co sądzisz o Forum?

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

co sądzisz o Forum?

Postprzez Agnieszka 21 lut 2008, o 20:06

Chciałabym abyśmy podyskutowali na temat tego forum - jakie kazdy ma na jego temat zdanie - pochlebne, neutralne, a moze krytyczne? Myśle, ze konstruktywne opinie moga się przyczynić do polepszenia "Jakości" całego forum.
Zacznę od siebie.
Podoba mi się, że:
-Odpowiedzi na moje posty były wi większości przypadków bardzo szybkie.
-Forum "żyje" - to znaczy udziela się w nim duż liczba osób i często prowadzone sa ciekawe dyskusje.
- Można uzyskać naprawde wiele ciekawych informacji - nawet jeśli sprzecznych- co zawsze jest podstawa do dalszych poszukiwań.
-Porada bardziej doświadczonego posiadacz psa może często uświadomic powazny problem lub też rozpędzić strach czy wątpliwość.
- Fajnie być w grupe osób o takich samych zainteresowaniach i problemach.
- Na forum poruszane są praktycznie wszystkie tematy związane z posiadaniem psa- niczego mi tu nie brakuje.
-podoba mi się podział forum - ani za mało ani za dużo szczegłowy. Jestem tez na niemiecki forum retriverów, gdzie w kategorii zdrowie rodzielone są oczy, przewód pokarmowy, itp.

Co mi sie nie podoba:
-że moderatorzy-pomimo, ze czujni- dopuszczaja zbyt czesto do dyskusji nie dotyczacych tematu watku. Skutkiem tego czasem trzeba brnac długo by przejsc nieprzyjemne i zlosliwe wymiany zdan i wzajemne ataki forumowiczów.
-ze moderatorzy (nie wszyscy!) wyrazają często opinie w formie, która z tytułu ich funkcji sprawia, że robia na mnie wrazenie nie-profesjonalistów. W koncu ta funkcja zobowiazuje. Mam tu na mysli uwagi typu(to nie cytaty): jak ci się nie podoba to nie musisz tu przychodzić;dziewczyno, zastanow sie co mowisz; itp.
-ze czesto rozpoczety watek (np z prosba o porade) to seria atakow i oskarżen - w efekcie dana osoba zamiast porady otrzymuje bat, czesto podszyty sarkastycznymi i zlosliwymi uwagami.
-że jest zbyt duzo dyskursów w poszczególnych watkow majacych na celu rozłozenie na czynniki pierwsze a takze analize i ciagłość logiczną wypowiedzi danego forumowicza. Znalazlam nawet watek, gdzie analizowano wypowiedzi forumowiczki na innych forach, oskarzajac ja juz nawet nie wiem o co.

Musze przyznac, że zaglądam tu często, gdyż poruszone watki często stają się zarodkiem dalszych poszukiwań informacji. I z pewnością otwierają oczy na wiele spraw.
Avatar użytkownika
Agnieszka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 23:54
Lokalizacja: Drezno

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 22 lut 2008, o 14:36

Całość popieram. Jeszcze mogę dodać, że co do:

-ze moderatorzy (nie wszyscy!) wyrazają często opinie w formie, która z tytułu ich funkcji sprawia, że robia na mnie wrazenie nie-profesjonalistów. W koncu ta funkcja zobowiazuje. Mam tu na mysli uwagi typu(to nie cytaty): jak ci się nie podoba to nie musisz tu przychodzić;dziewczyno, zastanow sie co mowisz; itp.


to jak dla mnie jest po prostu brak cierpliwości i brak chęci poprawienia takiej osoby, która mogłaby być kiedyś wprawiona w błąd (nie tyczy się tego np. sytuacja, w której osoba uparcie nie chce przyjąć błędu do wiadomości i tłumaczy się, że załóżmy czyta profesjonalne pisma). To jest traktowanie jakby zniechęcające i oziębłe. Nie mówię o tam zwyczajnych użytkownikach.

Mnie też się podoba budowa forum, cały regulamin bardzo ładnie opracowany... nie będę się powtarzać - to forum jest bardzo dobre, ale są defekty, tak jak wszędzie.

Przyznam, że sama bym nie miała odwagi powiedzieć tego, co mi się naprawdę nie podoba. Jakoś dziwnie się boję, że ktoś mnie źle zrozumie, a ja tu mówię tylko o swoich odczuciach.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez takasobieja 23 lut 2008, o 00:30

Ja tam lubie to forum, i to jedyne na ktorym od ok 2 lat bywam i mi się nie znudziło. Ludzie są swietni, i admin i moderatorzy tez ;)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 23 lut 2008, o 11:50

takasobieja napisał(a):Ja tam lubie to forum, i to jedyne na ktorym od ok 2 lat bywam i mi się nie znudziło. Ludzie są swietni, i admin i moderatorzy tez ;)


No to racja, większość for mi się znudziło, również przez nieprofesjonalność "personelu" :)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez bjossa 23 lut 2008, o 12:18

mi sie podoba, że to forum jest takie bardziej 'kameralne'. na innych forach to trzeba siedziec cały dzień aby przeczytać dany temat...
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez takasobieja 23 lut 2008, o 14:00

Forum ma ładny kolor :) jest na nim to... co nas psiarzy interesuje :D
Tematy ładnie podzielone, nie jest ich tak wiele zeby się zgubić. Wszystko proste i na temat. :) Co prawda czasem moderatorzy i adminek nasz kochany ... :lol: lekko naskakują na innych, ale jesli ja bylabym na ich miejscu i bym musiala czytac posty dzieci które mają po 10 lat, tworza 100 tematów (podobnych) lub pisza głupoty... to tez bym taka byla :twisted:
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ewka 25 lut 2008, o 17:46

Magda, jednak w niektórych przypadkach trzeba mieć cierpliwość... teraz przeczytałam pytanie "Czytać nie potrafisz?" już przy samym powitaniu nowego użytkownika, który nie doczytał pewnej części regulaminu... za takie coś to bym się obraziła... Popełniłam błąd to zamiast sprostowania uzyskuję retoryczne i ironiczne zarazem pytanie z odnośnikiem... na samo dzień dobry... słowo daję w niektórych przypadkach (nie tylko w tym) bym się obraziła, bo nie rozumiem tego... nie mówię, ze trzeba być milutkim i napisać "wiesz co tak mi się zdaje że masz źle sformułowany tytuł tematu, no bo wiesz my mamy taki regulamin, więc proszę cię zmień go na właściwy OK??" tylko zamiast napisać po prostu "zła treść tematu /i odnośnik/. proszę poprawić." to napisać "Czytać nie umiesz??". Samo powitanie... no ja przeżyłam szok... wcześniej już się powstrzymywałam od wypowiedzi ale teraz postanowiłam wyjawić moje zdanie i proszę mnie źle nie zrozumieć bo nie chcę by była tu jakaś burza.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Magda* 25 lut 2008, o 18:05

Jest to jedyne forum od ponad 2 lat ktore regularnie odwiedzam. Zagladam czasem na 2 fora o labkach ale rzadko sie udzielam. Najbardziej podoba mi sie na tym forum dyscyplina. Naprawde :) Wkurzaja mnie fora , na ktorych nikt nie zwraca uwagi na porzadek. Wszyscy pisza jak chca , malolaty nabijaja postow ile sie da i jest jeden wielki chaos, przypomina to bardziej czat a nie forum. Jeden wielki off. Spotkalam sie teaz z forami na ktorych uzytkownicy traktowani sa jak powietrze, liczy sie tylko wladza a kazdy kto sie sprzeciwi odrazu dostaje upomnienie badz bana Tutaj tego nie ma. Jest porzadek, mila atmosfera , sa kompetetni bardzo sympatyczni ludzie , ktorzy zawsze pomoga. Najlepsze forum jakie znam :D buziaczki dla was za wspolnie spedzone 2 lata .Wiele sie od was nauczylam :)
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Atena 26 lut 2008, o 11:09

Ewka napisał(a):Magda, jednak w niektórych przypadkach trzeba mieć cierpliwość... teraz przeczytałam pytanie "Czytać nie potrafisz?" już przy samym powitaniu nowego użytkownika, który nie doczytał pewnej części regulaminu... za takie coś to bym się obraziła... Popełniłam błąd to zamiast sprostowania uzyskuję retoryczne i ironiczne zarazem pytanie z odnośnikiem... na samo dzień dobry... słowo daję w niektórych przypadkach (nie tylko w tym) bym się obraziła, bo nie rozumiem tego... nie mówię, ze trzeba być milutkim i napisać "wiesz co tak mi się zdaje że masz źle sformułowany tytuł tematu, no bo wiesz my mamy taki regulamin, więc proszę cię zmień go na właściwy OK??" tylko zamiast napisać po prostu "zła treść tematu /i odnośnik/. proszę poprawić." to napisać "Czytać nie umiesz??". Samo powitanie... no ja przeżyłam szok... wcześniej już się powstrzymywałam od wypowiedzi ale teraz postanowiłam wyjawić moje zdanie i proszę mnie źle nie zrozumieć bo nie chcę by była tu jakaś burza.

no cóż, w dziale Przedstaw się na samej górze, jako ogłoszenie, jest temat Zasady zakładania tematów i umieszczania zdjęć - przeczytaj! - skoro ktoś nie potrafi tego przeczytać, albo mu się nie chce, to znaczy, że nie chce mu się także przeczytać Regulaminu forum i znając życie, w każdym temacie będzie łamał w jakiś sposób Regulamin - sorry, ale ja mam już dość poprawiania w kółko tych samych błędów.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Diana S 26 lut 2008, o 15:44

Ola wiesz mi się wydaję, że nie chodzi o to, że komuś się nie chce czytac czy z lenistwa pisze źle...

Ludzie którzy się pierwszy raz zarejestrowali na jakimkolwiek forum a załóżmy to jest pierwsze... (gubią się).

nie bardzo wiedza co i jak... :roll:

piszac źle temat na pewno nie robia tego celowo by ciebie drażnić...

robia to po prostu z niewiedzy...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Marysia 17 mar 2008, o 13:33

Diana S napisał(a):Ola wiesz mi się wydaję, że nie chodzi o to, że komuś się nie chce czytac czy z lenistwa pisze źle...

Ludzie którzy się pierwszy raz zarejestrowali na jakimkolwiek forum a załóżmy to jest pierwsze... (gubią się).

nie bardzo wiedza co i jak... :roll:

piszac źle temat na pewno nie robia tego celowo by ciebie drażnić...

robia to po prostu z niewiedzy...


Zgadzam sie w 100% :D
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Ewka 17 mar 2008, o 16:17

Ja też myślę, że nie jest to robienie na złość. Sama nieraz po prostu miałam wtopy od początku do końca, gdy zarejestrowałam sie na 1 forum. Zresztą jednak nawet jeśli ktoś kogoś wkurzy... to jednak granice zawsze są. Łatwo jest powiedzieć głupiemu dzieciakowi "jeejciu ale bzdety pomyśl co ty gadasz do ludzi", albo "matko człowieku idź ty lepiej uzupełniać wiedzę". Jednak myślę, że zasady dobrych obyczajów powinny dotyczyć każdego. A takie rzeczy ostatecznie mogą urazić... no może to za dużo powiedziane, ale nie są do końca w porządku.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez olwo 17 mar 2008, o 17:07

Ja też zgadzam się z poprzedniczkami
To było moje pierwsze forum... też na początku miałam problemy z nauczeniem się wszystkich zasad...
Na szczęście wtedy modzi byli bardziej cierpliwi ;)
No, ale chyba coś dobrego ze mnie w końcu wyrosło ;)

Dlatego myślę, że nowym użytkownikom należy dawać szansę,
nie każdy od początku zna "forumowe zasady" ;)
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Atena 18 mar 2008, o 08:15

powiem tylko tyle - nie wiem, skąd wam przyszły do głowy te brednie :roll:

piszac źle temat na pewno nie robia tego celowo by ciebie drażnić...

Ja też myślę, że nie jest to robienie na złość
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Diana S 18 mar 2008, o 10:38

Atena napisał(a):powiem tylko tyle - nie wiem, skąd wam przyszły do głowy te brednie :roll:

piszac źle temat na pewno nie robia tego celowo by ciebie drażnić...

Ja też myślę, że nie jest to robienie na złość



Ola fasola się nie irytuje Obrazek...babuszko...

Ola fasola idziesz na solo....Obrazek.

Obrazek



-----------------

idę :P Obrazek
Fasola
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Następna strona

Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints