Pudel miniaturowy

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Pudel miniaturowy

Postprzez Tobi 21 lut 2006, o 00:25

Moja rodzina ma zamiar kuoiś pudla miniaturkę ale ma kilka pytań na które nie moze znaleźć odpowiedzi może wy mi pomożecie ??
Oto kilka z nich
Czy pudel może przebywać z innymi psami, czy trzeba go strzyc jeżeli tego się nie będzie robiło to co może być?? Miej więcej jakiego wzrostu rośnie?? Czy jest posłuszny ?? Czy jest tak zwaną maskotką że np. jak będzie pudel dorosły czy w tedy wszystkim da się pogłaskać?? Ile miesięcy musi mieć aby zakupić?? I cO JESZCZE MUSZę WIEDZIEć PRZED ZAKUPEM PUDLA . Proszę opiszcie mi jeszcze tą rasę
Tobi
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Pudel miniaturowy

Postprzez Tobi 21 lut 2006, o 00:33

I jeszcze mam pytanie czy pudla można samemu strzyc jeżeli się na tym nie zna jak tak to jaki sprzęt trzeba mieć??
Tobi
 

Postprzez Tinus 21 lut 2006, o 10:31

bardzo dużo wymagasz.. osobiście proponuję Ci zakup książki o pudlach i dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć... a u nas nikt aż tak obszernej odpowiedzi Ci nie da. Przynajmniej tak mi się wydaje :)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez ValdeQ 21 lut 2006, o 10:31

1. Pudel może zgodnie koegzystować z innymi psami.

2. Są 4 wielkości pudla, można sobie wielkość dobrać do upodobań.

3. Pudle są bardzo inteligentne i wdzięczne w układaniu.

4. Z reguły nie przejawiają agresji do ludzi.

5. Strzyżenie pudla do formy wystawowej może przeprowadzić wyłącznie profesjonalista i to nie każdy. Strzyżenie amatorskie jest w zasiegu mozliwości właściciela.

6. Nestrzyżony bedze zarośniety i sfilcowany.

7. Do strzyżenia trzeba mieć maszynke i/lub trymer(y). Maszynki dla ludzi sie nie nadaja, są za słabe, potrzebna jest specjalna maszynka dla psa.

8. Szczenięta się odbiera z hodowli w wieku 8 do 10 tygodni.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Tinus 21 lut 2006, o 10:32

no tak.. zapomniałam o ValdQu ;)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

pudel

Postprzez psiara i kociara vel dusz 21 lut 2006, o 10:42

Przede wszystkim są nadzwycza mądre,<tylko go nie uczłowieczaj> ich ogromną zaletą jest to ,że nie lnieją,malutkie ,drobniutkie i wesołe,wieki temu miałam morelową suczke ,po pierwszej wizycie u fryzjera sama nauczyłam się strzyc,teraz jest fajnie bo każdy sprzęcior jest dostępny,a ja miałam tylko nożyczki i dobre chęci.
psiara i kociara vel dusz
 

Postprzez Anna i Bona 25 lut 2006, o 19:21

Jestem dumną włascicielką pudla miniaturowego. Bona jest prawie dorosła - ma 11 mies, więc juz nie rośnie - obecnie ma 28 cm.
Jest przyjaźnie nastawiona do wszystkich. Bez obaw głaszczą ją nawet obce dzieci. Jest posłuszna, szybko sie uczy.
Od poczatku strzygę ja sama nożyczkami i wychodzi mi to bardzo dobrze. Przyzwyczaiła się i grzecznie leży przez całe strzyzenie.
Nie zostawialiśmy jej nigdy na długo samej w domu. Pudle chcą być wszędzie z właścicielami- rozstania bardzo przeżywają.
Kupiliśmy ja w wieku 4 mies. - była juz nauczona czystości, nie siusiała na dywany.
A odnosnie przebywania z innymi psami: Bona jeździ do moich rodziców gdzie są 2 owczarki niemieckie i 4 koty. Wszyscy czują się dobrze w swoim towarzystwie. Ale.. powodem dla którego sprzedali ją poprzedni właścieciele w wieku 4 mies. było to że, jamnik i owczarek niem, z którymi mieszkała ją gryzły.
Anna i Bona
 

Postprzez Gość 25 lut 2006, o 19:25

a ile trzeba z pudlem wychodzić i co ile strzyc czy jeszcze coś możesz mi poradzić przed zakupem
Gość
 

Postprzez Anna i Bona 25 lut 2006, o 19:34

Wychodzimy z nią na spacery 4-5 razy dziennie, rano ok.7.30, a ostatni raz ok.20-21, wiec długo wytrzymuje - prawie 12 godz. w nocy śpi jak dziecko :lol:
Strzyżenie zalecane jest co 3 mies. jednak latem strzygłam ją co ok 1,5 mies, aby ładnie wygladała i by jej nie było gorąco. Szczególnie na pyszczku, który strzyże się naprawdę krótko, włosy błyskawicznie odrastają. :D A od października na razie jeszcze strzyżenia nie było- czekamy na ocieplenie.
Anna i Bona
 

Postprzez Gość 25 lut 2006, o 20:14

i czy można strzyc nożyczkami czy maszynką do golenia dla ludzi czy trzeba mieć specjalny sprzęt?? jaki ?? ile może kosztować
Gość
 

Postprzez Basia_sz 26 lut 2006, o 08:29

Nie czytamy uważnie :?:
Przecież ValdeQ napisał, że maszynki dla ludzi się nie nadają, trzeba mieć specjalną dla psa :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Rex 26 lut 2006, o 13:58

Właśnie.

P.S.
Zaczyna mnie zastanawiać to czy to nie jest właścicielka Dudusia
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez KasiK 26 lut 2006, o 14:39

Niee oby ten nocny koszmar się nie spełnił..... :shock: Proszę!
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

pudel miniaturowy

Postprzez psiara i kociara vel dusz 26 lut 2006, o 15:44

Orany,a czym sie różni pudel mini. od innego psa?-tak samo trzeba z nim wychodzić na spacery jak z innymi,tradycyjne trzy razy to minimum,ale masz ochote wychodzisz cześciej .Na 100% ze szczeniakiem trzeba chodzić duuuuużo częściej ,ja swoje maluchy <wynosilam>przy pierwszym przebudzeniu ,4 rano w koszyczeki z 3 p. na trawke ,ale 4 miesieczne maluszki już nie załatwiały się w domu.
psiara i kociara vel dusz
 

pudle

Postprzez marta547 19 maja 2007, o 09:04

pudla trzeba strzy cregularnie co tzy miesiące nie wolno robić tego samego poniewaz mozesz go uszkodzić i nadac mu przerazliwy wygląd pudle miniaturka uzyskuje do 35cm wzrostu i moża bawić sie z innymi psami pod warunkiem ze nie jets to pies chory pudla mozna głaskac ale dopiero jak urosnie np.6,9 tygodni jezeli go takiego kupujesz b o ja kupiłam swojego jak miał 3 miesiące do pudla trzeba miec prepararat do rozczesywania siersci ,grzebień o szerokim rostawie zebów ,i 2 szczotki metalowe, pudla trzeba kąpac co 2 tyg. szamponem dla psów długowłosych
marta547
 

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints