Rokuś...

Gdy odejdzie nasz przyjaciel...

Moderator: Moderatorzy

Rokuś...

Postprzez Hanusia13 7 kwi 2007, o 22:55

Pewnego słonecznego dnia, a dokładnie w niedzielę 4 lata temu mój tato i siostra gdzieś wyjechali. Niebyło ich chyba z kilka godzin. Od mamy nic nie mogłam wyciągnąć, gdyż ona podobno ,,nic nie wiedziała". Gdy w końcu przyjechali przywieźli ze sobą słodkiego, ze skrzyżowanymi uszkami owczarka niemieckiego. Był cudny. Po pewnym czasie wszyscy go pokochaliśmy. Był on bardzo mądrym psem. Tak w spokoju żył ok. 3,5 lata. Na początek zeszłych wakacji coś się zaczęło dziać z Rokim. Nie chciał jeść, a brzuch miał wielki jakby był w ciąży. Gdy pojechaliśmy z nim do porządnego weterynarza w Żaganiu stwierdził on, iż Roki ma arytmie serca. A ten wielki brzuch okazał to, że ma jeszcze wodobrzusze. Wet przepisał mu specjalną karmę, którą miał jeść oraz tabletki, które przyspieszały wysikanie się (nie wspomniałam, że nie mógł sę wysikać). Lecz po pewnym czasie, że Roki jest już tak ,,zaangażowany" w te choroby, że nie da się go wyratować. Zmarł on 1 września. Nie wspomniałam, że w naszym domu od roku był już Misiu. Rokiego traktował jak swojego obrońcę, wręcz ojca. Bardzo przeżywał stratę Rokiego. Zaczął chorować, przed świętami Bożego Narodzenia stwierdzono u niego stan wścieklizny. Na szczęście po pewnym czasie okazało się, że był to fałszywy alarm. Teraz, gdy się już pozbierał otaczam go najtroskliwszą opieką, bo jest to bardzo przyjacielski pies potrzebujący towarzystwa i ze strony człowieka jak i ze strony zwierzęcia. Ostatnio zaprzyjaźnił się z moją kosztaniczką - Mysią, no ale tu już zaczyna się inna historia...
Avatar użytkownika
Hanusia13
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lut 2007, o 19:37
Lokalizacja: Szprotawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Dogsia 8 kwi 2007, o 13:07

Bardzo mi przykro z powodu Rokusia :cry:
Obrazek
Dogsia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 802
Dołączył(a): 4 lut 2006, o 18:27
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez Kosiarka 9 kwi 2007, o 19:18

Bardzo mi przykro :(
[*][*][*]
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jadzia 10 kwi 2007, o 09:00

:( [*] [*] [*]
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Milena5_12 10 kwi 2007, o 10:54

Bardzo mi przykro. [*][*][*][*]
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Rokuś

Postprzez Hanusia13 13 kwi 2007, o 19:14

Bardzo dziękuje za te kondolencje, ale jednak pustka po Rokim w sercu zostanie chyba na zawsze...
Avatar użytkownika
Hanusia13
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 lut 2007, o 19:37
Lokalizacja: Szprotawa

Postprzez Nalcia :] 26 kwi 2007, o 11:41

[*] Biedaczek.
Avatar użytkownika
Nalcia :]
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 6 mar 2007, o 16:05


Powrót do Tęczowy Most

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron