uzależnienie od alkoholu?

Wszystko nie na temat. Wypowiedzi nie związane z psami.

Moderator: Moderatorzy

uzależnienie od alkoholu?

Postprzez Natan81 14 paź 2022, o 08:11

Witajcie, długo myślałam czy to opisywać, ale stwierdziłam, ze warto. Mój wujek od dłuższego czasu boryka się z problemem alkoholowym i już sobie nie radzi. Wiecie może gdzie szukać pomocy? Któremu ośrodkowi zaufać?
Natan81
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 281
Dołączył(a): 30 lis 2016, o 12:12
Imię psa: Kajtek
Rasa psa: mieszaniec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: uzależnienie od alkoholu?

Postprzez Farentek 14 paź 2022, o 08:16

Przyznam, że mojemu znajomemu bardzo pomógł odwyk alkoholowy w tym krakowskim ośrodku. Nie pije już kilka lat i wszystko wraca do normy. Myślę, że nawet jeśli jesteście spoza Krakowa, warto udać się po pomoc właśnie tam.
Farentek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 211
Dołączył(a): 27 lis 2019, o 12:20
Imię psa: Haluk
Rasa psa: mieszaniec

Re: uzależnienie od alkoholu?

Postprzez mery1998 22 paź 2022, o 08:56

Z każdą formą uzależnienia należy walczyć i zgłosić się do specjalistów.

psychoterapia Legionowo
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 929
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00

Re: uzależnienie od alkoholu?

Postprzez rogo 29 lut 2024, o 14:06

Zdecydowanie polecam skontaktowanie się z medycznym detoksem. Tam pracują doskonali specjaliści od leczenia uzależnień.
rogo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20 maja 2021, o 11:16
Imię psa: Basket
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: uzależnienie od alkoholu?

Postprzez JedrzejGra 22 kwi 2024, o 12:52

Jeśli Twój wujek zmaga się z problemem alkoholowym, istnieje wiele miejsc, gdzie może szukać pomocy. Jedną z opcji jest skontaktowanie się z lokalnym ośrodkiem pomocy dla osób uzależnionych od alkoholu. Wiele krajów ma specjalistyczne ośrodki, które oferują różnorodne formy wsparcia, takie jak terapia grupowa, poradnictwo indywidualne czy programy detoksykacyjne.

Przy wyborze ośrodka warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, sprawdź, czy ośrodek jest licencjonowany i certyfikowany przez odpowiednie władze. To zapewni, że personel jest odpowiednio wykwalifikowany do udzielenia pomocy. Po drugie, warto zorientować się, czy ośrodek oferuje programy dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz czy stosuje skuteczne metody leczenia uzależnienia od alkoholu.

Wiele osób znajduje wsparcie również poprzez grupy wsparcia, takie jak Anonimowi Alkoholicy, gdzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i otrzymywać wsparcie od innych, którzy przechodzą przez podobne trudności. Nie wahaj się również skorzystać z pomocy terapeutów lub specjalistów ds. uzależnień, którzy mogą pomóc wujkowi przezwyciężyć problem alkoholowy i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

---
Polecamy psychoterapeuta z Gdyni https://psychoterapeuta-gdynia.com.pl/
JedrzejGra
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 lip 2021, o 11:04
Imię psa: Askra


Powrót do Café (Off-topic)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości

paw prints