Jestem

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

Jestem

Postprzez jola 9 gru 2005, o 18:19

Przepraszam ale wczoraj poprostu wszyscy sie zwiedzieli na miescie ze u mnie jest smalec wlasnej roboty i grochowka normalnie moglam nic napisac :!:
Wiec program do ,ktorego przygotowywala sie fundacja od roku resocjalizacja przez socjalizacje chlopcy z domu poprawczego dostana do wychowania 4 kundelki z schroniska psy beda uczone dobrych manier czyli jak zachowywac sie w domu i na spacerach pozniej beda przeznaczone do adopcji .W zaleznosci od ich charakteru.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 9 gru 2005, o 18:56

to bardzo dobry pomysł z tą akcją podziwiam
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez ValdeQ 9 gru 2005, o 19:14

Podzieliłem sie informacją o tej akcji ze znajomym i mieliśmy trochę obaw.

Rozumiejąc i akceptując zasadę takiej terapii rodzą się watpliwości, czy ci chłopcy nie potraktują tego eksperymentu, powiedzmy... specyficznie.

W takim mikrospołeczeństwie jak zakład korekcyjny istnieje bardzo silna presja sprostania wymaganiom grupy rówieśniczej i bardzo silna identyfikacja z normami i wzorcami odróżniającymi tę grupę od świata zewnętrznego. Bywaja to również normy społecznie patologiczne.

Osoby biorace udział w programie uzyskają pewnego rodzaju uprzywilejowany status, który często musi być okupiony jakiegoś rodzaju kontrybucją na rzecz grupy, w celu zademonstrowania, że nie są odszczepieńcami.

Żeby się dalej nie rozwodzić - czy nie zachodzi obawa wymuszania na uczestnikach programu, lub choćby oczekiwania od nich, jakichś zachowań okrutnych czy nieakceptowalnych w otwartym społeczeństwie, zaś uznawanych w lokalnym środowisku (np. walki, szkolenie w agresji).

Mam jednak nadzieję, że są to nieuzasadnione obawy i że autorzy programu mają doskonale przemyślany jego przebieg. :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez joan 9 gru 2005, o 19:21

Pomysł jest może i dobry, ale ja mam wątpliwości :? , obawiałabym się trochę o te pieski. Nie wiem czy ci chłopcy będą potrafili zaopiekować się nimi.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez parsonek 9 gru 2005, o 21:23

Pod odpowiednią kontrolą - która będzie zapewniona, mam nadzieję -można próbować. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na ludzi, zwłaszcza młodych. :wink:
Oglądajcie w tv reklamę Fervex-u i Pudliszek , gra tam moja suczka, a w reklamie Pysia mój pies.

Moja hodowla
http://mysia-zaglada.blogspot.com/

Mój klub agility
http://hop-szczecin.blogspot.com/
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Postprzez jola 9 gru 2005, o 21:51

No to dobrze ze Wy mnie nie widzicie na zasadzie (obgryzione do kosci pazury,wlosow nie rozszczesze chyba nigdy)tez mam obawy LECZ WIERZE W PSY I MOZLIWOSC PRZENIESIENIA TEJ CUDOWNEJ PSIEJ MILOSCI NA LUDZI MLODYCH Kochani dodam pelna kontrola psychologa i szkoleniowcow z naszej strony materialy do czytania na sucho, kontakt z psami wyszkolonymi pracujacymi w fundacji.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jola 9 gru 2005, o 21:53

O ranyyy wyszlo na to ze wierze w psy nie ludzi hmmmm :roll:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Basia_sz 10 gru 2005, o 07:03

Może dlatego, że na ludziach już nie raz się zawiedliśmy, a na psach jeszcze nigdy....
Jak przeczytałam ten temat, to trochę podzielam zdanie ValdQa, pomysł jest bardzo....odważny. Ale mam nadzieję, że psia obecność jak zwykle zdziała cuda i wszystko skończy się z korzyścią i dla psiaków, i dla tych młodych ludzi.
Trzymam kciuki, żeby tak było :!:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Atena 10 gru 2005, o 08:39

rowniez mam nadzieje, ze pomysl wypali i nikomu nie stanie sie krzywda... Na jakims programie swego czasu byl pokazywany przez pewien okres cykl dokumentalny, opierajacy sie na podobnym zalozeniu, z tym, ze psy byly szkolone przez wiezniow i to bodajze do pracy z osobami niewidomymi.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez mwijatak 10 gru 2005, o 12:03

Również wierzę, że wszystko się ułoży i psia moc znów pokaże jaką ma siłę :wink: Pokaże jak pies może zmieniać ludzi :lol:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jola 10 gru 2005, o 12:08

Dzieki :D
Ostatnio edytowano 10 gru 2005, o 17:51 przez jola, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez parsonek 10 gru 2005, o 17:48

No to teraz czekamy na relacje i wyniki :wink: :lol:
Oglądajcie w tv reklamę Fervex-u i Pudliszek , gra tam moja suczka, a w reklamie Pysia mój pies.

Moja hodowla
http://mysia-zaglada.blogspot.com/

Mój klub agility
http://hop-szczecin.blogspot.com/
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina


Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron