Maly bernardynek po bernardynce i owcz. kaukaskim?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Maly bernardynek po bernardynce i owcz. kaukaskim?

Postprzez lukmate 30 cze 2007, o 19:46

Witam, za 3 tygodnie odbiore malego bernardyna, tak myslalem, chociaz ostatnio sprzedawca poinformowal mnie, ze nie bedzie to czysty bernardyn tylko mieszanka bernardyna z owczarkiem kaukaskim. Piesek bedzie po czystej bernardynce i czystym owczarku kaukaskim. czy ktos z was ma takiego pieska, bo czytajac troche na necie o owczarkach troche sie przestraszylem, glownie to agresja, ktora w przypadku tych psow jest ponoc czyms normalnym, ja sie nie znam, tylko cztalem o tym. Dodam, ze jestesmy mlodym malzenstwem, jeszcze bez dziecka, ale za jakis czas...., no wlasnie czy taki piesek nie bedzie jakims problemem, jezeli ktos moglby mi pomoc i cos na ten temat napisac, to bylbym wdzieczny, pozdrawiam.

Marcin
lukmate
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Panibee 30 cze 2007, o 20:12

Zastanawiam się, dlaczego pełen lęku i niepokoju bierzesz psa niewiadomego pochodzenia. A może lepiej wziąć jednak rasowego psiaka?
Myślę, ze trudno Ci będzie znaleźć informacje na temat tak ciekawej mieszanki, w gruncie rzeczy zupełnie odmiennych ras. Moja siostra ma kaukaza. Piesiul jest wielki, ale spokojny. To jednak nie jest regułą.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez lukmate 30 cze 2007, o 20:31

Napisze tak: kiedy pierwszy raz rozmawialem ze sprzedajacym byla mowa o bernardynie, kiedy juz doszlismy do porozumienia pojawila sie wzmianka o mieszance, moje obawy wziely sie tylko z faktu, ze niczego nie wiedzialem o owczarku kaukaskim i zaczalem sie zastanawiac nad taka mieszanka, moje pytanie dotyczy wlasnie pieska po takich rodzicach, jak sie zachowuja, wygladaja, jakie duze rosna itd, czyli podstawowe informacje, pozdrawiam.

Marcin
lukmate
 

Postprzez ValdeQ 30 cze 2007, o 20:35

Taka mieszanka to tzw. moskiewski stróżujący. W Polsce jest wymagana rejestracja takiego psa w gminie (tzw. zezwolenie), ponieważ jest na liście ras agresywnych. Jednak zawsze możesz powiedzieć, że to mieszaniec, a nie moskiewski stróżujący.

Czy nie zastanowiło Cie po co mając do dyspozycji kilkaset ras ktoś produkuje celowo mieszańce? Jest może najwybitniejszym genetykiem? Otóż on spodziewa się, ze mieszaka będzie mieć określone cechy. chociaż jest oczywiste, że nie może przewidziec rzeczywistych cech mieszańca.

Moskiewski stróżujący nie toleruje obcych. Z dzieckiem może nie być problemów, jeśli będziesz psa odpowiednio socjalizował, ale juz kolega do dziecka ne przyjdzie, chyba że chce być "jedynką" w Wiadomościach o 19.30.

Nie chce mi sie wiecej gadać, bo mnie takie sytuacje dołują, ale Twoja naiwność jest porażająca, a Twój "dostawca" jest w najlepszym przypadku człowiekiem nieuczciwym, w najgorszym jest przestepcą.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez lukmate 30 cze 2007, o 21:35

moja naiwnosc bierze sie z totalnej niewiedzy....i tyle
lukmate
 

Postprzez ValdeQ 30 cze 2007, o 21:54

W takim razie moja rada: trzymaj się z daleka od ras typu kaukaz, albo kup sobie granat, na jedno wyjdzie.

Zdefiniuj oczekiwania w stosunku do psa, którego chcesz mieć. Wysłuchaj kilku opinii, nie tyko człowieka, który chce Ci coś sprzedać. Po wyborze rasy znajdź odpowiednia hodowllę, pojedź tam, porozmawiaj, popytaj się.

Żyj długo i szczęśliwie z właściwie dobranym pieskiem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez myszunia 1 lip 2007, o 13:47

oby dwie rasy sa psami pracujacymi jednak moim zdaniem laczy ich tylko wzrost olbrzyma.misja bernardynow bylo niesienie pomocy ludziom ,totez psy sa przyjaznie nastawione do swiata ,natomiast owczareki kalkaskie zostaly wychodowane do strozowania,o ile wiem sa to psy trodne do prowadzenia i polecane doswiadczonym wlasciela.jednak tu chodzi o mieszanca tych obu ras.jesli chodzi o wyglad to chyba kazdy moze go sobie wyobrazic:)kudlaty sliczny olbrzym,ale charakteru nikt nie moze przewidziec .oczywiscie mozna liczyc na to,ze lagodnosc odziedziczy po matce ,ale to niewiadiome.trzeba liczyc sie z tym ,ze to bedzie duzy pies o ogromnej sile wiec to duza odpowiedzialnosc.musisz wiedziec czy zdolaz go ulozyc.znam owczarki kalkaskie potulne jak baranki,wszystko zalezy od tego jakiego maja przewodnika!!!
myszunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 00:44

Postprzez lukmate 1 lip 2007, o 22:00

myszunia dzieki, o to mi wlasnie chodzilo, pozdrawiam, Marcin
lukmate
 

Postprzez ValdeQ 1 lip 2007, o 23:40

Ciśnie się na usta: trzeba było od razu powiedzieć, co chcesz uslyszeć. Cóż, powodzenia, życzę szczęścia. Bedzie potrzebne.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gonia 2 lip 2007, o 06:47

A mnie się ciśnie pytanie,skąd wiadomo,że matka-bernardynka ma spokojny charakter?
Hovki też są spokojne,ale poczytajcie na ich forum o wystawie w Zagrzebiu i pewnym polskim championie :evil:
Już nie pytam nawet o dysplazję,bo po co?
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Atena 2 lip 2007, o 06:53

Gonia napisał(a):Hovki też są spokojne,ale poczytajcie na ich forum o wystawie w Zagrzebiu i pewnym polskim championie :evil:

zaciekawiłaś mnie, poczytałam i jestem w szoku :shock:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gonia 2 lip 2007, o 09:54

Atena,to jeden z wielu kwiatków :evil: W Łodzi zaatakował nas bernardyn,w rezultacie trzeba bylo szyć buldożkę angielską!W Częstochowie,boxer,w Lesznie dog niemiecki :evil: :evil: :evil: Poczytaj na Dogo o wystawie w Olsztynie i pewnym cane corso :evil: :evil: :evil:
Ludzie bazują na stereotypach i filmach,a nie na realiach!Testy i ostra selekcja,dyskwalifikacja agresywnych osobników i dożywotnio odbierane uprawnienia,to jedyna droga do normalności!
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Atena 2 lip 2007, o 10:31

Gonia napisał(a):Testy i ostra selekcja,dyskwalifikacja agresywnych osobników i dożywotnio odbierane uprawnienia,to jedyna droga do normalności!

ooo tak, z tym się zgadzam całkowicie :!:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Ania121 2 lip 2007, o 11:14

Ja myśle.Nie bierz tego szczeniaczka.Jak chcesz benka to kup z jakiejs dobrej hodowli.
Avatar użytkownika
Ania121
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 lip 2007, o 09:52

Postprzez myszunia 2 lip 2007, o 13:44

po pierwsze bernardyn jest spokojny ,inteligentny i ma przyjazna nature. odrazu prostuje ze nie bazuje na filmie.oczywisciw wszystko zalezy od tego jak pies zostanie wychowany.mam znajomych ktorzy maja mieszanca dobermana z rotwailerem.to dopiero powinien byc pies potencjalnie niebezpieczny.a wcale tak niejest.napisalam przeciez ,ze niemozna przewidziec jaki ten piesek bedzie.choc niektore cechy mozna przypuscic.wkoncu rodzice sa psami rasowymi.po trzecie ludzie celowo kzyzuja rasy.np.ostatnio czytalam ,ze pierwszym psem dla osob gluchoniemych jest suczka po matce labradorce a ojcu owczarku niemieckim.skrzyzowali te dwie rasy poto by piesek odziedziczyl lagodnosc po matce a pracowitosc po ojcu.oczywiscie tu niemozna mowic o czyms takim ,ale skoro oni mogli przypuscic jaki psiak bedzie my mozemy sobie to mniejwiecej wyobrazic!
myszunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 00:44

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints