Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez sentinel 19 cze 2010, o 23:59

Hej,
Przepraszam, że zjawiam się tak znikąd na forum i zadaję pytanie trochę od czapy, ale w sumie nie bardzo wiem gdzie mógłbym uzyskać potrzebne mi informacje, jak nie na forum o psach właśnie.
Mam domek i działkę pod Warszawą, we wsi. W okolicy kilkanaście gospodarstw, taka typowa wioska. Jeden z sąsiadów prowadzi amatorską hodowlę psów. Nie znam się na rasach, ale jak patrzyłem w atlasie i internecie to są to chyba golden retrievery, rotwailery, amstaffy i labradory. Z tym że nie są to psy czyste rasowo, nie mają rodowodów, raczej krzyżówki z innymi podobnymi lub kundlami. Sąsiad ma klatki jak na króliki i tam trzyma to to, na oko ze 20 dorosłych psó i ze 40-50 psów szczeniaków. Często je sprzedaje, jeździ na okoliczny targ i do Warszawy. I mnie proponował, ale generalnie nie przepadam za zwierzętami.
Problem jest taki, że sporo tych psów, znaczy szczeniaków, mu zdycha. Nie wiem czy są słabe, bo nie rasowe czy co innego, ale co tydzień zakopuje ich po kilka sztuk na okolicznej łące. Boję się czy z tego nie będzie jakiej zarazy albo smrodu. Co gorzej, jego często nie ma a psy mało miejsca mają i strasznie głośno szczekają. Jego gospodarstwo sąsiaduje z moją działką i ten hałas mi najbardziej doskwiera, inne domostwa są z tyłu, więc do nich niewiele dochodzi.
Nie chcę sprawiać problemów sąsiadowi, bo to dobry chłop, ale zaczynam mieć tego dość, no i boję się ewentualnie tych zdechłych psów, więc zastanawiam się czy można gdzieś zgłosić taką dziką hodowlę, żeby kazali mu ją ograniczyć. Jak napisałem, nie chcę żeby miał jakieś kłopoty przeze mnie, ale nie widzę powodu, dla którego ja mam przez to cierpieć.
I stąd od Was pytanie: gdzie mogę zgłosić ten problem, ale żeby nie narażać na większe przykrości sąsiada?
Staszek S.
sentinel
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 cze 2010, o 23:43

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez Psychomona 20 cze 2010, o 10:01

Ja mysle,ze palanta powinni niezle przetrzepac :evil: i tu juz nie chodzi o ew zaraze czy smrod jak piszesz,ale o to w jakich warunkach te psiaki zyja :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: czemu padaja?! pewnie przez warunki zyciowe,nie szczepione,moze niedojedzone...masakra poprostu,nie ma litosci dla takich idiotow...piszesz,ze nie chcesz zeby mial problemy przez ciebie,a ja wlasnie bym mu zrobila kolo du... :evil: debil,niech jego ktos zamknie w malej klatce i nie karmi...boszzzzz no nie moge sobie nawet wyobrazic tych szczeniaczkow zakopywanych po kilka sztuc co tydzien :evil: :cry:
Nie wiem gdzie to zglosic,ale ja poszlabym na policje(oni by juz wiedzieli co z tym zrobic)...zreszta niech wypowiedza sie inni
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez ValdeQ 20 cze 2010, o 12:13

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (TOZZ) i Straż Miejska/Gminna.

Albo Straż dla Zwierząt, w Warszawie tel. (22) 353 50 60, oni powiedzą co dalej robić.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez milenkaschroter 28 paź 2013, o 07:41

Nie idzie reagowac delikatnie...Tu potrzeba zdecydowane ruchy w tym kierunku.
milenkaschroter
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 20:02
Rasa psa: hasky

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez weronikKot 28 paź 2013, o 13:39

Tez uwazam ze delikatnie w naszym kraju nie idze,,.,
weronikKot
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 10:34

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez merczuk 6 lis 2013, o 16:17

Trzeba to zwyczajnie zgłosić, tak nie może być.
merczuk
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 08:41
Imię psa: Punia

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez nkrystynka 15 lis 2013, o 11:50

Taj jak poprzednicy mowia. Bedzie Ci zal tych ludzi co hoduja a psow nie jest??
nkrystynka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 16:20


Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez melonowabasia 7 gru 2013, o 17:18

Ja to bym im pokazała....zwłaszcza w okresie Świąt ida nielegalne hodowle;/
melonowabasia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 gru 2013, o 10:19
Imię psa: Karii

Re: Jak można delikatnie zareagować na "dziką" hodowlę psów?

Postprzez lolekmadzia 18 gru 2013, o 13:09

Ja tez....
lolekmadzia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 gru 2013, o 13:16


Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

paw prints
cron