ceny chihuahua

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez olwo 22 sie 2007, o 18:04

"hodowca", który sprzedaje psy bez rodowodu jest pseudohodowcom. "Produkuje" szczenięta tyklo ze względu na kasę, rzadko troszcząc się o ich zdrowie.
Więcej o pseudohodowcach:
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://pseudohodowle.ovh.org/

Zastanów się, czy chcesz nabijać kieszenie takim ludziom...
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez kmysz 23 sie 2007, o 09:17

a jak hodowcy urodzi się powiedzmy 7 szczeniaków a tylko kilka z jednego miotu moze miec rodowód? to tamte będą bez rodowodu i z hodowli.
kmysz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 10:53

Postprzez Panibee 23 sie 2007, o 10:40

Kmysz, myśmy tyle ten temat wałkowali, że szkoda gadać. Poczytaj sobie o tym na naszym forum i poczytaj sobie o pseudohodowcach, pooglądaj zdjęcia psów z takich CHodowli i filmiki też. Pomyjając aspekty moralne, po prostu Ci się nie opłaca kupić psa nierodowodowego. W 9/10 przypadków to psy z wadami lub chore, a koszty leczenia przekroczą cenę rynkową szczenięcia. Poza tym kupując psa bez rodowodu, kupujesz kundelka. Ja nie mam nic przeciwko nierasowcom (sama jednego posiadam), ale płacić jakieś np. 600 zł za kundla?


Z hodowli wszystkie szczeniaki mają rodowód czy też metryczkę, nieważne ile ich jest. Mówienie o szczeniaku bez rodowodu po rodowodowych rodzicach jest najzwyczajniej w świecie oszustwem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Diana S 23 sie 2007, o 13:06

panibee napisał(a):Kmysz, myśmy tyle ten temat wałkowali, że szkoda gadać. Poczytaj sobie o tym na naszym forum i poczytaj sobie o pseudohodowcach, pooglądaj zdjęcia psów z takich CHodowli i filmiki też. Pomyjając aspekty moralne, po prostu Ci się nie opłaca kupić psa nierodowodowego. W 9/10 przypadków to psy z wadami lub chore, a koszty leczenia przekroczą cenę rynkową szczenięcia. Poza tym kupując psa bez rodowodu, kupujesz kundelka. Ja nie mam nic przeciwko nierasowcom (sama jednego posiadam), ale płacić jakieś np. 600 zł za kundla?


Z hodowli wszystkie szczeniaki mają rodowód czy też metryczkę, nieważne ile ich jest. Mówienie o szczeniaku bez rodowodu po rodowodowych rodzicach jest najzwyczajniej w świecie oszustwem.

Słuszna uwaga i rada :wink: .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez olwo 23 sie 2007, o 18:46

Mówienie o szczeniaku bez rodowodu po rodowodowych rodzicach jest najzwyczajniej w świecie oszustwem.

Nie zawsze :P (oczywiście żeby nie było - jestem ZA r=r, ale uwielbiam się doczepiać do najdrobniejszych rzeczy :twisted: no chyba, że chodzi o porządek w moim pokoju :lol: ) Rodzice mogą mieś rodowód, a ich pociechy nie. W kilku przypadkach:
1. Rodzice byli różnych ras :P
2. Nie mieli uprawnień hodowlanych
3. Właścicielowi po prostu nie chciało się zgłaszać miotu :evil: bo przecież na psiakach bez rodowodu więcej się zarobi :evil:
Ale takie tłumaczenie chodowcy w (hmm... powiedzmy...) ok. 98% przypadków jest KŁAMSTWEM :!:
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postprzez corny 28 paź 2007, o 20:10

Ja kupiłam suczkę bez rodowodu z nosówką :( ,ale ją uratowałam :D
corny
 

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints