowania tylko w określonych terminach.


To przy założeniu, że jest mnóstwo chetnych ze zdjęciami. Jeśli założyć, że zdjęć będzie mało, to trzeba zachęcać do wczesnego wstawiania.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Panibee 9 sie 2007, o 10:32

Może na razie zablokować opcję głosowanie? Poczekać, na to, aż wszyscy umieszczą zdjęcia. Bo np. dziś mi się najbardziej podoba zdjęcie X, dam 5 pkt., ale za tydzień najlepsze będzie zdjęcie Y.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Atena 9 sie 2007, o 15:02

panibee napisał(a):Może na razie zablokować opcję głosowanie? Poczekać, na to, aż wszyscy umieszczą zdjęcia. Bo np. dziś mi się najbardziej podoba zdjęcie X, dam 5 pkt., ale za tydzień najlepsze będzie zdjęcie Y.

z tego co się orientuję, to można głosować na każde ze zdjęć - czyli jedne zdjęcie możesz ocenić na 5 punktów, inne na 3, jeszcze inne na 2 - ValdeQ - dobrze mówię, czy mi się pokićkało coś :?:

---------------------------------------------------------------------

Dobra, oto moja wizja konkursu fotograficznego 2007r.:
    * Konkurs dzielimy na etapy - każdy miesiąc to jeden etap, w którym wygrywa zdjęcie z największą ilością punktów. Autor takiego zdjęcia otrzymuje tytuł Mistrza Fotografii Miesiąca (czy jakoś tak), zwycięskie zdjęcie dostaje miano Zdjęcia Miesiąca, a na początku stycznia 2008r. wybieramy Zdjęcie Roku 2007 spośród zdjęć zwycięskich w poszczególnych etapach trwania konkursu. Autor Zdjęcia Roku 2007 otrzymuje miano Mistrza Fotografii Roku 2007.

    * Ustalamy limit nadsyłania zdjęć od każdego forumowicza na dany miesiąc (np. max 3-5 na każdą kategorię - ja jestem za 3).

    * Każde nadesłane zdjęcie bierze udział tylko w tym etapie, w którym zostało nadesłane, chyba, że zostało nominowane Zdjęciem Miesiąca, dzięki czemu bierze udział w głosowaniu na Zdjęcie Roku 2007.

    * Na zdjęcia z poszczególnym etapów można głosować na bieżąco, wraz z ich napływem, ale ustalamy końcowy termin nadsyłania zdjęć (konkretny dzień w każdym miesiącu, na kilka dni przed jego końcem, żeby można już było tylko głosować).
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Psiarka 9 sie 2007, o 15:14

Bardzo fajnie i przejrzyście to opisałaś ;)

Jestem za max. 3 zdjęciami, co za dużo to niezdrowo.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Anashar 9 sie 2007, o 17:37

Ateno - ja bym torchu to zmienil.

Zdjecia nominujemy w odpowiednim watku, max. 3 w danej kategorii.
Wpisujemy takze autora zdjecia, imie psa i tytul. Zdjecia zglaszamy np. tak jak podalas do 26 dnia kazdego miesiaca, termin glosowania to np. 10 dni po tym czasie zostaja ogloszone wyniki.

Po skonczeniu zglaszania zdjec w kazdym z tematow zostaje stworzona ankieta w ktorej mozna oddawac glosy na dane zdjecia(max. 3 glosy na osobe) lub przesylamy do danej osoby wczesniej wyznaczonej na pm.

Jak dla mnie glosowanie w galerii forumowej mija sie z celem, bo zaglosowac moze kazdy na kazda ilosc zdjec co mija sie z celem :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez ValdeQ 9 sie 2007, o 18:00

Będę musiał nalegać na korzystanie z mechanizmu Galerii.

Poza tym: co jest złego w tym, że kazdy może głosować na dowolną liczbę zdjęć? To chyba jest najlepsze w tej zabawie? Zdjęcia sa poddawane pod osąd wszystkich uzytkowników, nie komisji.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 9 sie 2007, o 20:46

Pomysł konkursu w dużej Galerii jest dla mnie ok. Mam tylko pytanie w kwestii technicznej - czy jak ktoś już odda głos na jakieś zdjęcie, to będzie mógł na nie ponownie zagłosować - czy już nie :?: bo dobrze byłoby, gdyby już nie mógł.

EDIT:

już wiem :) sprawdziłam i nie da się :D
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez olwo 12 sie 2007, o 14:59

A ja mam takie pytanko... czy zdjęcia z poprzednich miesięcy będą też się liczyć w kolejnych :?:
Jeśli tak, to czy będą mieć "zerowane liczniki" :?:
A jeśli nie, to czy będzie można zgłaszać te same zdjęcia w różnych miesiącach :?:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Atena 12 sie 2007, o 17:38

Pika napisał(a):A ja mam takie pytanko... czy zdjęcia z poprzednich miesięcy będą też się liczyć w kolejnych :?:
Jeśli tak, to czy będą mieć "zerowane liczniki" :?:
A jeśli nie, to czy będzie można zgłaszać te same zdjęcia w różnych miesiącach :?:

wg mojej koncepcji nie będą się liczyć i nie będą mogły być "użyte" ponownie. Jeśli się da, to bym stworzyła oddzielne katalogi na każdy miesiąc, żeby się zdjęcia nie mieszały ze sobą. Ale w dalszym ciągu nie wiem, co na to ValdeQ, czy konkurs tak właściwie już ruszył, czy jeszcze nie, no i na jakich zasadach, bo widzę, że zdjęć przybywa :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Asmax 12 sie 2007, o 18:11

Mam takie pytanie. Cy mogę dodać nie mojego psa tzn. Chodzi o to że Są 2 psiaki które mieszkają na wsi u moich "dziadków" w "domie rodzinnym" Czy do konkursu mogę dać ich zdjęcia???
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez olwo 12 sie 2007, o 18:35

Wydaje mi się, że jeśli to TY robiłś zdjęcie, to możesz dać ;)

I mam jeszcze jedno pytanko:
W kategorii "Portret" pisze, że "Zdjęcia naszych pupili albo i nas samych."
Czyli że mogą być też ludzi (?) Jeśli tak, to czy tylko nas, czy znajomych/rodziny (oczywiście ronione przez nas) :?:

No i jeszcze dwie sprawy:
Wydaje mi się, że konkurs powinien zostać "Otwarty" dopiero po uzgodnieniu wszystkich szczegółów i rozwianiu wątpliwości ;)
Co do tych zdjęć, to jeśli zdjęcie nie wygrało, to dlaczego nie można by było go zgłosić do kolejnych "etapów" :?:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Asmax 12 sie 2007, o 18:37

Tak zdjęcia robiłem JA
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs Fotograficzny 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints
cron