Najinteligentniejsze rasy

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Najinteligentniejsze rasy

Postprzez Panibee 25 maja 2007, o 22:21

Wszyscy pewnie wiecie, że za najinteligentniejszą rasę uznaje się border colie i pudla. Dziwią mnie w tej liście http://www.hauward.pl/ranking.html pozostałe miejsca. Czy zgadzacie się z pozycją Waszego pupla na niej? Ja na pewno nie (beagle pozycja 72). W sumie to się podłamałam.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 25 maja 2007, o 22:36

Kazdy ranking jest ułożony według okreslonych kryteriów. Ten akurat jest bardzo znany, premiuje bezkrytyczne posłuszenstwo i chęć do pracy pod dyktando przewodnika.

Mnie osobiście takie kryteria "nie leżą" bo nigdy nie pracowałem z takimi pieskami, chociaż na pewno są one miłe i z całą pewnością pożyteczne.

Poza tym ja z zasady nie popularyzuję "swojej" rasy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Panibee 25 maja 2007, o 22:38

A rasy Twojego psa tam chyba w ogóle nie ma:)
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ValdeQ 26 maja 2007, o 00:10

Niestety jest 8)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 26 maja 2007, o 05:27

Eee, to jakaś głupota moim zdaniem, ciekawe, skąd wzięli te dane i czym się kierowali :roll:
Chociaż miło było przeczytać, że Labrador jest na siódmej pozycji 8)

Hihi, ValdeQ, na Twoim miejscu bym się załamała :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 26 maja 2007, o 09:29

No co Ty, ja jestem zadowolony, mniej przypadkowych właścicieli. Biedne są borderki, bo takiego inteligentnego to sobie niejeden chce sprawić nie znając zupełnie rasy i jej wymagań.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ania_Ś 26 maja 2007, o 12:27

Moje to są dopiero na super miejscu :lol: :lol: :lol: .
Nie zgadzam sie z tą listą do końca ale trudno.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez pauline_g 26 maja 2007, o 12:35

ValdeQ napisał(a):Kazdy ranking jest ułożony według okreslonych kryteriów. Ten akurat jest bardzo znany, premiuje bezkrytyczne posłuszenstwo i chęć do pracy pod dyktando przewodnika.


Jeżeli jest tak to ostatecznie mogę zgodzić się z miejscem foxów na tej liście (szorstkowłose 51).
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 26 maja 2007, o 17:27

28 tfu... i to jeszcze mniejsi kuzyni wyżej od niego... ja bym powiedziała, że miniaturka najgłupsza i z wielkości coraz mądrzejsze a tu prosze... niespodzianka :lol:

A mój dog niemiecki dopiero na 48.. coś wierzyć mi sie nie chce :D
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Psiarka 26 maja 2007, o 20:25

Phi, tak nisko wziąc Haskacza? 8)
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Panibee 27 maja 2007, o 21:16

Uważam, że twórca listy za inteligentne uważa psy ślepo posłuszne, uzależnione od człowieka. Ja nie mówię, że beagle są najinteligentniejsze, ale na pewno potrafią sobie świetnie samodzielnie radzić, są niezależne i sprytne. W czasie polowań muszą SAME podejmować decyzje i świetnie sobie z tym radzą, co raczej świdczy o inteligencji...
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Venus 28 maja 2007, o 06:57

Też nie zgadzam się z tym rankingiem, to że pies bezwarunkowo słucha swojego pana/panci nie oznacza wcale, że jest taki inteligentny, po prostu został tak nauczony. Pies inteligentny potrafi delikatnie wyminąć to co się od niego wymaga i zrobić coś po swojemu :lol:
Venus
 

Postprzez Atena 28 maja 2007, o 07:15

szczotek napisał(a):ja bym powiedziała, że miniaturka najgłupsza i z wielkości coraz mądrzejsze a tu prosze... niespodzianka :lol:

no wiesz co :?: :!: :twisted: Zazula jest najmądrzejsza w świecie 8) z ubolewaniem muszę stwierdzić, że jest dużo mądrzejsza niż Tośka była w jej wieku :lol:

choć biorąc pod uwagę tą listę, to by się zgadzało :lol:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Kosiarka 28 maja 2007, o 13:15

York dwudziesty siódmy? Ja bym mu dała siódme! I Ściga zapewne wyjątkiem nie jest... 8) Może i każdy swojego faworyzuje, ale z mojego, bardzo nikłego zresztą doświadczenia, wynika, że yorki są bardzo inteligentne! Co idzie w parze z chytrością i wchodzeniem właścicielowi na głowę...
A co do współpracy z właścicielem... Em...
Nie najlepsza, choć jak je zmotywować, to są bardzo mądre i posłuszne 8).
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez szczotek 28 maja 2007, o 13:33

Atena napisał(a):
szczotek napisał(a):ja bym powiedziała, że miniaturka najgłupsza i z wielkości coraz mądrzejsze a tu prosze... niespodzianka :lol:

no wiesz co :?: :!: :twisted: Zazula jest najmądrzejsza w świecie 8) z ubolewaniem muszę stwierdzić, że jest dużo mądrzejsza niż Tośka była w jej wieku :lol:


Przepraszam :D Hmmm złe stwierdzenie ;) Jakby to wyrazić, najmniej opanowane :lol: Jakoś z tych wszystkich rozmiarów to średniak wydaje sie umiarkowany. Chociaż olbrzym wykazuje ogromne opanowanie to ma czasami głupie pomysły do zabawy... ;) Ale i tak uważam, że sznaucery sa na tej liście za nisko ^^

Jakimi kryteriami były oceniane psy :?: Bo przecież każda z tych ras stworzona jest do czegoś innego, więc nie wsposób je porównywać. Inteligencje można wykazać w różych sytuacjach.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints