Spanielek Kłopot potrzebuje pomocy

Uratowane, znalezione, podziękowania, w nowym domku... Szczęśliwe (i te mniej szczęśliwe) zakończenia

Moderator: Moderatorzy

Spanielek Kłopot potrzebuje pomocy

Postprzez zeberka161 5 gru 2009, o 18:48

Pisze na prosbe dziewczyn ze spanielowego:


" Szanowna Pani,

Zwracam się do państwa z prośbą o pomoc w wyjściu z sytuacji, w jakiej aktualnie się znalazłam.
Mieszkam w pod poznańskiej miejscowości Krerowo, nieopodal Kleszczewa. W poniedziałek na terenie mojej posesji zjawił się pies. Teren nie jest całkowicie ogrodzony, dlatego mogło się to zdarzyć, ale ten pies zachowuje się, jakby mój dom był jego domem i nie reaguje kiedy próbuję go zmusić do pójścia "do domu", albo gdy mówię "szukaj pana". Podejrzewam, że ktoś go po prostu wyrzucił. Pies jest w miarę zadbany, ma obrożę (starą i wytartą, bez "znaczka") nie jest wychudzony, ani brudny. Jest stary, myślę, że ma około 10 lat. Jest to Cocer Spaniel, ułożony - reaguje na komendy, grzeczny - nie skacze na ubrania i rozumie, że czegoś mu nie wolno. Jest bardzo ufny i entuzjastycznie reaguje na ludzi - za każdym razem, kiedy mnie widzi, próbuje się bawić i jest "cały szczęśliwy". Pies prawdopodobnie podróżował samochodem, gdyż wie, do czego on służy i jak się przy nim zachowywać.
Ze względu na charakter pracy jaki wykonuję (częste wyjazdy), nie mogę go zatrzymać. Nie wiem, czy oddanie go do chroniska jest dobrym pomysłem, gdyż stamtąd starych psów raczej ludzie nie biorą. Bardzo proszę o radę w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie

Julia Stoińska
603-603-809"


Rozmawiałam potem z babeczką - bardzo miła i rzeczowa osoba. Psiuniek nie jest u niej bezpieczny, w każdej chwili może się wydarzyć nieszczęście - mieszka przy ruchliwej drodze. Schronisko właściwe dla miejsca zamieszkania - to Swarzędz, czyli śmierć.

Skontaktowałam się z fundacją Animalia i postanowiliśmy wspólnymi silami pomóc.Ponieważ funduszy brak, możemy na kilka dni umieścić psa w hotelu, ale dosłownie na kilka dni. :beczy:
W piątek jedzie do tego hotelu koleżanka, więc zrobi zdjęcia i uzupełnimy.



Pilne potrzebne wsparcie finansowe!



"Kłopot ma straszną paradontozę!!! Ząbki w stanie opłakanym, kieł się kiwa, dziąsła obrzęknięte i krwawiące.
ON CIERPI! potrzebna jest operacja w trybie pilnym!"

Fotki psiaka i ząbków w przybliżeniu:
http://picasaweb.google.p...eat=directlink#


"Psiak wymaga pomocy. Jutro jadę do hoteliku i będę też uzgadniała szczegóły. Ale musimy zapłacić Karinie za niego. A ja już za 2 psy płacę z własnej kieszeni. Nie dam rady za trzeciego. Mam finansowy kanał.
Bardzo prosze o wsparcie i o pomoc.
Każda złotówka się przyda.
Jutro zabieram psa na operacje tego uzębienia. Zbadamy też nerki. Jeśli pies będzie w miarę silny - to może za jednym razem wykastrujemy go. Ale to ustali wetka.

Jutro tez musze zapłacić za hotel - nie mam niestety na to środków.
Kto może nam pomóc?"

"Co on w takim razie jada?"
"Obecnie papkę"


Jeśli chodzi o wpłaty - to podam konto Fundacji:

Fundacja dla Zwierząt Animalia
Ul. Polanka 35/11
61-131 Poznań


Konto bankowe:
Nordea Bank Polska S.A. Oddział POB Poznań I
53 1440 1286 0000 0000 0453 3704


W tytule przelewu proszę wpisywać: Na spanielka Kłopota - (nick z forum)


jest tez :

Bazarek z kombinezonikami dla psiaków:
http://www.dogomania.pl/t...99#post13633599

Bazarek obrozkowy :
http://www.dogomania.pl/t...98#post13634998




a tutaj jego zdjecie
Obrazek

jesli ktos zechce mu pomoc to bedziemy wdzieczni :)
a moze ktos zdecyduje sie aby go adoptowac ?
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Spanielek Kłopot potrzebuje pomocy

Postprzez zeberka161 6 cze 2010, o 19:51

Temat można zamknąć psiak ma nowy dom :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]


Powrót do Na ratunek - zakończone

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron