ja też [beagle]

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Re: Chihuahua

Postprzez Madzia 3 mar 2008, o 17:27

Ewka napisał(a):Pies to nie może być prezent urodzinowy! Cóż za pomysł by coś żywego dawać w prezencie. Ogólnie intencja prezentu jest taka: daje się go komuś, kogo się lubi, w dobrej intencji. Prezent można odstawić na ozdobę. A żaden pies nie może być ozdobą, żaden człowiek nie może kupić go w prezencie tylko dlatego, że ma dobre intencje (przedmiot można dyskretnie komuś oddać, wyrzucić, co innego pies), tylko wiedząc, że osoba jest odpowiedzialna, da sobie z im radę, no i musi kupić takiego psa, by było to w ogóle możliwe! A "bierca" prezentu nie może psa odstawić w kąt, jak mu się nie spodoba...

Wiadomo, że pies jako prezent to kompletna kicha. Ale jeśli rodzice się nad tym zastanowili, planują psa kilka miesięcy przed, to jest ok. Pies w tym wypadku jest tylko "uznany" za prezent urodzinowy. To tak jakby normalnie pomyśleć nad kupnem pupila parę miesięcy przed, wybrać go w hodowli, obserwować jako szczeniaka i dopiero wziąć po swój dach. To jest naprawdę przemyślane, a nie hop-siup ;). Ale jeśli autorka tematu nie będzie się potem nim zajmować (a musi, bo beagle wymaga np. dużo ruchu), to będzie rzeczywiście tak, jakby prezent odstawiła "na półkę". Moim zdaniem beagle to raczej kiepski wybór jak na początkującego właściciela (chyba że się mylę :P).
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Chihuahua

Postprzez Ewka 3 mar 2008, o 19:22

Diana S napisał(a):
Ewka napisał(a): Ej, nie przeginaj pały, 10-letnie dziecko już dawno jest kapujące... myślę, że taki 6-,7-latek to już by był na tyle rozumny by wiedzieć co wolno z psem a czego nie.


Ewka chyba przesadziłaś 6-7 latek co może wiedzieć... :roll: .

Mój brat który ma 13 lat w tym roku idzie mu 14 jest na tyle nie dojrzały (chodź chłop z niego, że hey! bo jest wyższy ode mnie) ma zerowe pojecie co do psów...)

Ja mu moich psów nie daję prowadzić bo nigdy nic nie wiadomo (chodź bardzo chce)

a nie wspomne o 6-7 latku...( to są dzieci a dzieci nie potrafią przewidywać konsekwencji swojego zachowania) to nie ten wiek...

Ja w tym wieku ganiałam po dworze i nie myślałam za dużo... :lol: .

No chyba, że obecne roczniki to sa inne... :lol:


No wiesz, ja nie mówię o jakiejś szczegółowej wiedzy, ale żeby wiedział, ze psa nie wolno kopać, bić , chodzić po nim ani ciągnąć go za uszy. O to tu chodzi. A nawet, jeśli tego nie wie, to jest już na tyle rozumne, że da radę to "zaczaić" :D
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 3 mar 2008, o 19:49

A to co innego... :wink: .
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints