Aport płócienny Trixie "Preydummy", sposoby wykorzystania

Dyskusje i opinie o produktach e sklepie Psiaki.pl

Moderator: Moderatorzy

Aport płócienny Trixie "Preydummy", sposoby wykorzystania

Postprzez ValdeQ 7 lut 2010, o 15:03

Preydummy to przyrząd szkoleniowy i równocześnie zabawka, wymyślony przez eksperta w dziedzinie szkolenia psów, Jana Nijboersa. Jest to aport z mocnego płótna, który można wypełnić jedzeniem dla psa lub suchą karmą.

Aporty Trixie Preydummy w naszym sklepie:
http://www.psiaki.pl/sklep/product_info ... ts_id/2438

Przy pomocy Preydummy możemy bawić się we wspólne "polowanie" człowieka z psem. Łupem jest Preydummy. Zabawę zawszy zaczynamy od napełnienia aportu karmą suchą lub mokrą.

Etap 1. Zabawa w aportowanie.
Wybierz miejsce, gdzie nie ma bodźców, które mogą rozpraszać psa. Rzucaj aport, który pies powinien przynieść do Ciebie. Pamiętaj, żeby za każdym razem odebrać psu aport. Jeżeli pies początkowo nie bawi się zgodnie z oczekiwaniem, użyj taśmy lub linki treningowej, o długości 10 metrów lub więcej. Nie ścigaj psa, który ucieka z aportem, lecz przywołaj go do siebie.

Etap 2. Twoja rola jako lidera.
Podczas zabawy w polowanie Ty jesteś "superłowcą". Ty zawsze prowadzisz zabawę w aportowanie lub poszukiwanie i tylko Ty możesz otworzyć "łup" i wydać psu pożywienie. Każde pożądane zachowanie psa wzmacniaj za pomocą własnego entuzjazmu, a także pozwalając psu zjeść część pożywienia zamkniętego w Preydummy.

Etap 3. Włączanie szkolenia do polowania.
Kiedy pies opanuje aportowanie jako podstawę wspólnego polowania, możesz zacząć zmieniać "strategię polowania". Włączaj do zabawy takie komendy jak "siad", "waruj" i "do mnie". Ćwiczenia te są zwykle odbierane przez psa jako uciążliwe, ponieważ często nie rozumie ich potrzeby. Włączając je do atrakcyjnej zabawy w polowanie stają sie one dla psa atrakcyjne i zrozumiałe.

Etap 4. Wzmacnianie zaufania.
Na tym etapie masz już prawie nieograniczone możliwości angażowania aktywności psa. Nauka sygnałów podczas "polowania" nie ma na celu tylko posłuszeństwo, służy również zapewnieniu bezpieczeństwa. W sytuacjach możliwego zagrożenia udzielasz swojemu psu najwłaściwszych wskazówek. Włączaj do zabawy oba rodzaje komend, wzmacniając zarówno pewność siebie u psa, jak i zaufanie do Ciebie.

Etap 5. Budowanie ducha zespołu.
Włączaj do zabawy ćwiczenia zaczerpnięte ze szkolenia psów myśliwskich, ratowniczych, czy agility. Te rodzaje aktywności łączą troskę o innych, pokonywanie przeszkód, rozwiązywanie problemów i polowanie równocześnie. To wszystko znacząco pomaga w budowaniu ducha pracy zespołowej. Ćwicząc z Preydummy wzmacniamy więź i stwarzamy możliwość pełnego zaangażowania fizycznego i mentalnego w pracy z psem.

Ważne cechy aportu Trixie Preydummy:
  • może być napełniony karmą suchą lub mokrą
  • można prać w pralce w temperaturze do 30 stopni (nie suszyć w suszarce)
  • nadaje się do zabawy w aportowanie i poszukiwanie (nie używać do zabaw z przeciąganiem)
  • po wypełnieniu odpowiednią ilością korka może służyc jako aport pływający

Uwaga: aport Preydummy może być atrakcyjny dla innych psów i zwierząt, dlatego podczas zabawy należy zwracać uwagę aby unikać konfliktów.

[Opracowane na podstawie materiałów Trixie]
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Powrót do Sklep

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints