Najinteligentniejsze rasy

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pauli 18 kwi 2008, o 14:40

Spanielu$Koczka napisał(a):
wiesz co zgadzam się z Toba ze beagle nie powinien być na 72 miejscu :? w sumie z cocker spaniela, co jest na 20-tym też jakoś szczególnie zachwycona nie jestem, a najśmieszniejsze jest to ze Yorki są na 27, a beagle na 72 :shock: chyba powinno być odwrotnie ! nie wiem kto to w ogóle układał... może poprostu przypadkowo układał rasy, bo innego wytłumaczenia nie mam... no i pudle na 2 miejscu to też mega zaskoczenie... moja przyjaciółka ma pudla i żeby on jakoś szczególnie mądry albo posłuszny był to nie zauważyłam... może nie mam racji, ale takie jest moje zdanie... :wink:


ale właśnie ja nie jestem zaskoczona niską pozycją beagle'a :) bo z posłuszeństwem to rasa jest z lekka na bakier i nie jest to pies, którego można super wyszkolić :) taka rasa, indywidualiści ;) za super jedzonko mogą popracować, ale bez przesady ;)
wyższa pozycja yorków mnie nie dziwi - dlaczego miałyby nie być inteligentne? :)
a że pudel na 2 miejscu? a niby czemu występują w cyrku? chyba z racji inteligencji i łatwości uczenia sztuczek ;) :lol:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 18 kwi 2008, o 16:20

Spanielu$Koczka napisał(a):nie wiem kto to w ogóle układał... może poprostu przypadkowo układał rasy, bo innego wytłumaczenia nie mam...


Ranking stworzył Stanley Coren. W jego książce "Inteligencja psów" znajdziesz wytłumaczenie, jak rozumie tą psią inteligencję i jak ułożył ten ranking.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Ewka 18 kwi 2008, o 16:22

Hmm. Badania pod kątem umiejętności współpracy z człowiekiem. Jeśli tak, to ja się z tym rankingiem względnie zgadzam. Dziwi mnie jedynie pozycja mastifa i bulmastifa. Jeżeli ten ranking by się nazywał "Najinteligentniejsze rasy" (nie doczytałam, a tytuł mnie zmylił), to absolutnie inaczej bym odpowiedziała ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Spanielu$Koczka 18 kwi 2008, o 18:13

m.m napisał(a):
Spanielu$Koczka napisał(a):nie wiem kto to w ogóle układał... może poprostu przypadkowo układał rasy, bo innego wytłumaczenia nie mam...


Ranking stworzył Stanley Coren. W jego książce "Inteligencja psów" znajdziesz wytłumaczenie, jak rozumie tą psią inteligencję i jak ułożył ten ranking.


tak myśle o kupnie tej książki, bo jak narazie to nie bardzo się zgadzam z rankingiem, a w ogole zmyliło mnie to, że w tytule "tematu" jest 'najiteligentniejsze psy', czyli moja wypowiedź bardziej była pod tym kątem, a nie posłuszeństwa... :wink:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez m.m 18 kwi 2008, o 19:20

Fakt, tytuł tematu może być mylący. :wink:
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Grzesiek 19 kwi 2008, o 22:33

Basia_sz napisał(a):Eee, to jakaś głupota moim zdaniem, ciekawe, skąd wzięli te dane i czym się kierowali :roll:
Chociaż miło było przeczytać, że Labrador jest na siódmej pozycji 8)


Moim zdaniem to i tak za nisko. Po tygodniu tresury musze stwierdzić, że Labek chłonie wiedzę jak sucha gąbka. Dodatkowo ta cierpliwość dla dzieci...
Avatar użytkownika
Grzesiek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 08:34
Lokalizacja: Częstochowa i okolice
Rasa psa: labrador

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints