Bulterier ???

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Bullterrier Maniac 8 kwi 2007, o 22:32

panibee napisał(a):Zawsze mnie dziwią ludzie, którzy chcą mieć psy uznawane za agresywne. Czy to zarozumiałość w stylu "Mnie się na pewno uda"? Jakiś czas temu był program w tvp1, m.in. mówiono o bullterierach i pochodnych. Wypowiadała się pani ze związku kynologicznego i mówiła, że te psy mają silny instynkt zabijania, bo tak je wyhodowano. To psy, które gryzą, by zagryźć. Czy pamiętacie rok temu amstafkę, która zagryzła swoją 14-letnią właścicielk, kiedy ta zemdlała? Może moja wyobraźnia jest zbyt wybujała, ale nie odważłabym się mieć psa, który nie lubi innych psów i może (wiem, że nie musi) być niebezpieczny dla ludzi. Powiecie, że to kwestia wychowania. Pewnie czasem tak, ale to są zwierzęta, a te przede wszystkim kierują się instynktem. Kiedy kupowałam psa, amam 8-letnią dziewczynkę, pierwsze pytanie, jakie zadawałam: czy jest pies agresywny? I jak widać wzięłąm takiego, który jest jej zupełnie pozbawiony. Nie wyobrażam sobie innaczej, mając dziecko.


Wiecej telewizji, mniej doswiadczenia, powodzenia..
Bullterrier Maniac
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Bullterrier Maniac

Postprzez Gość 8 kwi 2007, o 22:36

panibee napisał(a):Nie wiem, czy wiesz, żę w Niemczech wszystkie bull i podobne są sterylizowana, chcą, by ta rasa wygasła w Niemczech. Przecież ja nie wymyśliłam takiej opinii o rasie, ona krąży od dawna.


Wszyscy wielbiciele Terrierow Typu Bull wiedza o tym i wiedza jaka jest tego przyczyna.
W niemczech powstawaly gangi, ktore tresowaly swoje psy kierujac agresje na ludzi, dlatego zabroniono hodowli tych psow, jednakze wystawy w Niemczech odbywaja sie i nikt nie zablokowal Grupy III.
Te psy nie maja w genach agresji!!
Maja temperament, czasem dominacje i upartosc.
Nie obserwuj prosze chlopaczkow z podworka i telewizyjnych felietonow ludzi pograzonych, bo to zakrawa na kpine i obelge ras tak ukochanych przez swoich wlascicieli.
pozdrawiam
Gość
 

Postprzez Gość 8 kwi 2007, o 22:45

panibee napisał(a): Czy pamiętacie rok temu amstafkę, która zagryzła swoją 14-letnią właścicielk, kiedy ta zemdlała? (...) Kiedy kupowałam psa, amam 8-letnią dziewczynkę, pierwsze pytanie, jakie zadawałam: czy jest pies agresywny? I jak widać wzięłąm takiego, który jest jej zupełnie pozbawiony. Nie wyobrażam sobie innaczej, mając dziecko.


A czy pamietasz setki innych przypadkow kiedy wlasciciel zostal oskalpowany przez swojego kundelka do kosci? A czy wiesz ze na szczycie statystyk pogryzien ludzi przez psy stoi "wielce inteligentny i rodzinny" Owczarek Niemiecki?
Moj 7miesieczny bratanek wychowuje sie w towarzystwie Bull Terriera i uwazam, ze ta rasa jest swietna jako towarzysz dla dziecka i psy te odznaczaja sie wielka cierpliwoscia i pokora w stosunku do dzieci.
A odnosnie Beagli wiem ze to psy z nadwyzka energii i trzeba uwazac, zeby dziecko nie zostalo zadeptane.
Gość
 

bullterier ??

Postprzez Gość 24 maja 2007, o 23:06

DO WŁAŚCICIELI BULI
od tygodnia mamy 4-miesięczną bulkę. Zdecydowaliśmy się na tą rasę, bo poza wyglądem pasuje nam charakter tego psa a przede wszystkim, wg tego co wczesniej czytalismy, psy te dobrze wychowują się z dziećmi. I tu pojawia się duży zgrzyt. Mamy 5-letnią córkę, która uwielbia ją głaskąć, dawać jej jeść i chodzić na spacer, ale pies jakoś tej sympatii nie odwzajemnia. Co wiecej kilka razy, niby w zabawie, dość mocną ją zadrapała zębem i córka nabrała do niej dystansu i trochę się jej boi. PORADŹCIE CO ROBIĆ. Jak odzwyczajać psa od takiego zachowania. Zresztą nas dorosłych też zdarzyło jej się capnąć, jak jej coś nie przypasowało. Jak powinnismy postępować? Błagam o radę, bo dochodzące do tego uwagi sąsiadów o psie morcercy sprawiają, że zaczynam wątpić w słuszność naszej decyzji. Chociaż poza tymi nielicznymi przypadkami bulka jest strasznie sympatyczna i przytulna
Gość
 

Postprzez Doda1211 25 maja 2007, o 13:40

nie jestem właścicielką teriera typu bull, ale wcześniej miałam rottkę, teraz boksera.
Piesek, który ma 4 miesiące to jeszcze szczeniak! musisz o tym pamiętać. Każdy szczeniak ma potrzebę gryzienia, gdy zmienia ząbki, ale nie tylko, poza tym musi sprawdzić co jest twarde, co miękkie, to jeden ze sposobów na jaki poznaje świat.
Mam nadzieję, że szkolisz już psiaka, im wcześniej zaczniecie, tym lepiej dla Was i Szczeniorka :)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Re: bullterier ??

Postprzez Bullterrier Maniac 23 sie 2007, o 23:47

Anonymous napisał(a):DO WŁAŚCICIELI BULI
od tygodnia mamy 4-miesięczną bulkę. Zdecydowaliśmy się na tą rasę, bo poza wyglądem pasuje nam charakter tego psa a przede wszystkim, wg tego co wczesniej czytalismy, psy te dobrze wychowują się z dziećmi. I tu pojawia się duży zgrzyt. Mamy 5-letnią córkę, która uwielbia ją głaskąć, dawać jej jeść i chodzić na spacer, ale pies jakoś tej sympatii nie odwzajemnia. Co wiecej kilka razy, niby w zabawie, dość mocną ją zadrapała zębem i córka nabrała do niej dystansu i trochę się jej boi. PORADŹCIE CO ROBIĆ. Jak odzwyczajać psa od takiego zachowania. Zresztą nas dorosłych też zdarzyło jej się capnąć, jak jej coś nie przypasowało. Jak powinnismy postępować? Błagam o radę, bo dochodzące do tego uwagi sąsiadów o psie morcercy sprawiają, że zaczynam wątpić w słuszność naszej decyzji. Chociaż poza tymi nielicznymi przypadkami bulka jest strasznie sympatyczna i przytulna


Zapraszam na w ww.forum.bullterrier.pl
Dowiesz sie tam co zrobic i jak postepowac.
pozdrawiam
Bullterrier Maniac
 

Postprzez Anashar 24 sie 2007, o 01:33

Anonymous napisał(a):A czy wiesz ze na szczycie statystyk pogryzien ludzi przez psy stoi "wielce inteligentny i rodzinny" Owczarek Niemiecki?

Tu się niestety zgodzę. Ale wiesz dlaczego tak jest? Ponieważ ta rasa stała się jedną z najpopularniejszych. I ludzie zaczeli ONki rozmnażać bez patrzenia na geny. Nieważne czy pies jest agresywny, ważne że będą za niego pieniądze. Sam mam agresywnego ONa więc wiem co mówię. Ale owczarek z naprawde dobrej hodowli po odpowiednio dobranych rodzicach może być wspaniałym rodzinnym psem. Ale psom z pseudohodowli nie ma się co dziwić, że zagryzają.

A co do terierów typu bull, chciałbym strasznie mieć pit bulla :) Wg. mnie to naprawdę świetne psy, rewelacynie nadają się do sportów (jak wszystkie bulki) Ale niestety póki co na 2 psy nie mam warunków, a szkoda bo w schronisku jest poprostu cudny pit. Odrazu się w nim zakochałem :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints