"Czytam błyskawicznie, uczę się skutecznie"

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

"Czytam błyskawicznie, uczę się skutecznie"

Postprzez Ewka 20 wrz 2007, o 15:44

Słyszeliście o tym kursie?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 20 wrz 2007, o 15:57

haha no a nawet go mam :D i powiem tyle. Wielkie gówno. Najchetniej oddalabym komus ten kurs. To jest takie nudne ze krowa by tego nie zezarła :P na moje :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez olwo 20 wrz 2007, o 17:51

A że tak spytam... o co chodzi :?: :oops:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Ewka 20 wrz 2007, o 19:24

To jest taki kurs, żeby się szybciej czytało, od 1000 słów na minutę. Przeciętny z podstawówki ponad 100-150 słów na minutę, gimnazjalista 150-200, dorosły 200-300. Mistrzowie czytają nawet po 46 tysięcy (mamy takiego jednego chłopaka w powiecie)! Ja wczoraj miałam pierwszą lekcję, pan jest superowy i już pierwsze ćwiczenia dały efekty :D. Były różne ćwiczenia, ale bez konieczności nie podam przykładów :o

takasobieja ty to masz na kompie, książkę, czy jak?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez szczotek 21 wrz 2007, o 10:55

Ja też za niedługo zaczne uczęszczać na taki kurs, słyszałam, że warto.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez takasobieja 21 wrz 2007, o 13:13

Ja mam ksiazki przesylane. Wydalam na niego 2 tys, a raczej moi rodzice. Dzwoni do mnie nauczyciel. Tzn mam co 2 tyg innego :D bo kazdy po czasie rezygnuje z tej pracy he :P a te kursy sa tak nudne po czasie ze az mi uszami wychodza :D i juz nie robie :?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 21 wrz 2007, o 13:55

Czemu nudne? Te ćwiczenia są rypnięte, to fakt, ale dużo działają (chyba). Na mnie zadziałały te które miałam pierwszym razem i jak zacznę chodzić tak oficjalnie to wtedy się okaże. ;)

Patrycja (bo chyba tak ma na imię szczotek, nie?) - to mi zrelacjonuj po pierwszej lekcji :D bo chciałabym widzieć, czy na każdego działa, czy to od czegoś zależy ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez szczotek 21 wrz 2007, o 15:22

Ewka napisał(a):Czemu nudne? Te ćwiczenia są rypnięte, to fakt, ale dużo działają (chyba). Na mnie zadziałały te które miałam pierwszym razem i jak zacznę chodzić tak oficjalnie to wtedy się okaże. ;)

Patrycja (bo chyba tak ma na imię szczotek, nie?) - to mi zrelacjonuj po pierwszej lekcji :D bo chciałabym widzieć, czy na każdego działa, czy to od czegoś zależy ;)


Tylko nie wiem kiedy będą pierwsze zajęcia :) Dopiero mają dzwonić.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Anashar 21 wrz 2007, o 15:26

Ja w takie cuda nie wierze :roll: Sam czytam chyba szybko(ale nie policze ile slow na minute, bo niby jak? :P ) Ale szybko czytajac nie jestes w stanie skupic sie tak na tekscie jak czytasz wolno chocyb nie wiem co mowili :wink: Szybckie czytanie polega raczej na przelatywaniu oczami po wszystkich slowach kiedy Ty lapiesz tylko sens ogolny tekstu, ale nie czytasz kazdego zdania osobno. Mozg tez nie zawsze zapamieta wszystkie slowa ktore przelecisz, wiec to nie jest jakis super sposob na szybsze czytanie :wink:

A tak swoja droga, ja czytajac ksiazke dla siebie wole czytac wolno, bo to mi sprawia przyjemnosc. A co za zabawa jest w szybkim czytaniu? :wink: Czego to ludzie nie wymysla zeby zarobic kolejne pieniadze...
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez szczotek 21 wrz 2007, o 19:42

Własnie w tym sens, aby czytać szybko ze zrozumieniem.

W tym kursie na który będe uczęszczać większą uwage raczej zwraca się na skuteczność nauki, aby zapamiętywać więcej i skuteczniej. Kurs szybkiego czytania jest jedynie dodatkiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Ewka 21 wrz 2007, o 20:14

Mózg się nudzi przy wolnym czytaniu. Ja też zauważyłam, że wzrokowo lepiej zapamiętuję tekst, niż czytając. Ale nie chodzi o to żeby przelecieć TEKST, tylko żeby KAŻDĄ LINIJKĘ PRZELECIEĆ. Ale to nie zmienia faktu, że o tym nie wiem nic, więc się przekonam po kursie. Zacytuję może z broszurki:

Zbyt wolne tempo czytania utrudnia zapamiętywanie, męczy oraz osłabia koncentrację. Aby wykorzystać w pełni możliwości naszego mózgu, powinniśmy czytać z minimalną szybkością 500 słów na minutę, a według badań demoskopu, najczęściej dorosły człowiek czyta 200 słów na minutę, a gimnazjalista 150! A przecież od szybkości czytania zależy tempo przyswajania informacji.


Anashar - tak więc zakup demoskop i się przekonaj ;) Może zostaniesz mistrzem? :lol: Że wolne czytanie osłabia koncentrację, to racjonalnie prawda, więc reszta za tym poleci i skuteczność powinna być jak w banku. Cóż... zobaczymy.

Patrycja - to z pewnością zadzwonią, choć do moich koleżanek z klasy dzwonili wcześniej niż do mnie, a facet przyszedł przed dziewiątą umówiony na piętnaście po ósmej... :roll: przepraszał jak twórca mogiły... :roll:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez takasobieja 21 wrz 2007, o 22:32

ja zaluje, ze podjelam sie ten kurs wogole rozpoczac. Co prawda czytam szybciej, ale...jest nudny jak nie wiem. Teksty do cwiczen tragiczne, wogole nie ciekawe. No a szybkosc sie liczy jakos tam wedlug wzoru. ale nie pamietam juz he.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 22 wrz 2007, o 09:38

Co prawda czytam szybciej, ale...jest nudny jak nie wiem.


Weź pod uwagę korzyści, a nie straty ;) to buduje ;)

Chciałabym tak w parę godzin przeczytać "W pustyni i w puszczy" zamiast w dwa miesiące, albo zdążyć "Pana Tadeusza" w tydzień, choć nie mam zamiaru narazie ;) Może kurs zrealizuje moje marzenia...

A może co do tego przelatywania przez tekst: mój nauczyciel mówił, że chodzi o poszerzenie pola widzenia... mówił, że czytając jeden wers tekstu musimy "przeskoczyć oczami" niemal siedem razy, a szybciej by się czytało, gdyby przelecieć dwa razy. to może być sęk, ale nie wiem czy to zadziała...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Panibee 22 wrz 2007, o 11:57

A co to za przyjemność przeczytać "Pana Tadeusza" czy inne książki w parę godzin? Gdzie czas na delektowanie się słowem?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez bjossa 22 wrz 2007, o 20:16

panibee napisał(a):A co to za przyjemność przeczytać "Pana Tadeusza" czy inne książki w parę godzin? Gdzie czas na delektowanie się słowem?


zgadzam sie w 100% książke czyta sie dla przyjemności a nie na czas.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], mery1998 i 5 gości

paw prints