szczeniak setera irlandzkiego

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

szczeniak setera irlandzkiego

Postprzez HaniaK 6 gru 2007, o 13:35

Witam! Po dłuuugich namysłach i poszukiwaniach odpowiedniej rasy mam zamiar kupić setera irlandzkiego. Wiem o nich juz sporo ale to wszystko jest czysto teoretyczne. Nie mam nikogo znajomego posiadajacego takiego psa. Moja sunia ma sie urodzic około świąt :) Więc mam jeszcze troche czasu na dokształcenie.Ale nurtuje mnie bardzo ( nie mogłam sie nigdzie tego doczytac )sprawa wzajemnej akceptacji mojej 4 letniej kotki i szczeniaka. Troche mam stracha, nie wiem czy obawiac sie o kota czy o nosek małej seterki;). Może ktos ma podobne doświadzczenia? Może jakies rady?
HaniaK
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ania_Ś 7 gru 2007, o 12:22

A czy sunia będzie z rodowodem ?
Na początku mogą być małe zgrzyty ale potem powinno być ok.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Haniak 7 gru 2007, o 12:55

Tak piesek ma być z rodowodem, rozmawiałam juz wstepnie z hodowcą, cena jest przystepna ( nawet troche mnie to niepokoi ), ogladałam rodowody rodziców pieska w internecie. Na moje oko wszystko wygładało OK. ale obawy mnie nie opuszczają. Przydało by się parę opinii "seteromaniaków", ktorych prosze o pomoc.Nie chciałabym żeby ktos nieuczciwy mnie oszukał. Jestem daleka od oskarżania kogokolwiek, ale po przeczytaniu na forum co sie dzieje wole być podwójnie ostrożna tym bardziej ,że to moje pierwsze kroki :)
Haniak
 

Postprzez mwijatak 7 gru 2007, o 19:51

Stawia się seteromaniak :D

Możesz podać nazwę hodowli?? Może być na PW. Jeśli są jakieś złe wieść to błyskawicznie rozchodzą się pocztą pantoflową ;)

Co do akceptacji psa przez kota to napewno psiak dostanie parę razy po nosie i pojmie, że kot to nie zabawka a kot zrozumie, że pies nie chce zrobić mu krzywdy :) Musisz jednak na początku przyglądać się ich wzajemnym stosunkom i w odpowiednim momencie hamować szczeniaka. Wystarczy FE i odgonienie psa od kota. Moje oba setery wychowały się z kotami i nie było żadnego problemu z akceptacją. Oczywiście trochę czasu to trwało (poza jednym kotem), ale w tej chwili każdy kot w naszych progach jest witany jak stały domownik (te na podwórku są przeganiane :twisted: )

Rady :?: Przy seterach trzeba być konsekwentnym. Jedno odpuszczenie i wlezie na głowę :lol: Jest też instynkt myśliwski, który nie daje o sobie zapomnieć oraz zbieranie śmieci :roll: Ale za te oczy człowiek przetrzyma wszystko :D

W razie pytań - służę pomocą :)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Haniak 8 gru 2007, o 18:07

Dziekuję za odpowiedź, na temat hodowli ( RW) juz mam pare informacji na szczeście pozytywnych:)) Natomiast napewno skorzystam z deklaracji pomocy. Jeszcze wiele przede mną :) Już nie moge sie doczekać, a to jeszcze 2 miesiące :? A jak sobie radzisz z kocimi miskami seterki nie wyjadaja zawartości?? A jesli tak to czy im nie szkodzi? W misce mojej kotki jedzenie jest czały czas a słyszałam,że pieskom to trzeba dozować bo zjędzą wszystko na raz :wink:
Pozdrawiam Hania

A.... no i jeszcze jedno ......... jak w miarę bezstresowo dowieźdź szczeniaka na miejsce?
Haniak
 

Postprzez mwijatak 9 gru 2007, o 22:27

Co do kociego jedzenia to u mnie kocie miski stoją albo na szafce poza zasięgiem psich pysków, albo stoją na podłodze, ale mój kot nie ma stałego dostępu do jedzenia. Proponuję również uważać na kocią kuwetę, ponieważ moje rude z uwielbieniem wyjadały jej zawartość :twisted:

Ciężko coś zaproponować przy bezstresowym przewozie,. Może jakiś koszyk?
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints