Golden Retriever -miłośnicy

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez joanna12 11 lut 2006, o 15:47

a i jeszcze jedno co do labradorów i goldenów właśnie jedna pani z hodowli bardzo znanej ... namietnie namawia mnie na kupienie owego pieska i twierdzi ze nie ma pszeszkód w trzymaniu tego pieska na podwórku a sprawdzila moje warunki i twierdzi ze to naprawde dobre warunki i jak to jest pani z taką reputacją ? mówicie ze kategorycznie nie a ja oglądałam kilka hodowli i te pieski wcale niespią w dooooomach
Avatar użytkownika
joanna12
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2006, o 10:57
Lokalizacja: szczecin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 11 lut 2006, o 16:08

Bo tutaj wypowiadają się miłośnicy psów, a nie "producenci", którzy powiedzą wszystko, aby tylko sprzedać szczeniaka :roll: Więc jeśli masz już , wprawdzie wypaczone" ale jakieś pojęcie, to kup psa u tej pani hodowczyni, tylko w razie problemów(a będą napewno), też zwracaj się do niej :oops:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Basia_sz 11 lut 2006, o 16:09

Wiesz Joanno, nikt nie twierdzi, że będziecie psa źle traktować, albo nie kochać... :roll:
Powiedzieliśmy Ci tylko, co my sądzimy na temat trzymania labka albo goldena w budzie, a Ty zrobisz, co uważasz za stosowne.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 11 lut 2006, o 16:10

joanna12 napisał(a):ale mam wsobie wystarczajaco milosci i moje dzieci aby go pokochac i aby niczego mu niebrakowalo


Bedzie mu brakowało domu. Chcesz kupić psa i uczynić go bezdomnym?

Pies jest zwierzeciem stadnym i udomowionym. Nie żyjemy w państwie islamskim.

Moja opinia jest taka, że psy powinni posiadać wyłącznie "fanatycy". Przynajmniej dopóki poziomem kynologii nie zrównamy się np. z Czechami, na razie mamy poziom Afganistanu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

debata..

Postprzez joanna12 11 lut 2006, o 16:51

akurat tak się składa że jestem podróżnikiem i kraje arabskie niesą mi obce i uwierz mi np. w jordanii piesków niebrakuje i trzymają je w domu no fakt ze bogaci
ale wracając do tematu to ja niepodjelam decyzji ostatecznej wiem jednak ze nieskrzywdze zadnego labradorka itd. i niezamkne go w budzie ale rozważam inne możliwosci np bednarczyki owczarki długowłose może malamute? niedenerwujcie sie tak naprawde was podziwiam za pasje! a gdybym sie nieradzila to bym posłuchała tej pani i niegadała na forum.
Avatar użytkownika
joanna12
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2006, o 10:57
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Jadzia 11 lut 2006, o 17:21

W budzie sprawdzają się w zasadzie tylko duże mieszańce, urodzone i wychowane właśnie w budzie. One są przyzwyczajone do takich warunków. :lol: Ja, jak większość ludzi, lubię duże psy, ale ponieważ nie mam warunków(mieszkanie w bloku 45 m), więc mam miniatury. Nie skazałabym na życie w ciasnocie dużego psiaka, tylko dlatego, że mi się podoba. Biorąc psa trzeba patrzeć na różne aspekty, nie tylko na swoje "chciejstwo" :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez ValdeQ 11 lut 2006, o 17:45

Joanno, my się nie denerwujemy i doceniamy Twoją otwartość. :D

Ale w opinii o trzymaniu psów rodzinnych w budzie pozostaniemy niezłomni 8)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 11 lut 2006, o 18:27

ok dzięki za rady niesądziłam że wybór pieska to taka trudna decyzja ale musze przyznac ze dzieki temu forum można sie wiele dowiedziec bede szukac pomału odpowiedniego psa do moich warunków w razie czego bede sie pytać was o rady ??????????jeśli można pozdrawiam
Gość
 

dzieki..

Postprzez joanna12 11 lut 2006, o 18:30

ok jeszcze raz dzieki mozna sie od was wiele dowiedziec!
Avatar użytkownika
joanna12
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2006, o 10:57
Lokalizacja: szczecin

Postprzez joanna12 11 lut 2006, o 18:32

jeszcze raz ja zle sie zalogowalam pod :gosc" narazie
Avatar użytkownika
joanna12
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2006, o 10:57
Lokalizacja: szczecin

:)

Postprzez Gość 21 sie 2007, o 21:17

A ja mam suczke mieszańca po goldenie (znaleziona w styczniu 2004 z zaciśniętym sznurem na szyi ) i jest cudowna. Jest bardzo podobna do goldena tzn. od razu widać, że to mieszaniec po goldenie. Jest ciepła, serdeczna, przepada za dziećmi i uwielbia biegać. Jest niesamowicie szybka. Jak wyjeżdżam jeepem w pole, to nie zostaje nigdy dużo w tyle za samochodem. Przypuszczam, że ktoś ją kupił, bo myślał że to golden, a jak zaczęła rosnąć to okazało się, że nie jest czysta i została zwyczajnie wyrzucona. Nam to nie przeszkadza :) Sądząc po charakterze naszej Milki przypuszczam, że rasa golden to wspaniałe psy.
Gość
 

Postprzez Marysia 22 sie 2007, o 00:12

Ja mam troszke inne zdanie.Uwazam ,ze sa rasy ktore lubia przebywac na swierzym powietrzu i poprostu lepiej czuja sie, mieszkajac w budzie,niz w mieszkaniu(nie w kojcu,lub na lancuchu!).Ale podzielam zdanie,ze golden do tych ras nie nalezy!W 100% rozumiem Wasz problem.Kochacie psy,ale ktos z najblizszych Wam osob ma alergie.Ale macie ten plus,ze mieszkacie w domu z ogrodem.Mysle,ze warto zastanowic sie Wam nad Owczarkiem podchalanskim,z mniejszych natomiast nad Nizinnym .Obie rodzime rasy moga mieszkac w budzie i wcale nie musza byc mniej szczesliwe niz te mieszkajase w mieszkaniu.Oczywiscie taki pies potrzebuje tak samo milosci i spacerow -OCZYM NIE WOLNO ZAPOMINAC! Mysle,ze osoba zakladajaca ten temat powinna zostac pochwalona, za to,jak odpowiedzialnie podchodzi do wyboru odpowiedniej rasy.Ktos inny kupil by goldena ,bo mu sie podoba i biedny psiak,potrzebujacy stalago kontaktu z rodzina trafilby do kojca,albo na lancuch.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez ValdeQ 22 sie 2007, o 16:52

Co do PONa to nie wiem. Mieszkam teraz z PONką i jest to pies, który za swoim człowiekiem chodzi cały czas krok w krok. Nie wiem jak by się czuła, gdybym ja wyrzucił na dwór.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez BartekPN 15 kwi 2008, o 17:54

Ja mam 5 miesięcznego Golden Retrievera :)
Drago jest bardzo mądry, rozważny i nie jest jakis bardzo żywiołowy w domku. Aczkolwiem na spacerku najchetnie biegał by cały czas z innymi psami. xD
Dargus jest cudwny i polecam każdemu który chce kupić psa rasę GOLDEN RETRIEVER
Policja to nie praca - to sposób na zycie ;]
Avatar użytkownika
BartekPN
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints