Cocker Spaniel

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Cocker Spaniel

Postprzez _Mikaa_ 13 paź 2007, o 13:22

Kto posiada psiaka tej rasy>potrzebuje kilku porad :)
Avatar użytkownika
_Mikaa_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:43
Lokalizacja: Nowe Drzewce

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Asmax 13 paź 2007, o 13:31

Może inaczej :) Jakich porad :?:
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Marysia 13 paź 2007, o 14:36

Jesli chodzi o Cocker sponiela, to moge Ci co nie co o tych psach powiedziec ,poniewaz znam kilka przedstawicieli tej rasy.
Drzwi obok mieszka ruda sunia Misia.
Praktycznie znam ja od szczeniaka.Kiedys bralam ja na spacery i byla czestym gosciem w naszym domu.
Napisz tylko co chcesz wiedziec ,a postaram sie Ci odpowiedziec.

Jesli ja chce sie dowiedziec czegos o danej rasie psow ,to dzwonie do hodowcy.Nigdy ten sposob mnie nie zawiodl ,wiec Tobie proponuje zrobic dokladnie to samo.


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez monitka 18 lut 2008, o 13:17

ja bym się chętnie o nich dowiedziała wszystkiego:)

czy mocno wypada im sierść?
czy mogą jeść od czasu do czasu domowe jedzonko?
czy wymagają wizyt w salonach pielęgnacyjnych tak jak jorki czy mogę sama się nimi zajmować?
czy nadają sie do mieszkania w bloku(60m kw) z 5 osobami?
i czy mogą zostawać same w domu przez 6h?

dzięki bardzo za odpowiedz:)
monitka
 

Postprzez pomarańcza 8 mar 2008, o 21:24

ja mam spanielka. xD
1.co do sierści to jak każdy pies jest okres, w którym psiak sie leni u spanieli jest to podobnie jak u innych psów. wiadomo sierść wypada, ale nie tak strasznie więc da się przeżyć. xD
2.co do domowego jedzenia to: potrawy przyrządzane w domu są niekiedy lepsze niż z puszki lub suchy pokarm, ale ja proponuje kupić książkę: jak zrobić domowe, psie jedzenie :) posiadam taką xD
3.można samemu przycinać spaniela, tylko trzeba umieć. niekiedy wizyta w salonie może tylko zniszczyć urok:/ mam na myśli, że jeśli chcesz chodzić do salonu dla psów to koniecznie muszą oni ścinać metodami fci. (miałam taki przypadek gdy posiadałam shih-tzu wygolili go golarką i zadowoleni, a psu później całkiem inaczej sierść wyrastała)
4.właśnie zastanów się czy to nie będzię za wielki problem pies w mieszkaniu z 5 osobami
5.myślę, że tak. mój pies naturalnie sam zostaje od rana aż do mojego powrotu ze szkoły (trzeba go tylko do tego przyzwyczaić, zostawiaj mu zabawki, lub inne rzeczy, żeby ewentualnie nie pogryzł ci czegoś z czego mógłby wyniknąć problem)

to są rady tylko z mojego doświadczenia. ja sama potrzebuję radę :D
jakich środków pielęgnacji mam użyć, aby sierść mojego psiaka była miękka, puszysta, i bardziej bujna. jak na spaniela ma ją (odnosze takie wrażenie) tłustą :/
pomarańcza
 

Postprzez Gość 9 kwi 2008, o 12:59

Ja posiadam Cocker spanielka czarnego od czterech lat.
1. moj piesek karmiony jest sucha karma oraz gotowanym kurczakiem z gotowana marchewka. Jestem zwolenniczka suchej karmy gdyz jest zbilansowana i dostarcza psu mineralów itd.
Nie ma problemu zoastaiwaniem psa tej rasy samego w domu jesli sie go dobrze wychowa, przyzwyczai do tego, psy te nie lubia samotnosci, ale sa madre wiec sie ucza szybko.

Jesli sie psa trymuje to nie ma duzo wlosow w miezkaniu.
Do pielegnacji siersci najlepiej uzywac kosmetykow dobrych firm (ja uzywam Iv San Bernard, kosmetyki sa drogie ale jakosciowo bardzo dobre). Oczywiscie pies musi byc kapany (nie tak jak niektorzy twierdza, ze psa najlepiej nie kapac), uzywajmy do tego dobrego szamponu, pozniej odzywki i rozczeszmy suszac.
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 18 kwi 2008, o 07:45

Anonymous napisał(a):Jesli sie psa trymuje to nie ma duzo wlosow w miezkaniu.
Do pielegnacji siersci najlepiej uzywac kosmetykow dobrych firm (ja uzywam Iv San Bernard, kosmetyki sa drogie ale jakosciowo bardzo dobre). Oczywiscie pies musi byc kapany (nie tak jak niektorzy twierdza, ze psa najlepiej nie kapac), uzywajmy do tego dobrego szamponu, pozniej odzywki i rozczeszmy suszac.


Napisałeś/aś nazwę kosmetyku tu powyżej... :wink: Możesz jeszcze dodać na co konkretnie ten kosmetyk jest?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez mysza.aneta 18 kwi 2008, o 12:00

Spanielu$Koczka napisał(a):
Anonymous napisał(a):Jesli sie psa trymuje to nie ma duzo wlosow w miezkaniu.
Do pielegnacji siersci najlepiej uzywac kosmetykow dobrych firm (ja uzywam Iv San Bernard, kosmetyki sa drogie ale jakosciowo bardzo dobre). Oczywiscie pies musi byc kapany (nie tak jak niektorzy twierdza, ze psa najlepiej nie kapac), uzywajmy do tego dobrego szamponu, pozniej odzywki i rozczeszmy suszac.


Napisałeś/aś nazwę kosmetyku tu powyżej... :wink: Możesz jeszcze dodać na co konkretnie ten kosmetyk jest?


Napisalam, ze uzywam kosmetykow tej firmy, a dalej jest napisane, ze szmponu odzywki, splukuje i susze psa oraz uzywam odzywki w sprayu i czesze.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez Spanielu$Koczka 18 kwi 2008, o 12:44

ahaa...
:wink:
ja muszę też kupić jakieś odżywki, bo przyznam się, że jak dotąd nie używałam... Zauważyłaś odkąd stosujesz te odżywki, że spanielek ma ładniejszą sierść? Chetnie też wypróbuje tą firmę :)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 18 kwi 2008, o 15:28

Spanielu$Koczka napisał(a):ahaa...
:wink:
ja muszę też kupić jakieś odżywki, bo przyznam się, że jak dotąd nie używałam... Zauważyłaś odkąd stosujesz te odżywki, że spanielek ma ładniejszą sierść? Chetnie też wypróbuje tą firmę :)

Ja juz okolo dwoch lat stosuje kosmetyki ztej firmy i naprawde warto je zakupic, siersc jest lśniąca i bardzo miła w dotyku, nie elektryzuje sie wlos.
Polecam te kosmetyki (szampon 1l. kosztuje okolo 55zl, a odzywka 1l. okolo 78zl, ale wydajne sa kosmetyki, wiec warto wydac pieniadze).
:)
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 18 kwi 2008, o 16:20

a powiedz mi czy Twojej spanielce robią się kołtuny koło uszu, ja mam z tym wielki problem i może znasz jakąś metodę, żebym mogła jej to rozplątać? :P
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 19 kwi 2008, o 09:44

Spanielu$Koczka napisał(a):a powiedz mi czy Twojej spanielce robią się kołtuny koło uszu, ja mam z tym wielki problem i może znasz jakąś metodę, żebym mogła jej to rozplątać? :P

Ja mam spaniela czarnego. Robia sie (szczegolnie jak wroci z lasu) Ale ja mu odrazu rozczesuje. Kiedys musialam mu wyciac koltuna, zrobil mu sie jak byl nad morzem (to od wody do pisku biegal itd).
Co dwa, trzy miesiace wożę go do salonu na strzyżenie, wiec jakiegos duzego problemu nie mam.
:)
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 19 kwi 2008, o 11:28

z tym fryzjerem to nie jest taki zly pomysł, chyba się w końcu zdecyduje, bo te kołtuny jej się powiększają :?

dzieki za odpowiedź :wink: (może zarejestrujesz się tu na forum? :P )
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez mysza.aneta 19 kwi 2008, o 11:36

Spanielu$Koczka napisał(a):z tym fryzjerem to nie jest taki zly pomysł, chyba się w końcu zdecyduje, bo te kołtuny jej się powiększają :?

dzieki za odpowiedź :wink: (może zarejestrujesz się tu na forum? :P )


Nie ma za co :)
Jestem zarejestrowana ale ciagle zapominam sie logowac ;)
Zdecyduj sie na fryzjera, naprawde polecam, a ta osoba, ktora bedzie obcinac Twoja spanielke to juz sobie poradzi z nia, wiec nie martw sie na zapas tylko zapisuj ja do fryzjera ;)
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez Spanielu$Koczka 19 kwi 2008, o 12:41

dzięki za wsparcie :* nie ma co zapiusuje ją!! :D
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości

paw prints