Maly bernardynek po bernardynce i owcz. kaukaskim?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 2 lip 2007, o 16:12

myszunia napisał(a):rodzice sa psami rasowymi


W to akurat nie wierzymy. gdyby byli rasowymi, to zgodnie z regulaminem związkowym nie możnaby ich krzyzować z inna rasą. Więc sprzedawca jest oszustem.

Dalej: skąd niby wiadomo, jakie cechy będzie mieć potomstwo różnych ras? Masz może doktorat z genetyki? Nawet jeśli tak, to juz przy próbie odgadnięcia umaszczenia będzie loteria.

myszunia napisał(a):wszystko zalezy od tego jak pies zostanie wychowany


Nie słyszałaś nic o dziedziczeniu? To może najpierw na kilka latek do szkoły, a potem dopiero nauczać innych?

Aha, ja słyszałem, że czerwona kapusta to biała skrzyżowana z burakami, a od innej osoby, że po prostu rośnie niedaleko buraków. Kłopot w tym, że jeżeli ktos tak mysli, to najwyżej bedzie mu mniej smakowało, ale przeciez kapusta go nie pogryzie. A mieszaniec kaukaza, hmm.. ja bym się nie zakładał.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 2 lip 2007, o 17:33

ValdeQ napisał(a):Aha, ja słyszałem, że czerwona kapusta to biała skrzyżowana z burakami, a od innej osoby, że po prostu rośnie niedaleko buraków. Kłopot w tym, że jeżeli ktos tak mysli, to najwyżej bedzie mu mniej smakowało, ale przeciez kapusta go nie pogryzie.

:rotfl:
ValdeQ napisał(a): A mieszaniec kaukaza, hmm.. ja bym się nie zakładał.

I owszem, ja również nie :?
Marcin, zrobisz, jak uważasz, ale myślę, że powinieneś zwrócić jednak uwagę na to, co mówi ValdeQ.
Tym bardziej, że sam też masz obawy, więc zrób to, co Ci podpowiada intuicja, nie kieruj się pięknym wyglądem psa, i nie myśl, że "jakoś to będzie", bo sam wygląd, to nie wszystko, a może się okazać, że będzie różnie .
Nie zniechęcam Cię do kupna tego psa, ale zachęcam do ponownego przemyślenia sprawy :wink: .
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 3 lip 2007, o 13:09

to akurat nie wierzymy. gdyby byli rasowymi, to zgodnie z regulaminem związkowym nie możnaby ich krzyzować z inna rasą. Więc sprzedawca jest oszustem.

Dalej: skąd niby wiadomo, jakie cechy będzie mieć potomstwo różnych ras? Masz może doktorat z genetyki? Nawet jeśli tak, to juz przy próbie odgadnięcia umaszczenia będzie loteria.

myszunia napisał:
wszystko zalezy od tego jak pies zostanie wychowany


Nie słyszałaś nic o dziedziczeniu? To może najpierw na kilka latek do szkoły, a potem dopiero nauczać innych?

Aha, ja słyszałem, że czerwona kapusta to biała skrzyżowana z burakami, a od innej osoby, że po prostu rośnie niedaleko buraków. Kłopot w tym, że jeżeli ktos tak mysli, to najwyżej bedzie mu mniej smakowało, ale przeciez kapusta go nie pogryzie. A mieszaniec kaukaza, hmm.. ja bym się nie zakładał.

_________________
Towarzysze Forumowicze! Zakładajcie albumy foto w Galerii Psiaki http://www.psiaki.pl/cpg/
zauwarzylam ze ciagla sie mnie czepiacie.pierwsze sugerowaliscie ze jestem z tych co na owczarka szkoczkiego wola lessi ,a na berdedyna betowen!teraz posylacie do szkoly.to bezszczelne!nikogo nie pouczalam,raczej przedstawialam moje zdanie na ten temat. po to, to forum chyba jest PRAWDA??nierozumiem dla czego zakladacie ,ze wlasciciel celowo zkrzyzowal te psy.moze nie dopilnowal suni??,moze bal sie ,ze bedzie mial problem z oddaniem psow?i napoczatku powiedzial,ze to beda bernardyny.tylko on wie jak bylo.na jego usprawiedliwienie jest to ,ze byl szczery i powiedzial o tym,ze psy to mieszance.teraz szuka dla nich domu ,a wy nie pomagacie w tym by psiaki go znalazly.! wy kochacie psy?chyba tylko swoje!!!przeciez jak tak bedziecie pisac jakie to moga te szczeniaki byc niebezpieczne gdy dorosna to nikt ich niewezmie,nikt juz nie bedzie chcial mieszancow.a co waszym zdaniem znimi??przeciez one juz sie urodzily ,moze uspac???a moze do schroniska oddac??ludzie to sa przeciez male szczeniaczki .i jezeli piszecie ,ze co z tego ,ze rodzice sa psami rasowymi,to co z tego,ze ojciec jest kalkazem? :evil:
Gość
 

Postprzez ValdeQ 3 lip 2007, o 13:42

Drogie Dziecko,

niestety wygląda na to, że cierpisz na rozpowszechniony ostatnio syndrom aroganckiej trzynastolatki.

Nie możesz równoczesnie być ignorantem i ekspertem.

Nie nieprawda, forum nie jest po to, żeby "doradzać" ludziom nie mając zielonego pojęcia, o czym się pisze. Ludzie maja czasem powazne problemy i nie wolno z tym igrać, podobnie jak nie wolno "doradzac" ludziom jak sie rozbraja bombę, jesli się nie jest saprem.

Tak, popełnianie tylu błędów w jednym zdaniu kwalifikuje Cię w pierwszej kolejności do szkoły i to raczej na długie lata.

Tak, uważam, że to świetnie byłoby, gdyby nikt tych szczeniaczów nie chciał. Może ten bydlak ich producent z braku zysku zajmie się wytwarzaniem mioteł lub czegoś innego, co nie jest żywe.

Zacznij więcej czytać, a mniej pisać, to nikt się nie będzie "czepiał". Jeśli potrafisz. My nie bardzo chcemy czytać wypowiedzi zawierające nieistniejące słowa np. "kalkazem" albo "zkrzyzowal".
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 3 lip 2007, o 15:06

ValdeQ napisał(a):Nie nieprawda, forum nie jest po to, żeby "doradzać" ludziom nie mając zielonego pojęcia, o czym się pisze. Ludzie maja czasem powazne problemy i nie wolno z tym igrać, podobnie jak nie wolno "doradzac" ludziom jak sie rozbraja bombę, jeśli się nie jest saperem.

ValdeQ ma stuprocentową rację, więcej szkody robisz tymi swoimi "dobrymi radami", niż pożytku. A co będzie, jeśli ktoś, przeczytawszy Twoje światłe rady, weźmie jakiegoś psa, a potem sobie z nim nie poradzi? Odda? Do tragedii dojdzie? Pomyśl najpierw,zanim coś napiszesz :roll:

ValdeQ napisał(a):Zacznij więcej czytać, a mniej pisać, to nikt się nie będzie "czepiał". Jeśli potrafisz. My nie bardzo chcemy czytać wypowiedzi zawierające nieistniejące słowa np. "kalkazem" albo "zkrzyzowal".

Albo "Sznalcer"..... 8)
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez myszunia 4 lip 2007, o 02:05

ani razu nie napisalam ,zeby wzieli tego psa!!!wiec niewiem z kad te brednie. .jestem w wielkim szoku :shock: jacy wy madrzy sie robicie.jak szybko przychodzi wam oceniane innych!szkoda,,ze wasze wychowanie nie jest tak swietne jak wasza ortografia!!nikt chyba nie nauczyl was szacunku do ludzi,a szkoda.zapewne wasi rodzice nie mieli zbyt duzo czasu dla was ,wiec kupili pieski by wam to jakos wynagrodzic.i tak psy staly sie waszymi najlepszymi przyjaciolmi.smutne,ale dla nie ktorych z was pewnie prawdziwe.coz rozczarowalam sie tym forum.doklaniej wami.sorki,za bledy jesli je popelnilam,ale nie stety nie jestem mistrzem ortografi :wink: to co napisalam jest kierowany tylko do tych ktorzy wypowiadali sie na moj temat. P.S MICHAL JESLI DALEJ ROZWAZASZ KUPNO PSIAKA,MYSLE ZE POWINIENES POMYSLEC O JAKIEJS LAGODNEJ RASIE ,BO WSZYSCY CHYBA POPINELI FAKT ,ZE PLANUJECIE KIEDYS POWIEKSZENIE RODZINY.MYSLE ZE LABRADOR BYLBY DLA WAS SWIETNYM PSEM.TYM BARDZIEJ,ZE NIE MASZ DOSWIADCZENIA.
myszunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 00:44

Postprzez Basia_sz 4 lip 2007, o 05:00

No ja przepraszam bardzo :shock: Czy myśmy Cię w jakiś sposób obrazili? Użyliśmy jakichkolwiek niecenzuralnych słów?
Mojemu wychowaniu nie mam nic do zarzucenia :roll:
Nikt nie napisał, że doradzasz Marcinowi kupno tego psa :roll: Chodziło nam o to, że przecież mnóstwo ludzi czyta to forum, niekoniecznie się wypowiadając, więc, trzeba się zastanowić, co się pisze, żeby dobre rady nie skończyły się jakąś tragedią, lub kolejny pies nie wylądował w schronisku z powodu tego, że właściciel sobie z nim nie radzi.

A rodzice nie kupili mi psa, niestety, chociaż bardzo Ich o to prosiłam.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 4 lip 2007, o 10:06

myszunia napisał(a):nikt chyba nie nauczyl was szacunku do ludzi


Właśnie pisanie takich wypowiedzi jak Twoje, czyli ciurkiem długie zdanie, nieczytelne, pełne błędów, świadczy o braku szacunku dla czytających. Muszą oni włożyć prace w próbę zrozumienia Twojej wypowiedzi, ponieważ Tobie nie chcało sie poświęcić 15 sekund na jej sprawdzenie i sformatowanie.

Od czasu wymyślenia przez prawników tzw. "dysleksji" są osoby które wręcz chlubią sią swoim nieposzanowaniem języka. To jest żałosne. Jeśli nie chce Ci się pracować nad pisownią, to możesz tekst sprawdzać automatycznie przed jego wysłaniem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ania_Ś 4 lip 2007, o 11:36

Ja bym nie brała. Główny powód jest taki że mimo iż przyjęło się że bernardyny są spokojne to nie wiemy w jakich warunkach jest trzymana matka, jak jest wychowywana i jaki ma charakter. Pewnie jest bez papierów a każdy może powiedzieć że jest w 100 % rasowa czy tam czysta jak kto woli :roll: .
Owczarki kaukaskie mam 2 w swojej okolicy. Jeden jest spokojny a koło drugiego nie można przejść zwłaszcza z psem bo pies zachowuje sie tak jakby chciał rozerwać albo przeskoczyć ogrodzenie i nas pozagryzać .
I charakter psa nie zależy tylko od naszego dobrego wychowania bo z niektórymi genami nie można walczyć.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez myszunia 4 lip 2007, o 13:06

basia nie trzeba uzywac przeklenstw,by kogos urazic!!! ValdeQ to co ty napisales o dysleksji,to czysta dyskryminacja osob ktore na nia cierpia.moglabym pomyslec ,ze jestes jakims starym zaprzyproszeniem upierdliwym polonista ,ale twoje wypowiedzi na to nie wskazuja :lol: nie bede marnowala czasu na takie brednie poniewaz najwyrazniej nie mam go tyle co wy!!! mozna bylo przeciez napisac tak jak Ania_Ś.ona przynajmniej napisala konkretne rzeczy.nie obrazajac przytym innych uzytkownikow.
myszunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 00:44

Postprzez ValdeQ 4 lip 2007, o 13:21

myszunia napisał(a):mozna bylo przeciez napisac tak jak Ania_Ś.ona przynajmniej napisala konkretne rzeczy


Szkoda, że nie chcesz sobie wziąć tego przykladu do serca.

A tzw. "dysleksja" jest w 90% zwykłą wymówka dla leni, którym się nie chce uczyć języka. W pozostałych przypadkach, czyli rzeczywistego uszkodzenia mózgu, nie pozbawia to tych osób możliwości korzystania z automatyczej korekty pisowni. Jest za darmo np. w przegladarce Firefox.

W pełni się solidaryzuję ze "starymi upierdliwymi polonistami". Mogę być tak nazywany i traktuję to jako powód do dumy. Natomiast "dyslektyk" to byłaby straszna obelga.

Tak, pewne osoby są dyskryminowane na tym forum, jeśli nie potrafia zaakceptować obowiązujacych norm.

A prawdziwa dyskryminacja jeszcze rzed Tobą: jeśli nie nauczysz się pisać, to nie dosaiesz zadnej sensownej pracy, bo takowa wymaga umiejętności pisania. Będziesz w pomarańczowej kamizelce za tramwajem biegać. Ale to nie moje zmartwienie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gonia 4 lip 2007, o 15:56

myszunia,a mnie obraża Twoja ignorancja i arogancja :evil: Nie masz pojęcia jak prawidłowo napisać rasę,a piszesz o psychice jakbyś była świadoma tego o czym chcesz powiedzieć.Poczytaj co to genotyp,fenotyp,mutacje.A najlepiej zacznij od początku-co to jest gen!
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Panibee 4 lip 2007, o 23:08

Myszunia, nie ma w Tobie pokory ani umiejętności przyznawania się do błędów. Nie unoś się tak, przemyśl i przeanalizuj, a potem dopiero odpisuj. Nikt Cię nie obraził, wytknięto Ci tylko błędy i braki. Poza tym rozmawiasz tu również z dorosłymi, a nie tylko z rówieśnikami.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez myszunia 5 lip 2007, o 01:22

moj drogi!!! w twoim poscie znalazlam tak wiele niedorzecznosci,ze poczatkwo mialam ochote poprostu cie zignorowac,ale nie!!!twoja pseudo wszechwiedza jest na tyle irytujaca ,ze jeszcze raz dam ci ta przyjemnosc do polemiki ,chociaz nie widze w tobie rywala.by dalej sie nie rozpisywac moze wypunktuje twoje bezplodne wypociny moj ''omnibusie''. 1.czytajac twoj post sama natknelam sie na wyrazy typu :rzed toba ,nie dosaiesz???czy to jakas pozostalosc jezykowa o ktorej pewnie sam profesor miodek niewie,czy poprostu analfabetyzm wturny???2.jesli chodzi o twoja solidaryzacje z polonistami ,to nie jestem pewna jej obustronnosci. 3.nie dokonca zgadzam sie z twoja teoria ,ze 90%dyslektykow to lenie (tak na marginesie na jakich statystykach sie opierasz??)i bycie nim nazwanym to obelga!moze ci przypomne ,lub nawet oswiece ,ze byli nimi:George Washington - 1. Prezydent USA 1789-97
Thomas Jefferson - 3. Prezydent USA 1801-09
John F. Kennedy - 35. Prezydent USA 1961-63, zamordowany w Dallas, w stanie Teksas
George H. W. Bush - 41. Prezydent USA 1989-1993
George W. Bush - 43., obecny Prezydent USA od 2001
Liz Taylor - amerykańska aktorka
John Lennon - muzyk, znany z zespołu "The Beatles"
Leonardo da Vinci - znany i ceniony wynalazca, naukowiec, malarz
Pablo Picasso - hiszpański malarz
Karol Darwin - biolog
Quentin Tarantino - scenarzysta, reżyser
Thomas Alva Edison - wynalazca
Albert Einstein - fizyk, naukowiec 4.jesli cala twoja wiedza ogolna wyglada podobnie to prosze cie abys natychmiast opuscil to forum ,bo wystawiasz sie na smiesznosc i razisz swa glupota!!! p.s.nawiazujac do pracy w pomaranczowych kamizelkach to i nawet tam miejsca nie widze dla ciebie .jak to moja psorka wielokrotnie powtarzala osoba twojego pokroju "filozofia podworkowa niestety nadal nie znajduje sie w zadnym rankingu "" no i na samym koncu sorki za bledy:)
myszunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 00:44

Postprzez Atena 5 lip 2007, o 06:28

:ojej: jeśli ValdeQ ma "pseudo wszechwiedzę" to ja nawet nie chcę myśleć, jak określić twoją wiedzę i twój poziom inteligencji, który zresztą nam w powyższym poście przedstawiłaś :roll:

A jak już się kogoś czepiasz (nawiasem mówiąc zwykłych literówek, a nie błędów ortograficznych :roll: ), to proszę bardzo, daleko nie trzeba szukać:

myszunia napisał(a):niewie (...) poprostu (...) dokonca (...)

każdy z tych wyrazów pisze się osobno: nie wie, po prostu, do końca :roll:

myszunia napisał(a):wturny

pisze się przez ó: wtórny

myszunia napisał(a):jesli cala twoja wiedza ogolna wyglada podobnie to prosze cie abys natychmiast opuscil to forum ,bo wystawiasz sie na smiesznosc i razisz swa glupota!!!

dałabym ci taką samą radę, ale nie chcę być wredna 8)

A tak nawiasem mówiąc, czy twoja psorka nie nauczyła cię, że jak cytujesz czyjś tekst, to należy podać jego źródło :?: Poza tym, ładnie to tak kopiować z Wikipedii :?: :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints