Bulterier ???

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Bulterier ???

Postprzez Emes 27 mar 2006, o 23:12

Witam.
Od dłuższego czasu pooszukuję dla siebie psa. Przejrzałem wszystkie rasy po parę razy. I bardzo pod każdym względem pasuje mi Bulterier. Charakter rasy jest wręcz podobny do mojego charakteru (inteligencja, temperament) ;-) Wiem że z tym psem byśmy się rozumieli. Oglądałem już nawet doskonałe szczeniaki z bardzo dobrej hodowli... Ale cały czas zastanawiam się co będzie jak za parę lat w domu pojawi się d z i e c k o ? To jednak poważna sprawa.
Nadmienię że psy w domu miałem od zawsze - Pudla (miły ale memłak), Charta Rosyjskiego (uparty, wielki, nie za mądry ale spokojny i z medalami), Owczarka Niemieckiego(jak to typowy pies).
Buli -tak ma się nazywać (z rodowodu oczywiście inaczej;). Pomijam że każdy pierwsze co mówi - pies morderca, choć przyznają że pies jest ciekawy a wręcz dizajnerski.
O wychowanie psa się nie martwię, ale czy jednak ryzykować ?
Bo przecież można mieć np. Berneńskiego - ostoję opiekuńczości.

Proszę o opinie, albo sugestie ale tylko od ludzi którzy mają bądź mieli Bulteriery, bardzo mi pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Pozdrawiam
Michał w rozterce.
Emes
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 28 mar 2006, o 10:37

Nie mam bullteriera, ale codziennie spotykam się z bulikiem, który jest ostoją cierpliwości :lol: Nie wiem jak by się zachowywał w stosunku do małego dziecka, ale wiem, że ten okaz jest wychowwany z 8 letnią dziewczynką. Poza małymi incydentami kradzieży zabawek zadnych innych scysji między nimi nie było :lol: Fakt, bullterier jest indywidualistą w grupie psów (to wszystko wynik moich obserwacji w przypadku tego jednego okazu), ale również doskonale się z nimi bawi :wink:
Tyle na razie mogę powiedzieć. Jak mi się coś przypomni to dopiszę :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marmara_19 28 mar 2006, o 10:39

znam bullki i odpowiednio ulozone i przyzwyczajane do dzieci powinny byc ok:) i zdiecku krzywdy nie zrobia... ale oczywiscie jak obojetnie przy jakies rasie.. dziecka z psem sam na sam sie nei zostawia:) bulliki sa swietne:D:D ale neistety nie mam takeigo:(( a tylko ONka;p
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Re: Bulterier ???

Postprzez kuzi 28 mar 2006, o 17:13

Emes napisał(a):Witam.
Od dłuższego czasu pooszukuję dla siebie psa. Przejrzałem wszystkie rasy po parę razy. I bardzo pod każdym względem pasuje mi Bulterier. Charakter rasy jest wręcz podobny do mojego charakteru (inteligencja, temperament) ;-) Wiem że z tym psem byśmy się rozumieli. Oglądałem już nawet doskonałe szczeniaki z bardzo dobrej hodowli... Ale cały czas zastanawiam się co będzie jak za parę lat w domu pojawi się d z i e c k o ? To jednak poważna sprawa.
Nadmienię że psy w domu miałem od zawsze - Pudla (miły ale memłak), Charta Rosyjskiego (uparty, wielki, nie za mądry ale spokojny i z medalami), Owczarka Niemieckiego(jak to typowy pies).
Buli -tak ma się nazywać (z rodowodu oczywiście inaczej;). Pomijam że każdy pierwsze co mówi - pies morderca, choć przyznają że pies jest ciekawy a wręcz dizajnerski.
O wychowanie psa się nie martwię, ale czy jednak ryzykować ?
Bo przecież można mieć np. Berneńskiego - ostoję opiekuńczości.

Proszę o opinie, albo sugestie ale tylko od ludzi którzy mają bądź mieli Bulteriery, bardzo mi pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Pozdrawiam
Michał w rozterce.

Bulteriery cechują się dobrym kontaktem z dziećmi. Jeżeli masz naprawde duże wątpliwości, to może zastanów się nad Staffikiem. Posiada bardzo podobny charakter do bulików, a twierdzi się, że jest to najlepsza rasa do domów z małymi dziećmi. :) Polecam zapytać o zdanie ludzi bardziej doświadczonych >> http://amstaff.civ.pl/forum/
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Gość 30 mar 2006, o 14:57

Dzięki za informację.

Pzdr
Gość
 

Postprzez borderek 31 mar 2006, o 16:38

Dobrze wychowane bulterriery to wspaniałe psy rodzinne,znajomi mieli suczkę poprostu przekochana,cierpliwa,uwielbiała ludzi.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

bulteriery

Postprzez mania1119 13 maja 2006, o 14:29

Mialam dwie bulterierki.Jedna byla istnym Aniolem,Jej corka niestety juz byla troche inna...Luna(starsza) byla najbardziej altruistycznym,spokojnym i cierpliwym psem,jakiego kiedykolwiek mialam.Funny (Jej corka )byla nieco znerwicowana,z tym ze okolo polowy pierwszego roku zycia ciezko chorowala.Moglo to niewatpliwie odbic sie na Jej psyche.Luna nadawalaby sie do dzieci idealnie,tym bardziej ze nie byla ani zaborcza ani zazdrosna.Obie w domu byly bez zarzutu,Funny miala pewna sklonnosc do konfliktow na zewnatrz. Bardzo duzo zalezy od wychowania,ale charakter po czesci jednak idzie w genach.Dla rodziny polecami Ci tylko SUKE,absolutnie nie PSA bulteriera.Maja w wiekszosci sklonnosc do dominacji i znacznie trudniej je wychowac.Zauwaz,ze w tej rasie czesciej póznego wieku dozywaja suki,psy jakos niekoniecznie (domysl sie).Wiekszosc hodowcow ktorzy mieli psy (płec) miewali klopoty.W kazdym razie na pewnym etapie w mieszkaniu mialam dwie bulterierki i owczarka niemieckiego (suki)(w bloku),a potem owczarka i bulterierke i krolika- i wszystko grało!
mania1119
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 08:05

Postprzez katstan 26 cze 2006, o 15:34

Uwielbiam bullterriery. Zamierzam sobie kupic psa tej rasy. Bulki są piękne i oryginalne. Ich charakter też mi odpowiada.
Avatar użytkownika
katstan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 110
Dołączył(a): 26 cze 2006, o 10:27
Lokalizacja: K-ce miasto jedno na 100!

Postprzez Iwonaa 28 cze 2006, o 11:28

Że pies jest na liście agresywnych, nie znaczy że taki jest naprawde.
Jeśli chodzi o pojawienie się dziecka w rodzinie, to ja polecam za wczasu spotkania z dziećmi(może masz kuzynki, kuzynów) na spacerach pozwalać troszkę dzieciom na pogłaskanie od małego.
Jak polubi od małego zabawe z dziećmi, przytulanie i głaskanie to będzie ok.
Problem również tkwi w póxniejszym przyzwyczajeniu dziecka do psa.
Nie tylko psa musisz nauczyć tolerancji wobec dziecka ale również dziecko nauczyć tolerancji wobec psa.
Iwonaa
 

Postprzez Demeter 29 cze 2006, o 16:49

Ja chce sobie kupic bulka ale miniaturke ale sie troszke wacham gdzies czytalam ze te psy sie wolno ucza i nie sa dla poczatkujacych wiec nie wiem co robic mama chce grzywacza chinskiego a ja bulka min. :roll:
Psy patrza na nas z szacunkiem, koty z pogarda, a swinie jak na rownych sobie...

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzta.
Avatar użytkownika
Demeter
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 223
Dołączył(a): 27 cze 2006, o 14:02
Lokalizacja: Belgia

Postprzez Lucjusz 29 cze 2006, o 21:46

Bulka mini to musisz sobie sprowadzić chłopcze z wysp :]
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez joan 29 cze 2006, o 22:54

Lucjusz napisał(a):Bulka mini to musisz sobie sprowadzić chłopcze z wysp :]

nieprawda, na kontynencie też są hodowle :)
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Lucjusz 30 cze 2006, o 09:04

Może i są, tylko jestem ciekaw ile miotow maja np. w roku :)
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez joan 30 cze 2006, o 09:10

Wiem, że w tej chwili w jednej hodowli są szczeniaczki z dwóch miotów :)
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Lucjusz 30 cze 2006, o 14:34

ooo, to nie wiedziałem .
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints