co sądzisz o Forum?

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewka 18 mar 2008, o 18:06

Atena napisał(a):powiem tylko tyle - nie wiem, skąd wam przyszły do głowy te brednie :roll:

piszac źle temat na pewno nie robia tego celowo by ciebie drażnić...

Ja też myślę, że nie jest to robienie na złość


No przecież nie bierzemy pod uwagę dzieci neo, tylko zwykłych nowych użytkowników :shocked: Wyzbądź się nastawienia, że luzie przychodzą na forum żeby cię rozdrażnić.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 19 mar 2008, o 09:19

dziecko, jedyna osoba, która mnie drażni, to ty...

zresztą, z dziećmi neo nie zamierzam dyskutować.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez dogus_x 19 mar 2008, o 11:22

Ewka napisał(a):
Atena napisał(a):powiem tylko tyle - nie wiem, skąd wam przyszły do głowy te brednie :roll:

piszac źle temat na pewno nie robia tego celowo by ciebie drażnić...

Ja też myślę, że nie jest to robienie na złość


No przecież nie bierzemy pod uwagę dzieci neo, tylko zwykłych nowych użytkowników :shocked: Wyzbądź się nastawienia, że luzie przychodzą na forum żeby cię rozdrażnić.


Wydaję mi się, że Atenie właśnie oto chodzi, że ona nie myśli, że każda osoba z forum chce je zdenerwować! Atenie chyba nawet nie przeszło to przez myśl, a Ty Ewka piszesz tak jakby Ola (mam nadzieje, że Atena się nie obrazi :wink: ) miała jakieś obsesje na punkcie nowych użytkowników i jakby myślała, że ją prześladują :roll: Przynajmniej ja tak myślę.
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez Ewka 19 mar 2008, o 13:04

Atena napisał(a):dziecko, jedyna osoba, która mnie drażni, to ty...

zresztą, z dziećmi neo nie zamierzam dyskutować.


Och najmocniej przepraszam... :roll: Ja myślę inaczej i to jest drażniące? Nie mówię o osobach takich, które przestudiowały dokł. wszystkie zasady (bo tacy są). Ale podzielam zdanie Diany - ludzie często po prostu nie wiedzą, jak korzystać z forum, czegoś nie przeczytają, czegoś pilnie potrzebują i nie zważą na to po prostu.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 19 mar 2008, o 16:03

Dziewczyny drogie rozejm... Obrazek.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 19 mar 2008, o 17:10

Oj nie nie, nie mam zamiaru się kłócić, tylko otwarcie powiedzieć co sądzę:

Ta notoryczna ironia (nie mowię o tym dziale, tylko o forum) już zaczyna być odrażająca! :shock: "Och, gratulacje wspaniałego rozumowania (+emotka typu :roll: albo :?)", "No tak, wspaniale (a to a to a tamto... [+emotka typu :roll: lub :?])". Można krótko, jasno, bez obalania czyjegoś zdania? Ja z chęcią wysłuchałabym argumentów przeciwko moim twierdzeniom, ale przepraszam :shock: takie coś nie jest zbyt grzeczne :shock: przyznaję, mnie też się czasem zdarza w natłoku różnych negatywnych emocji, ale bez przesad :shock: W sumie zaczynam zauważać, że to forum chyba nie jest dla mnie. Nie zyskałam sobie sympatii moderatorów niestety, zresztą tak bardzo mi nie zależy, ale dobre obyczaje powinny dotyczyć każdego, a nie tylko Dobrych Dusz, ewentualnie znajomości forumowych. Wydaje się, że wcale tak nie jest, ale owszem. proponuję, żeby samemu sobie to przemśleć. Zastanowić się, czy jeżeli np. w Basię wstąpi jakiś demon i nieznacznie złamie zasadę regulaminu, no np. jeśli napisze post typu "no ok..." albo "no tak..." to co napisze przy tym poście moderator. Czy napisze "a co niby twoja wypowiedź wnosi do tematu?" czy "no Basiu, nie przesadzaj" albo "Basiu, przecież w regulaminie jest, by pisać na temat (+emotka :P bądź :D)". Hę? :?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez dogus_x 19 mar 2008, o 18:16

Ewka, no niby tak...rozumiem Cię.

Ty uważasz, że modzi zachowują się inaczej do nowych użytkowników, a inaczej do "forumowych znajomych"?

Ale to zazwyczaj właśnie 'nowi' łamią regulamin najczęściej przez to, że go nie znają ( nie wszyscy :!: )

Basia_sz czy Diana S tego nie robią więc moderatorzy nie mają co się ich czepiać :wink:

A te występujące czasami uszczypliwości wychodzą nie tylko od moderatorów, ale też od innych osób.
Pozdrawiam!
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez Basia_sz 19 mar 2008, o 18:36

Moje Kochane i niewątpliwie zestresowane współtowarzyszki niedoli... to znaczy, chciałam powiedzieć forumowe koleżanki 8)
Czy ktoś mi może wyjaśnić, dlaczego ja - Bogu ducha winna, jak na razie - służę Wam za przedmiot dociekań i dywagacji?
No i zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałby we mnie jakiś demon wstępować? :shock:
Całkiem dobrze się czuję bez podwójnej osobowości, w dr. Jeckyl'a i Mr. Hyde'a nie mam zamiaru się bawić.


A prawda jest taka, moja Droga Ewuniu, że nawet mnie się czasem zdarzy drobna uszczypliwość w stosunku do niektórych osób, bo po prostu niektóre wypowiedzi są załamujące! Nie mówię akurat o Tobie, tylko ogólnie.
Za przykład może posłużyć wypowiedź (naprawdę nie pamiętam, czyja):
Ktoś pytał, czy może mieć beagle'a, opisując swoje warunki domowe. No i mówiąc, że beagle mu się bardzo podoba (wiemy, że teraz jest na nie moda). Z wypowiedzi jasno wynikało, że beagle to kategorycznie nie pies dla tej osoby, a ktoś odpowiedział - Oczywiście, że możesz, bo one są śliczne!
No załamałam sie po prostu! Jedno dziecko (bez urazy dla nikogo) radzi innemu dziecku i z tego potem wynikają tylko kłopoty, bo okazuje się, że - w tym przypadku beagle - pomimo, że jest taki słodki, ląduje w schronisku, czy na ulicy, bo nikt nie spytał, jaki ma charakter.

A na koniec - moderatorów wybieraliśmy sami (może nie wszyscy tu wtedy jeszcze byli) drogą głosowania i nie będzie to żadne podlizywanie, jeżeli powiem, że wybraliśmy właściwe osoby, bo PORZĄDEK BYĆ MUSI!
Hough!

:wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Ewka 19 mar 2008, o 18:50

dogus_x napisał(a):Ewka, no niby tak...rozumiem Cię.

Ty uważasz, że modzi zachowują się inaczej do nowych użytkowników, a inaczej do "forumowych znajomych"?

Ale to zazwyczaj właśnie 'nowi' łamią regulamin najczęściej przez to, że go nie znają ( nie wszyscy :!: )

Basia_sz czy Diana S tego nie robią więc moderatorzy nie mają co się ich czepiać :wink:

A te występujące czasami uszczypliwości wychodzą nie tylko od moderatorów, ale też od innych osób.
Pozdrawiam!


Masz rację, że nowi. Tylko chodzi o to, że przyjazna atmosfera dotyczy tylko tych "wybranych", nie chodzi też o łamanie regulaminu. Nie wiem, co by było, gdyby np... no np. M.M wyraziła zdanie, które jest inne, może racji by nie miała. To co, byłoby wtedy "no naprawdę gratuluję znakomitego podejścia (+emotka typu :roll: albo :?)"? Wątpię. Od kiedy pamiętam na wszystkich forach była faworyzacja. Nie zależy mnie, by moderatorzy mnie lubili, to ich sprawa, ale wolałabym jednak, by można było móc normalnie komuś wytłumaczyć niejasność, bez żadnych wytyków typu "zastanów się, co mówisz" albo "no tak, sądzisz że (coś tam coś tam...)? Taa, brawo (+emotka wiecie jaka)". Już nawet pomijam, że takie coś nie jest miłe uszczypliwe i w ogóle bardzo ziębi czyjąś osobistą sytuację na forum, tylko po prostu czasem człowiek nie może zrozumieć, w czym nie ma racji, dlaczego spotkało go takie zachowanie (mówię o Kolegium Forum, bo tam zwykli użytkownicy to i tacy się zdarzają). A zasady dobrej konwersacji to wiedzieć co się ma do powiedzenia i powiedzieć co się ma do powiedzenia . Jasno, w miarę krótko i z kulturą. Odwróciłam się trochę od tematu łamania regulaminu, bo nie tylko nowych to dotyczy. Jak powiedziałaś niektórych nie ma się co czepiać, ale czy zawsze zdania moderatora z takim właśnie arcyusłuchanym użytkownikiem są identyczne? No właśnie nie. I kto wtedy im mówi "taa świetny masz tok rozumowania, pozazdrościć"? Nikt. I to jest właśnie najbardziej wkurzające.
---------------
Droga Basiu! (ekhehm, tak na marginesie, to twoja nowa taktyka w postaci zdrobnień wcale mnie nie rozwala, żeby ktoś nie pomyślał, że się będę przymilać teraz, bo mnie Basia ochrzciła Ewunią).

Jesteś przedmiotem dociekań i dywagacji dlatego, że zostałaś Najsympatyczniejszym Forumowiczem 8). A z tym demonem to tylko przykład. No tak, faktem jest że niektóre wypowiedzi są bzdurne. Czasem aż przesadnie. Ale nie wiem, czy jest to powód, żeby być w stosunku do kogoś do granic nieprzyjemnym. Mnie też się zdarzy, nie mówię, że nie. Ale nikogo się jeszcze nie pytałam czy umie czytać z pełną ironią... porządek porządkiem, obyczaje obyczajami. Jeżeli by był taki post jak mówisz, czyli:

a ktoś odpowiedział - Oczywiście, że możesz, bo one są śliczne!


Wziąć i usunąć...? Jak sobie dziecko chce beagla to niech sobie ma, samo pozna konsekwencje. Odpowiedzieć na pytanie "Czy mogę mieć beagle" po prostu odp. "Nie" oczywiście z uzasadnieniem. Ja tak bym próbowała. Można się też grzecznie zapytać, dlaczego beagle. Czasami emocje biorą górę, normalka. U niektórych jednak aż nadto szybko, albo z braku... cierpliwości :shock:
------------------
W sumie to to są tylko zastrzeżenia, ale cos mi się zdaje, że to w życie forum nic nie wniesie :o
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Basia_sz 19 mar 2008, o 19:42

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić Ewo 8)
Hmm... no i brak mi wytłumaczenia, może to po prostu czasem zły dzień, czasem brak cierpliwości, a czasem... coś innego. Zdarza się też - mnie się zdarzyło, przyznam bez bicia - że przyszedł ktoś nowy, i po przeczytaniu pierwszego posta tej osoby, jego treści, zapałałam do tej osoby antypatią niestety. Może akurat ta osoba też miała zły dzień i napisała, co napisała, i może potem okazałoby się, że jest całkiem ok, ale ten pierwszy post nastawił mnie do niej negatywnie. Chyba zresztą nie tylko mnie, nie udziela się już tutaj.
Z innej beczki, czasem ktoś po prostu zażartuje, a żart, nieco przyciężki, może zostać błędnie odebrany jako strofowanie i ironia.

A co do zdrobnień Ewuniu... to żadna nowa taktyka, po prostu niektóre typy tak mają 8) To wkurzające, ale ciężko się odzwyczaić :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Ewka 19 mar 2008, o 19:58

Basia_sz napisał(a):Nie mogę się z Tobą nie zgodzić Ewo 8)


A to jeszcze nowsza taktyka 8)?

No tak, złe dni to też racja. Ale elementem wyjściowym był powód taki, że "ma się już dość w kółko powtarzania tych samych błędów". Tak więc zakładałam, że Moderatorzy nie mają śr. 2x/tydz. złego humoru.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Amstaff88 20 mar 2008, o 08:40

To 1 forum o psach w jakim jestem i powiem szczerze bardzo mi sie podoba,jest rozwiniete,jest duzo działów sa ciekawe tematy i zawsze moge tu na kogos liczyc.Pozdrawiam
Peace
\,,,/MsKo\,,,/
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez dogus_x 20 mar 2008, o 09:32

Basia_sz napisał(a):Moje Kochane i niewątpliwie zestresowane współtowarzyszki niedoli... to znaczy, chciałam powiedzieć forumowe koleżanki 8)
Czy ktoś mi może wyjaśnić, dlaczego ja - Bogu ducha winna, jak na razie - służę Wam za przedmiot dociekań i dywagacji?
No i zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałby we mnie jakiś demon wstępować? :shock:
Całkiem dobrze się czuję bez podwójnej osobowości, w dr. Jeckyl'a i Mr. Hyde'a nie mam zamiaru się bawić.


A prawda jest taka, moja Droga Ewuniu, że nawet mnie się czasem zdarzy drobna uszczypliwość w stosunku do niektórych osób, bo po prostu niektóre wypowiedzi są załamujące! Nie mówię akurat o Tobie, tylko ogólnie.
Za przykład może posłużyć wypowiedź (naprawdę nie pamiętam, czyja):
Ktoś pytał, czy może mieć beagle'a, opisując swoje warunki domowe. No i mówiąc, że beagle mu się bardzo podoba (wiemy, że teraz jest na nie moda). Z wypowiedzi jasno wynikało, że beagle to kategorycznie nie pies dla tej osoby, a ktoś odpowiedział - Oczywiście, że możesz, bo one są śliczne!
No załamałam sie po prostu! Jedno dziecko (bez urazy dla nikogo) radzi innemu dziecku i z tego potem wynikają tylko kłopoty, bo okazuje się, że - w tym przypadku beagle - pomimo, że jest taki słodki, ląduje w schronisku, czy na ulicy, bo nikt nie spytał, jaki ma charakter.

A na koniec - moderatorów wybieraliśmy sami (może nie wszyscy tu wtedy jeszcze byli) drogą głosowania i nie będzie to żadne podlizywanie, jeżeli powiem, że wybraliśmy właściwe osoby, bo PORZĄDEK BYĆ MUSI!
Hough!

:wink:


Przepraszam Basiu, że użyłam Cię jako argumentu(?), ale to przez to, że jesteś osobą jedną z tych, która najdłużej jest na forum, zachowuje się kulturalnie i posiada dużą wiedzę o psach! 8) To samo tyczy się Diany mam nadzieją, że Was nie uraziłam??? :wink:
"El Nino"...Hmm...
Pozdrawiam;)
www.9torres9.blog.onet.pl - mój blog:)
Obrazek
Avatar użytkownika
dogus_x
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 293
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 12:43

Postprzez Lilka 20 mar 2008, o 16:21

Ugh... Tak śledzę ten temat i muszę wypowiedzieć.

Zgodzę sie trochę z Ewą. Niektóre wypowiedzi użytkowników jak i modów ( nie podaję żadnego przykładu 8) ) są naprawdę obraźliwe.
Przykład:
Ktoś pierwszy raz jest na forum. Zakłada temat o złym temacie. Wtedy mod pisze komentarz typu "może bys regulamin przeczytał" z emotką (Ewka juz pokazywała :wink ), a mogło by byc tak, np. "Bardzo proszę o zmienienie tytułu tematu" i tu nie musi byc emotka, a gdybym już dodała emotkę typu ' :) ' to zaczęły by sie komentarze.
Podam następny przykład (przepraszam że akurat Was drogie panie 8) ):
Basia nie raz lubi dokuczac Atenie. I Atena nie ma nic przeciwko. A przypuścimy gdybym ja sie tak zachował już bym przeczytrała komentarz: "Licz się dziecko ze słowami!". I to jest niesprawiedliwe, ponieważ (podobno) wszyscy są tu na forum równi sobie i nie ma podziału na: Pani, Pan itp.
Ja co prawda nie jestem długo na tym forum i muszę przyznać że to moje pierwsze forum.

Pozdrawiam :!:
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Ewka 20 mar 2008, o 17:45

Hmmm... "może byś tak regulamin przeczytał" to nie jest obraźliwe i jak najbardziej na poziomie. Bywa gorzej.

Basia nie raz lubi dokuczac Atenie.


Hehe, to jest jednak trochę w skali humoru, powiem szczerze, że mnie to w ogóle nie przeszkadza.

"Licz się dziecko ze słowami" to też dobry przykład. Powinno sie traktować takie załóżmy dziecko neo jako użytkownika rażąco łamiącego regulamin, a nie jako głupie dziecko.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

paw prints