nowofunland?

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez anitaaa i barti 20 lis 2007, o 17:37

ValdeQ napisał(a):
anitaaa i barti napisał(a):zobacz czy ma błony między palcami :)


Xenia ma błony między palcami :shock: I Rada też :shock:

Nie wiedziałem, że sa nowofundlandkami, w rodowodach mają rhodesian ridgeback i polski owczarek nizinny :shock:


Wydaje mi się że ten kto tak napisał nie miał wg stycznosci z ta rasą ja mam tego psa i wiem że on jednak ma ta błonę kazdy pies ma błonę ale nie do konca taka jak niufki. A niby dlaczego to one się wyróżniają w ratownictwie?? Nie wiedza usprawiedliwia ten cytat. Ktoś nie wie a mówi nie chcę się kłocic ale taka jest prawda :-| :?
anitaaa i barti
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 554
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 20:10
Lokalizacja: Jaworzno

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 20 lis 2007, o 20:02

Chętnie się dowiem tego, czego nie wiem. I odszczekam, jeśli się pomyliłem.

W szczególności bardzo mnie ciekawi:

1. Według Twojej "wiedzy" czym różni się "błona" Xeni i "niufka"?

2. Dlaczego proponujesz Natalce "sprawdzać błonę" w celu określenia, czy jej piesek jest nowofundlandem?

3. A niby do czego służy rodowód?

Bo wiesz miałem wg stycznosci z ta rasą codziennie ale dawno przed Twoim jeszcze urodzeniem wiec moze teraz robia inne blony a Xenia jednak ma blone ja mam tego psa Xenie i wiem że ona jednak ma kazdy pies ma błonę ale nie do konca taka jak Xenia.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Marysia 21 lis 2007, o 15:35

NOWOFUNDLAND NIE MA PŁETW
Wiele osób sądzi, że nowofundlandy są specjalnie przystosowane do pływania, bo mają błony pławne między palcami. Takie stwierdzenie możemy spotkać nawet w niektórych książkach. Tymczasem nowofundlandy mają wprawdzie palce połączone skórą, ale dotyczy to także wszystkich innych psów! Jest to naturalna cecha psiej anatomii, która, jak się wydaje, nie przystosowuje psa do pływania, lecz raczej do biegu – dzięki niej bowiem łapa jest bardziej zwarta.

Urszula Charytonik

Moj pies Psy.pl

http://www.psy.pl/?O=3969
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez ValdeQ 21 lis 2007, o 16:47

Właśnie tak!

Dodam jeszcze, że dla większego zamieszania stwierdzenie o posiadaniu błony między palcami znalazło się we wzorcu tej rasy. Nie wiem, czy tak "na wszelki wypadek", czy zdarzały się osobniki bez tej cechy (chyba tak, bo we wzorcu kanadyjskim brak ten jest wymieniony jako wada), czy może dawni autorzy wzorca trochę "przyszarżowali".

Ciekawe, czy jakaś inna rasa ma też taki zapis? Można podejrzewać Landseera (FCI), bo to dla Anglików ta sama rasa (w FCI osobna).

Słowo "webbed" jest we wzorcu amerykańskim, kanadyjskim i brytyjskim (Angole sobie roszczą prawa do tej rasy) oraz we wzorcu FCI.

Ilustrowany komentarz do wzorca (amerykański):
http://www.newfdogclub.org/a_ftp_main_d ... _guide.pdf
pomija tę kwestię milczeniem.

Może jakiś hodowca nam objaśni skąd się wziął ten przesąd?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

potrzebuję rady

Postprzez karina 29 sty 2008, o 23:18

Witajcie, zdecydowaliśmy się z Tż aadoptować nowofunlanda w potrzebie.Państwo psa wyjechali za granicę i nie wrócą, pies ma 8 lat. Mamy pytanie do znawców rasy ile przeciętnie żyją te psy- natrafiliśmy na sprzeczne informacje, czy moje koty mają się czego obawiać? Mamy sukę kaukaza- niezwylke łagodną i kochaną, nie obawiam się jej reakcji. Pomimo że znam rasę i co nieco wiem, nawet chcieliśmy szczeniaka niufka, może ktoś mi podpowie czego mam się spodziewać?
karina
 

Postprzez GoldenLove :)) 1 mar 2008, o 12:56

Niufki zyja przecietnie jakies 9-11 lat.
GoldenLove :))
 

Postprzez Diana S 1 mar 2008, o 13:34

bjossa napisał(a):Brutus też ma blone :shock: to już wiem jakiej jest rasy :lol:


No Olga masz czystej rasy niufka...

A to futro fiu, fiu... :lol: .

tylko się w topić w jego gęsta sierść :D
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints