Soczewki kontaktowe.

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

Soczewki kontaktowe.

Postprzez szczotek 29 lis 2006, o 17:21

Kto wie czy są takie soczewki na dużą wade z astygmatyzmem?? Jeżeli są to jaki był by tego koszt?? Jaki jest komfort noszenia soczewek?? Jeżeli sa to może kupie sobie na święta :)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 29 lis 2006, o 17:43

A na jak dużą wadę :?: bo w sumie moce są dość duże. Jeśli chodzi o astygmatyzm, to też są takie soczewki, ale robione są na zamówienie. Chyba, że masz mały astygmatyzm, jak ja i noszę normalne soczewki :) Komfort jest nieporównywalny, noszę soczewki już prawie 3 lata i do okularów nie wrócę z własnej woli.

Najlepiej idź do optyka, u którego jest okulista, bądź też do Vision Express - oni zrobią tam badania i stwierdzą, czy w ogóle możesz nosić soczewki i dobiorą odpowiednią moc i rozmiar - bo soczewki mają różne promienie krzywizny i ich moc różni się od mocy noszonych okularów.

Jednak musisz się liczyć z tym, że soczewki to jest jednak spory wydatek. Poprzednie soczewki kosztowały mnie 109zł na 3 miesiące, do tego dochodzi płyn - koszt średnio 40-45zł (średnio 1 butelka starcza na około 2miesiące). Teraz kupiłam sobie na Allegro soczewki kwartalne, za 6 par dałam około 130zł i starczą mi one na 1,5 roku :D Płyny też są tańsze na Allegro :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 29 lis 2006, o 17:45

Wade mam dośc dużą bo +4.. więc nie wiem czy wyjdzie :) Ale pójde do okulisty i sie wypytam. Bo większośc mówi, że warto :]
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 29 lis 2006, o 17:49

szczotek napisał(a):Wade mam dośc dużą bo +4..

łeee, to spoko :D soczewki będą miały moc około +3,5, może +3,75 :), a produkują dużo mocniejsze :wink:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 29 lis 2006, o 18:36

Atena napisał(a):
szczotek napisał(a):Wade mam dośc dużą bo +4..

łeee, to spoko :D soczewki będą miały moc około +3,5, może +3,75 :), a produkują dużo mocniejsze :wink:


ooooooo to fajnie :!: W przyszłym tygodniu pójde do okulisty :D
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 10 maja 2007, o 18:50

widziałam, że masz soczewki :D i jak wrażenia :?: wygodniej, prawda :?:
na początku będzie Ci się dziwnie wkładało, ale się przyzwyczaisz :D

Obrazek
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 10 maja 2007, o 19:40

Nooo pierwsze samodzielne zakładanie nie było miłe, ale nastawiłam sie, że to nic strasznego i jakoś to będzie ;) Na razie mam próbne na 2 tyg. "Acuvue advance for astigmatism z hydraclear", potem kupie na dłuższy okres czasu ;) Podobno lewe oko jest słabsze niż w okularach, ale ja tam różnicy nie widze.

Ogólnie wrażenia pozytywne, tym bardziej, że pani zapewniała, że nie będe widzieć, ale ja oczywiście sie uparłam.

Hmmm... dzisiaj miałam nosić godzine, jutro 2 i aż dojde do 8 godzin (troche krótko), myslałam, że można cały dzień, ale widocznie to zależy od soczewki.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 10 maja 2007, o 19:45

szczotek napisał(a):Nooo pierwsze samodzielne zakładanie nie było miłe, ale nastawiłam sie, że to nic strasznego i jakoś to będzie ;) Na razie mam próbne na 2 tyg. "Acuvue advance for astigmatism z hydraclear", potem kupie na dłuższy okres czasu ;) Podobno lewe oko jest słabsze niż w okularach, ale ja tam różnicy nie widze.

ja też mam soczewki słabsze niż okulary, ale to normalne :) a jeśli chodzi o wkładanie, to już po tygodniu będzie Ci się wydawało, że całe życie to robisz :D

szczotek napisał(a):Hmmm... dzisiaj miałam nosić godzine, jutro 2 i aż dojde do 8 godzin (troche krótko), myslałam, że można cały dzień, ale widocznie to zależy od soczewki.

mówi się, że soczewki powinno się nosić do 8h, ale nie znam nikogo, kto tak robi :lol: a na początku masz nosić krócej, żeby się oczy przyzwyczaiły. Choć ja nosiłam dłużej, choć faktycznie, przez pierwsze 3-4 dni ściągałam soczewki zaraz po przyjściu z pracy (czyli jakieś 9-10h od założenia), bo mnie bolały oczy. A teraz to już luzzzzzzz :D
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 10 maja 2007, o 19:54

Aaa to dobrze ;) Bo 8h to bym tylko do szkoły miała.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez pauline_g 10 maja 2007, o 20:21

Ja też się zbieram do zakupu soczewek. Ja mam bardzo malutką wadę, ale jak nie noszę okularów to strasznie mnie potem pieką oczy.
A noszenie ich jest dla mnie bardzo uciążliwe...

No zbieram się, ale to już od pół roku. Wcześniej tłumaczyłam się brakiem czasu z powodu nauki do egzaminu, a teraz :?: :!: Trzeba się wziąć wreszcie i wybrać do okulisty :D
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 10 maja 2007, o 20:24

No zobacz na daty postów jak ja długo sie zbierałam ;) Bo gdzie poszłam to mi mówili, że na moją wade nie ma soczewek, a tu prosze... :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez orange_juice 12 maja 2007, o 18:40

moja siostra nosi soczewki i jest zadowolona są o wiele wygodniejsze od okularów :)
Avatar użytkownika
orange_juice
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:03

Postprzez szczotek 22 maja 2007, o 18:48

Już sie nie moge bez nich obyć, ale nietety w czwartek kończą mi sie dwutygodniowe soczewki próbne. Mam nadzieje, że kurier z całym opakowankiem zapuka do drzwi w najbliższym czasie :D Z zakładaniem nie ma już problemów, o wiele bardziej nie lubie ich ściągać. Ale w każdym razie wygoda nieziemska :P
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Paulinka 25 maja 2007, o 14:54

Ja teraz będę kupować szoczewki silikonowe o 100 % przepuszczalności powietrza, używał ktoś :?:
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez szczotek 25 maja 2007, o 17:11

Heh... nie wiem co ja mam :D Ale nazwa jest taka "Acuvue advance for astigmatism z hydraclear"
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Następna strona

Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

paw prints